Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, ha sütőben...

Mit gondoltok, ha sütőben sütöm a rántott csirkét, és nem bő olajban, zöldségkörettel belefér?

Figyelt kérdés
Vagy nagyon kössem az ebet a karóhoz? sütőzacsiban is meg tudom csinálni, csak kicsit most másra vágyom.
2014. ápr. 13. 17:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
mi a kérdés? simán lehet rántott húst csinálni a sütőben
2014. ápr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Fogyás szempontjából jobb ha natúron sütöd, de mivel nem fitnessmodell versenydiétán vagy valószínűleg, így néha belefér a rántott csirke is (de nyilván nem sült krumplival :D ).
2014. ápr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm :D grillezett zöldségkörettel gondoltam (ubi, répa, hagyma, csiperkegomba, ilyenek)
2014. ápr. 13. 18:29
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha forró bö olajban sütöd, sokkal kevesebb olajat szív magába, mintha sütöben olajjal megkenve sütöd.
2014. ápr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
4-es, még a dietetikus is a sütőben való sütést javasolja. Amit másképp csinálnék: szénhidrát csökkentett morzsa és kókuszolaj. Vagyis így szoktam.
2014. ápr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem a zsiradéktól leszel kövér, a kérdés nagyjából értelmetlen.


Hogy glutént és cukrot kensz a csirkére, az már kevésbé jó.


De ha szénhidrátszegény, gluténmentes panírban készítesz húst, nem magas omega6 tartalmú zsírban sütöd, akkor semmi olyat nem teszel amitől krónikus beteg, elhízott lennél.. majd amikor betolod hozzá a kenyeret, tejet vagy müzlit, akkor valóban az elhízásodért teszel. De a hússal vagy zsírral nem, ez még mindig alapvető élelmiszer az embernek, nem betegségokozó.

2014. ápr. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Mi a baj a tejjel? :O abból sokat iszom, minimum fél liternyit egy nap.
2014. ápr. 14. 10:26
 8/15 anonim ***** válasza:
Semmi köze a tejnek a hízáshoz/fogyáshoz, ez csak egyesek rögeszméje.
2014. ápr. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"még a dietetikus is a sütőben való sütést javasolja"


Attól még nem feltétlen van igaza.


Ugyanis már többször kimértem, hogy sokkal kevesebb olaj fogy ugyanannyi hús sütésénél, ha bö olajban sütöm, mintha sütöben.

Egy kg csirkecomb sütéséhez a sütöben 1 dl olajat szoktak javasolni, a fritözben viszont nekem soha nem fogy több, mint 0,3 dl, és ennek egy része még nem is a hús bundájába kerül, hanem kifröcsög. Emmellett ha papírtörlöre szeded ki a húst, az még ezt a keveset is kiszívja belöle.


Ennek az az oka, hogy ha kellöen forró az olaj, akkor a bunda azonnal megsül és nem tud többé olajat bevenni. Ha meg a sütöben a hideg olajban együtt melegszik az olaj meg a hús, akkor az összeset a panír szívja fel.

2014. ápr. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Persze hogy sokat iszol, egyrészt a fogyókúra kategóriába jellemzően súlyproblémával küzdő emberek írnak, a súlyproblémával küzdő emberek pedig jellemzően tejet vagy tejterméket fogyasztanak. Ami őket ugyan úgy fejleszti mint a szarvasmarha borjakat, csak míg egy borjúnál a fejlődés az izomzata és a csontozata fejlődését jelenti (ráadásul nekik a kazein fehérjék nem okoznak gyulladást, összességében nekik pont a tehéntej hatásai az egészségesek) addig felnőtt embernek a fejlődés, anabolikus hatás már zsírsejt fejlődést illetve sejtburjánzást (daganat) jelent. Ezért nem eszünk tejterméket, mert mi már sehova sem akarunk fizikailag fejlődni (kivéve testépítés..)


A másik amiért tejet eszel és ezen nem lepődhetek meg az, hogy a dietetikus szövetség karöltve a tejiparral mindenhol erőszakosan terjeszti az egészséges sőt esszenciális tejfogyasztás mítoszát, megerősítő bizonyítékok teljes hiányában. Ha én valamit bármilyen plakáton, tv reklámban, újságban és egyéb reklám felületeken hirdetni tudok, az hitelessé válik az emberek többségének. Az persze az emberek hibája, hogy ilyen könnyen engedik manipulálni magukat..


Egy szó mint száz, szerintem változtathatnál. Egyszerűen csak újra át kell gondoolnod, hogy vajon mekkora szükséged van most tejivásra. Ugyan így újragondolhatod, hogy milyen zsírban sütöd a rántott húsodat és mibe panírozod. Merthogy nem a kis mennyiségű panír anyagi vonzata fogja bedönteni az otthoni kasszát szerintem, hogy búza panírt használsz vagy olajosmag őrleményt például, nem valószínű hogy hatalmas költség különbséget jelentene viszont élettanilag kaphatsz egy tisztának tekinthető ételt vagy kaphatsz egy inkább problémás, gyulladásfokozó lisztes ételt is.


Az első verzió zöldségkörettel jó eséllyel megalapozhatna egy hosszú, egészséges, krónikus betegségektől mentes életet míg a lisztes verzió sajnos a legtöbb embernél ezt nem igazán teszi lehetővé, érdemes szembenézni vele, hogy hosszú távon nem jól tolerálunk bizonyos táplálékokat.

2014. ápr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!