Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy azért nem...

Lehetséges, hogy azért nem fogyok felsőtestről, mert mozgás közben leginkább az alsótestem erőltetem meg?

Figyelt kérdés
Ellipszisjárót használok, meg olyan elég intenzív "ugrálós" aerobikot nyomok. Vélemény? Milyen gyakorlatokkal fogyhatnék a felső testemről (melltől felfele, + karok) ?
2014. ápr. 16. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ellipszisjáró elméletileg a felsőtestet is edzi, de szerintem inkább a lábakat dolgoztatja meg, ugyanúgy ahogy az aerobic is. A karjaidat, hátadat és a mellizmodat legjobban súlyzókkal és fekvőtámasszal tudod edzeni. Youtube-on van egy rakás videó felsőtest-erősítő gyakorlatokból, biztosan megtalálod a számodra legalkalmasabbat.
2014. ápr. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tubifex válasza:

lokális zsírégetés nincs! fogyni diétával lehet.

edzésekkel az izmok erősödnek, tónusosabbá válnak. de pl. nem lesz attól szálkás kockás hasad, ha naponta megcsinálsz egy csomó hasprést. persze tónusosabb lesz, de a zsírt nem égeted el a hasadról

2014. ápr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Magas az inzulinszinted, ezért nem fogysz.


Kevesebb szénhidrátot/tejterméket próbálj fogyasztani. Több zsír, hús, zöldség (ezek emelik meg legkevésbé az inzulinszintünket).

2014. ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Egyébként diétázom, 1100 kcal/nap kb. nagyon minimális szénhidráttaé és inzulinrezisztenciám van. De szedek rá, (pontosabban iszom, mert ez egy por) étrend kiegészítőt.
2014. ápr. 16. 15:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát IR-re aztán nincs étrendkiegészítő. O_o


Van rá gyógyszer (nyilván ez sem megoldás) létezik rá akupunktúrás kezelés, de egyszerűen a hormonra való érzékenységet kell visszaállítani a sejtjeidben. Ehhez viszont hozzá kell szoktatni magadat sejt szinten ahhoz, hogy nincsen túl sok inzulin a véredben. Ezt meg csak ch-szegény táplálkozással lehet elérni, tejtermékek nélkül.

2014. ápr. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Inofolic nevű új gyógyszert adják rá! Először én is azt hittem, hogy gyógyszer, de aztán láttam, hogy az van ráírva, hogy étrend-kiegészítő. Nem eszem szinte semmi ch-t :)
2014. ápr. 16. 16:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Hogy eszel?


Olvastam a mio-inozitolról.

2014. ápr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ez az étrendem:

- Reggel egy kávé 280-300 ml tejjel, (ez nem zsírszegény tej, hanem rendes, mert a zsírszegényt utálom, illetve 1,5 kis kanál cukrot teszek bele, mert az édesítőszertől

szintén rosszul vagyok)


- Felkelés után 2 órával: 2 főtt tojás egy kevés ketchuppal


- 3 óra múlva: szintén 2 főtt tojás ketchuppal


- 3 óra múlva: szintén


- 2 óra múlva: 150 g joghurt (ez sem zsírszegény)


- 2 óra múlva: egy kisebb darab sajt kb. 100 kcal-ig.


Ez nem ir-es diéta, de engem elsősorban a fogyás érdekel, és az eddig ment ennyi kajával. Plusz ehhez jön 1 óra ellipszisjáró (elvben 540 kcal-t éget) és most elkezdtem a "kar zsírégető" edzést, így van fent youtube-n.

2014. ápr. 16. 18:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Na ezzel tudod mi a baj :D


Hogy mindegy mekkora zsírtartalmú (ugye tej és joghurt kb. 0,1% - 4% között mozog) a tej, zsírszegény és zsírosabb is nagy inzulincsúcsot és INZULIN REZISZTENCIÁT okoznak.


Tehát valóban nem IR diéta amit csinálsz, sajna a tejtermékek miatt dolgozik rendszeresen a hasnyálmirigyed, a rezisztencia valószínűleg nem tud így lecsillapodni, megszűnni (állandóan kapod az inzulin hatást, a sejtjeid pedig tiltakoznak, csökken a receptoraik száma).


Na szerintem most ez van.


Ami a poén, hogy a kemény gyakorlatok nem nagyon, hanem speciális tornák tudnak pozitív hatással lenni a hormonrendszerünkre, például jógával vagy inkább megfelelő qigonggal lehetne küzdeni az IR megszűnéséért

Véleményem szerint azért az étrend akkor is alapvető.. indiaiak jógáznak, mégis nagy túrófogyasztók és a cukorbetegség nagyon jellemző rájuk.

2014. ápr. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!