Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Heti 2konditermi edzes,2nap...

Heti 2konditermi edzes,2nap aerob jellegu mozgas es dieta segtsegevel fogyhatok, formasodhatok?

Figyelt kérdés

Korulbelul 5-6kilo felesleg van rajtam, ami zsir

166cm 60-61kg 17eves lany


Neztem body-builderen egy kezdo noi konditermi edzestervet

es ha hetfon es szerdan azt csinalnam(foleg also test edzese a vegen 20perc kardioval)

illetve heti ketszer, vasarnap es.csutortokon futnek kb 40percet, illetve par gyakorlatot csinalnek karra(hatsofekvo, sima fekvo ilyenek)


kedd, pentek es szombat piheno nap lenne


emelle meg egy 1600kcal-os dieta/cukor, tesztafelek, krumpli, feher lisztes termekek, pekaruk es nasik elhagyasaval. helyette sok zoldseg feher hus, hal, rizs ilyenek/


felsotestre vagyok hizekony nagyon

a labaim vekonyak, de lottyedtek szoval feszesitenk szeretnem.oket



tudom hg nincs helyi fogyas :)

de igy egy ilyen edzestervvel es dietaval kb mennyi ido alatt tudnam leadni azt az 5-6kilot, es formasodashoz jo elindulasi alap igy?


koszonom a valaszokat



2014. ápr. 15. 07:54
 1/4 A kérdező kommentje:

[link]


egyenlore meg csak az alsotest edzeset csinalnam mindket nap, mert azokat a gepeket ismerem nagyjabol

aztan majd ha jartasabb leszek, a felsotestet is elkezdenem pl szerdankent ottani edzoi segitseggel.

vannak ott olyan szemelyek akik tudnak segiteni gondolom

2014. ápr. 15. 08:05
 2/4 aculluca ***** válasza:

bontsad szét, szóval hagyjál időt a regenerálódásra, minden edzés nap más izomcsoport kombináció legyen.

ha edzővel leszel ő elmagyarázza.

2014. ápr. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Divica válasza:
100%

Örök szabály: fogyni a konyhában, formásodni az edzőteremben kell. :) Szóval kérdés, hogy mit szeretnél?


Ha fogyni akkor jöhet a diéta, de a test legelőször ilyenkor az anyagcserét lassítja, majd a nagy energiafelhasználású izmokat kezdi lebontani, és egyre több zsírszövetet raktároz hogy ezt az "éhezés" szakaszát könnyebben átvészelje. Szóval indul a jojo effektus!


Ráadásul a kezdeti sikerek után (lásd víz és izomveszteség, hisz a test utoljára kezdi meg a zsírszövetek lebontását) lehangolt, ingerlékeny és fáradékony leszel. Kinek van kedve így lemenni a konditerembe?


Szóval diéta, fogyókúra? Tök felesleges, magad alatt vágod a fát. Persze ha eddig egy Big Mac menü volt a reggeli és 3 rántott hús jó kis olajos krumplival az tízóraira: nos akkor érdemes változtatni. :) De ugye nem erről van szó?


Ha viszont formásodni szeretnél: ahogy te is írtad: nincs lokális lehetőség. Ha edzéssel fogysz, akkor biza mindenhonnan feldolgozza a szervezeted az addig elraktározott zsírt. Hasról, hátról, mellről és még sorolhatnám. Persze mivel a női szervezet elsősorban has, fenék, csípő vonalon raktároz, így onnan a fogyás sosem látszik meg olyan gyorsan... sajnos.


No ennyit az elméletről. Gyakorlatban én azt mondanám: kezdj heti 2 edzéssel, de azt tartsd be. Nem baj ha nem azonos napokon lesznek minden héten (pl kedd, péntek), de legyen köztük pihenőnap és az is jó, ha váltott izomcsoportokat dolgoztatsz: egyik alkalommal felsőtestet, a másikkal alsótest. Mindig melegíts be (kb 5 perc, nyaktól lefelé bokáig) és edzés után mindig nyújts is le (kb ez is 5 perc különben nem sokat ér!).


Az edzéshez viszont kell a kalória, és tornázni is csak az tud akinek van hozzá ereje... Szóval napi 4-5 étkezés kell ahhoz hogy az anyagcseréd ne lassuljon le, ne induljon be felesleges zsírszövet raktározás. Fontos még hogy meglegyen a napi legalább 2 liter víz fogyasztás (nem tej, nem gyümölcslé, nem cukros szénhidrátbomba üdítők!!) és persze nyáron még több! Akár 3 liter is.

Ébredés után kortyolgass el éhgyomorra fél liter vizet, majd a nap folyamán legyen társad egy 1,5 literes palack ásványvíz. Hidd el: el fog fogyni! :) Csak figyelj rá.


Ha rendesen iszol, megvan a 4-5 kisebb étkezés (persze a zöldségek, gyümölcsök, fehérje fontos, de a zsírokat se hagyhatod ki! Mi lenne akkor szegény zsírban oldodó vitaminokkal pl?) akkor jöhet a heti 2 edzés (később akár 3), amihez egy jó edzésterv sosem árt szakembertől.


Remélem segítettem! Viszont az igazsághoz hozzátartozik, hogy 166 cm-vel, 61 kilóval még igazán nincs oly vészes gond! Kitartás és a nyárra bomlanak majd a fiúk utánad!


Sok sikert! :)

2014. ápr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

koszonom szepen a a segitseget :)sajnos a jojo-effektus engem is utolert....es 2x annyi jott vissza mint amennyit kinkeservesen leadtam 2honap alatt


ugyhogy most inkabb az erosito edzes+futas+emyhebb, 1600kcalos dieta kombot valasztom.

mint az allando ehezest ea a heti 6edzest(futast, erositest)

2014. ápr. 16. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!