Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes orvoshoz...

Szerintetek érdemes orvoshoz forduljak, vagy csak többet ártanék vele?

Figyelt kérdés
Pár éve szedtem fogamzásgátlót, híztam valamennyit közben is, de mikor abbahagytam 3 hónap alatt híztam 20 kilót(Nem, nem ettem többet). Azóta ezt próbálom leadni, előbb lenyomtam 16-ot(kalóriaszámolással), aztán visszajött 10, úgy egy év alatt, most megint fogytam 7 kilót, mióta elkezdtem paleozni. Mégis úgy érzem, hogy valami baj van, valószínűleg valami pajzsmirigy vagy hormonális dolog, mert tényleg betartok midnent, keveset is eszek, mégis alig alig megy le a súlyom, pedig még van rajtam legalább 10 kiló felesleg. A szüleim és a férjem állandóan mondogatják, hogy menjek el egy kivizsgálásra, de nem is tudom... Startból irtózom az orvosoktól, a gyógyszerektől, vérvételtől... Félek, hogy ha elmennék, kiderülne, hogy valami bajom van, telenyomnának gyógyszerekkel, amit életem végéig kéne szedjek és kitudja, lehet többet ártana, mint használna. Végülis, ha diétázom fogyok, csak baromi lassan, havi 1-2 kilóért nagyon meg kell szendvejek, pedig mozgok is. Ha meg abbahagyoma diétát képes vagyok havi 7-8 kilót hízni, akkoris ha nem eszem sokat, kevesebbet, mint bármelyik ember a környezetemben. Szerintetek érdemes lenne kivizsgáltatnom magam, vagy csak legyek türelemmel, aztán csak lemegy szépen lassan az a 10 kiló?
2014. ápr. 23. 15:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%

Tehát jobb egy életen keresztül koplalni, hízni, koplalni hízni..., mint pontot tenni az ügy végére, és látni, mi a helyzet?

Azt hiszed, ha beteg vagy, annak a hízás a legrosszabb része, ami ellen legjobban küzdeni kell?

Azt hiszed, ha tényleg van valami, az nem cseszi szét az egészségedet még jobban, úgy, hogy közben észre se veszed?


Azt hiszed, ha lekoplalod a kilóidat, nem lesz problémád, meggyógyulsz?


Akarsz gyereket? Mert hormonzavarral nem fog összejönni, és az még a jobb eset lesz. A rosszabb, hogy összejön és elvetélsz.

Ha esetleg már van gyereked, akkor meg azt gondold át, hogy szerinted egészséges vagy beteg anyukára van-e szüksége.

2014. ápr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Azt azért nem lehetne nem észrevenni ha annyival többet enne a kérdezö, hogy havi 6-7 kg-ot hízzon!!!! Ez nem a megettem egy tányérral több ebédet kategória!!!!"


Nem olvastam végig a meccset, de erre azért reagálnék.


Diéta = koplalás és/vagy szénhidrát megvonása.

Alapjáraton lehet 6-7 kilót hízni akár 2 hét alatt is, ha előzőleg valaki 1000 kalórián tengődött, és most megeszi a normális 2000-ret. És nem azért, mert a 2000 sok, hanem mert dupla annyi, mint az 1000, és mert tönkrevágta magát.

Ugyanezt eredményezi, ha valaki X ideig nem eszik szénhidrátot, aztán megunja, és elkezdj újra napi 2-szer szendvicset enni. Nem kell sok, elég 1 zsemle reggel meg 1 este. És már vissza is jön a hosszú idő alatt leküzdött 10 kiló.

Tehát bizonyos esetekben előfordulhat, hogy nem eszik extrém sokat valaki, mégis visszahízik.

2014. ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Irigylem azt, aki el se tudja képzelni, hogy lehet így meghízni hormonkészítménytől:) De a kérdésem témája nem ez volt, a feltevés meg, miszerint dugiban zabáltam kifejezetten sértő. De nem bizonyítgatok itt semmit( mi értelme lenne egy anonim oldalon?), mert nem ez volt a lényeg, már sajnálom is, hogy beleírtam a krédésbe, mert szinte mindenki erre koncentrált nem a jelen levő problémára.
2014. ápr. 23. 20:17
 14/17 anonim válasza:

Nekem is kivan a kis kukacom (képletesen, mert amúgy nőnemű vagyok sajnos) az orvosoktól, meg pláne a nődokiktól. De ha muszáj menni akkor muszáj menni...

Az elmúlt években én is megjártam a saját poklomat. Kb 8 évből kisebb megszakításokkal 6 évig szedtem fogamzásgátlót 2006 óta, a súlyom 55-80 kg között (160 cm vagyok) mozgott, nem szépítem, a kalóriabevitelem függvényében. Azonban az étvágyat igenis befolyásolja az a sok szar bogyó meg amit okoznak hormonzavar. Tavaly abbahagytam, rá pár hónapra kiderült PCO-m van. Nos, ez nem pár hónap alatt alakul ki, csak az a k**va bogyó elfedte a tüneteket a mesterséges ciklusokkal. De onnantól kezdve hogy kiürült belőlem a mesterséges hormon jöttek a tünetek: menzesz kimaradása, hajhullás, hőhullámok, erősebb szőrszálak, idegesség, és falásrohamok. Úgyhogy amit leadtam, vissza is jött. Ekkor megint fogamzásgátlót adtak a ciklust rendezendő. Valamennyire enyhültek a tünetek, lett ciklusom. De februárban a sok állástól annyira dagadtak a lábaim hogy abbahagytam a bogyót (örökre), mert még egy mélyvénás trombózis nem hiányzik a bajaim mellé. Most ott tartok, hogy a lábam már oké, de felerősödtek a tünetek, 64 kg vagyok, de most elhatároztam, hogy felhagyok a struccpolitikával, keresek egy normális endokrinológust meg utánanéztem a PCO-nak, és mostantól az egészségem lesz a legfontosabb. Ezt csak azért írtam le, hogy hátha segítek ezzel, hogy megosztom hogy jártam. Érdemes egy JÓ, lelkiismeretes orvost keresni, aki alaposan kivizsgál és ha kell ellát a megfelelő tanácsokkal! Dietetikus is segíthet, ha a hormonjaid rendben vannak (remélem így lesz), akkor lehet hogy ő tud segíteni kideríteni, hogy mivel viszel be esetleg rejtett kalóriákat és adhat jó diétás tanácsokat. Remélem tudtam segíteni! 28L

2014. ápr. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Most pl. 2 kilóval vagyok több, mint 1 hete, pedig vigyáztam húsvátkor is, igaz, megettem 3 pogácsát meg 2 db sütit, de ez az egész nem volt 2 kiló...Azon kívűl úgy ettem, mint máskor, hús, tojás, zöldségek. Nem normális, hogy ennyit híztam tőle. Tegnap meg nem ettem egész nap SEMMIT, szóval az se lehet, hogy csak a tegnapi kaja bennem van...
2014. ápr. 24. 08:45
 16/17 anonim válasza:
14. vagyok. Sajnálom, hogy ennyire ingadozik a súlyod, el tudom képzelni milyen bosszantó lehet. Tényleg nem tudok mást javasolni, keress egy jó endokrinológust, esetleg a háziorvosodat érdemes megkérdezni, hogy kit tud ajánlani. Az is lehet, hogy először nem is küld tovább, ő is tud sokfajta vizsgálatot kérni vérből első körben, lehet hogy a pajzsmirigyeddel van gond, ez is magyarázhatja a problémád. Vagy javasolhatja hogy inkább endokrinológua vizsgáljon ki, meg elküldhetnek dietetikushoz. Majd esetleg írd meg, hogy mi újság Veled, kiváncsi vagyok én is, hogy mi áll a problémád hátterében. Remélem mielőbb megoldódik! :)
2014. ápr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Irigylem azt, aki el se tudja képzelni, hogy lehet így meghízni hormonkészítménytől:)"


"mikor abbahagytam 3 hónap alatt híztam 20 kiló"


????????????????????????????????


Akkor most el kéne dönteni, mitől híztál. Nem a gyógyszertől híztál, hanem az abbahagyásakor felborult valami a szervezetedben. Ha eddig nem javult meg magától, már nem is fog, ezt biztosra veheted.


2 kg hízás 1 nap alatt:

Nos... a szervezet tartalékol vizet. Nem is keveset. A mennyisége sok dolgon múlik, nőknél pl. azon, hogy a ciklus hányadik napján vagy. Ezért nem érdemes naponta méregetni. Havonta egyszer mérd, a ciklus ugyanazon napján, reggel, éhgyomorra, ruha nélkül. Ez megközelítőleg normális eredményt ad. Nem az számít, hogy voltál-e előtte vécén (30 dkg), hanem a tendencia, amit hónapról hónapra megfigyelsz.


Amúgy meg nem értelek, rinyálsz, hogy te magad is érzed, hogy baj van (a kérdésedben írod!), de orvoshoz menni meg nem akarsz. Tényleg nem értem, mire vársz még. Minden józan megfontolásnak ellent mond, hogy valaki tudja, hogy beteg, és inkább kínlódik még, holott tudja, hogy magától nem fog elmúlni a betegsége.


Az meg, hogy vannak napok, amikor semmit nem eszel, agyrém. Szerzel a meglévő bajok mellé újabbakat.


11/12

2014. ápr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!