Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Heti 1x eszem húst, így...

Heti 1x eszem húst, így hogyan fogyjak?

Figyelt kérdés

A családban szinte midenki vegetáriánus. (Szerintem ez családi vonás... Senki nem bír ránézni a hideg pulykéra). Nos, én is az szeretnék lenni, de mivel fejlődésben lévő szervezet vagyok (amúgy 25 éves koromig még annak számítok...) ezért a szüleim rávettek a hei 1 alkalmas hús evésre. Én pedig boldogan beleegysztem. (Ezek a heti 1 alkalmak általában a suli vagy családi ösesjövetelk kor valósultak meg, az is csak hal vagy csirke formájában. Nekem ezek a "Light"-osabbak).

Nem, ecsetelném tovább a húshoz való viszonyomat, így bele is vágnék. (A paleolit és a hal+zöldség diétázók, nagy eséllyel ferde szemmel néznének rám...)

A kérdés témájából kilehet logikázni, hogy mit szeretnék... Igen, egy picit fogyni. A súly feleslegem nem több mint 2-3 kiló, szóval nem drasztikus változást szeretnék.

A kérdéseimet pontokba szedném:

1; Valaki, írna mintanapot, hogy hogyan táplálkozna a helyembe? (Lehetőleg egy "olyan" napot, amikor nincs hal/hús a menüben).

2; Mennyi ídő alatt lehet (tartósan) így lefogyni? A heti 05,-1 kg fogyás tartós? Akkor ugye nem izomból fogyok?

3; A napi 30 perc séta (+hétvégi nagyobb kirándulás/sétával), és heti 1-2 alkalmi 15 perces futással és utána levezető 15 perces gyaloglással, fedezem a heti sport mennyiséget?

4; A futás előtt kell nyújtani?

5; Mennyi folyadékot vigyek be?

6; Napi 1 csésze délutáni 2dl zöldteával felpörgetem az anyagcserémet? (Az 5 órai tea, már az Angoloknak bevllt...)

7; Melyek a leghatékonyabb teák?

8; Az jó ha szegényesebb vacsora után 30 perccel teát iszom? (Ha, rendesebb vacsoráról van szó, nem teáznák hanem max. "vizeznék" magyarán vizet innék).

9; Estére ajánlot a tea ivászat, vagy ha nem estére mikorra?

Köszönöm, a válaszokat - így előre is-!



2014. ápr. 28. 15:26
 1/9 A kérdező kommentje:
(Elnézést a helyesírásért, telefontól nem tudok javítani... Internetes analfabéta vagyok, mi?)
2014. ápr. 28. 15:44
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


Te tényleg azt gondolod,hogy a hús a hizlaló? Nem véletlenül van benne minden nap a menüben.

2014. ápr. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, azért nem eszek húst mert hizlaló! Egyszerűen nem bírom megenni a húst úgy, hogy ne gondolnék az ártatlan legelésző tehenekre azokkal a boci szemeikkel! Egyálttalán nem erről van szó mert "hizlaló"!
2014. ápr. 28. 16:28
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:

1; Valaki, írna mintanapot, hogy hogyan táplálkozna a helyembe?

Napi étrend mintát többek között azért sem lehet adni, mert nem tudni, mit eszel általában. Pl. a tojás belefér nálad? Az egyik, ha nem a legjobb élelmiszer.


2. 2; Mennyi ídő alatt lehet (tartósan) így lefogyni? A heti 05,-1 kg fogyás tartós? Akkor ugye nem izomból fogyok?

A heti 0,5-1 kg az ideális, de az, hogy izomból fogysz-e attól függ, hogy végzel-e közben izommunkát, vagy sem? Ezzel mindjárt meg is válaszoltam a következő kérdésedet is, a napi séta nagyon jó, relaxál, a friss levegő egészséges, de fogyás szempontjából nem nagyon számít neked, hisz alig van felesleged (nagy túlsúlynál, kezdő mozgásnak jó)


4; A futás előtt kell nyújtani?

Igen, sőt utána is.


5; Mennyi folyadékot vigyek be?

Amennyi jólesik. Ha szomjas vagy, akkor keveset ittál. Próbálj arra figyelni, hogy ne erőszakold meg magad az ivással, de ne legyél szomjas.


6; Napi 1 csésze délutáni 2dl zöldteával felpörgetem az anyagcserémet? (Az 5 órai tea, már az Angoloknak bevllt...)

Nem. Az angolok nem zöld teát isznak, és egész más okuk van rá... De ha társasági életet szeretnél élni délutáni teázgatással, akkor tökéletes. Egy pohár folyadéknak is az.


7; Melyek a leghatékonyabb teák?

Sok gyógynövény van, ami serkenti az emésztést, vagy étvágyat csökkent. Arra vigyázz, hogy hashajtó és vízhajtó hatása ne legyen, mert az csak a vizet hajtja ki belőled.


8; Az jó ha szegényesebb vacsora után 30 perccel teát iszom? (Ha, rendesebb vacsoráról van szó, nem teáznák hanem max. "vizeznék" magyarán vizet innék).

Miután a teát gondolom amúgy is cukor nélkül iszod, nincs jelentősége.


9; Estére ajánlot a tea ivászat, vagy ha nem estére mikorra?

Amikor jólesik. A késő esti teázást viszont gondold meg az éjszakai nyugalmad érdekében.


Ha valóban csak 2-3 kg súlyfelesleged van, akkor célszerűbb lenne valami izomfejlesztő sportba fogni, a súlyproblémád magától megoldódna.


Fehérjét a táplálkozásodban mivel pótolod?

2014. ápr. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Gomba (például nem nem klasszikus pörkölt van nálunk ünnepekkor hanem gombapörkölt).

Joghurt (általában gyümölccsel, főleg kivivel).

Tej (Reggelente iszom 1-2dl belőle cikória kávéval, vagy tejesteával netán csupán felmelegítve így "simán").

Túró (egyszerűen imádom! Az ízét az állagát... Megunhatatlan).

Tofu (Ez "húspotló" féleség, kedvenecem a füstölt, vagy vannak a modernebb változatok azokból a zöldségest szeretem).

Tejföl (Ha, saláta van, akkor tejföllel ízesítjük meg, kivéve a Waldorf-ot, azt joghurttal).

Sajt (Ezt óvatosan eszem, főleg almával összekeverve egy tálba).

Tojás (Az omlett a kedvencem hagymával illetve piros paprikával megbolondítva. Hetente egyszer biztosan eszem reggeliként, de ha kevés időm van ezt csinálom meg ebédre).

Tejbegríz,Gyümölcsrizs (1-2 hetente fogyasztom magas kakaótartalmú kakaóval, fahéjjal cukor nélkül).

Zabpehely,Müzli (Nem, tudom mennyire számit de...Heti 1x szoktam enni bio zabpehelyből és inkább tejbe főzöm meg).

Turmix (Ezt direkt hagytam a lista végére, ritkán úgy 2-3 hetente iszom turmixot, és bele tejet is rakunk "utánpótlásként").


Nem, részletezném tovább, de hogy érthetővé válljon; Amihez csak tudok tejterméket fogyasztok.


UI: Köszönöm a kedves utolsónak a válaszát!

2014. ápr. 28. 16:46
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:

Tésztafélék?

Amúgy a tejtermék rendben van, bár mindjárt jön Morris, és jól megmondja, hogy ne egyél tejet, de hát ha húst elvi okokból nem eszel, akkor marad a tej. Elsősorban savanyítva, a tejjel óvatosan, nagyon megemeli az inzulinszintet.

Az esti szénhidrátbevitelt erősen korlátozd, ebéd után már inkább csak tojást, gombát egyél tészta, kenyér, krumpli, rizs stb nélkül, sok zöldséggel.


És eddz. Ennyi neked szerintem bőven elég ahhoz, hogy szépen átalakulj.

2014. ápr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Én komolyan küzdök a súlyommal, és mindig gondot okozott az esti evés. Nemrég olvastam egy blogon a következőt: 2 tojást felverek, palacsintasütőben szépen úgy sütöm meg, mint egy tésztát. Amikor az első oldala kész, megfordítom, a tetejére szórok egy kis sajtot (szeretem, ahogy ráolvad), amikor kész, megpakolom bármivel, ami van otthon, és éppen kívánom (sonka, húscsíkok, sajt, zöldségek, hagyma, saláta bármi), behajtom az egyik felét, és feltekerem, mint egy wrap-ot. Olyan szendvics fílingje van, lehet harapni, és semmi nincs benne, amit este már nem ajánlott enni. Paleósoknak mondom, hogy tojásfehérje túróval és sajttal is nagyon finom.
2014. ápr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen, elgondolkodhatna ezen a tejevésen. De hát ha valaki teljes nyugalommal képes megenni tejet, szóját (tofu) én nem akarok beleszólni.


Szívesen feltenném minden egyes tejfogyasztó embernek, hogy "Egészen, teljesen biztos hogy nagy inzulinválaszt produkáló, anabolikus, gyulladásfokozó-allergén tejterméket szeretne fogyasztani?" de ennyi, ha igen hát igen. De utána nehogy orvoshoz menjen krónikus betegségekkel mert nem, nem fogom én fizetni :)


A TB pedig már megszűnt, nincs benne az Alaptörvényben tehát.. nem tudom hogyan lesz majd a tejfogyasztók orvosi ellátása, amikor majd jönnek a következmény problémák.. amik sajnos statisztikailag nagy eséllyel jönni fognak.

2014. máj. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azt sem tudom, melyik a fő makrotápanyagod s az ízlésed, így azért nehéz. Sokféleképpen lehet fogyni, még egészségesen is...


Azzal nem értek egyet, hogy akkor marad a tej. Én sokkal ritkábban eszem húst, mint a kérdező s valószínűleg jóval kevesebbet is egyszerre, de azért nem iszom tejet... Némi kis sajt van néha, de az éppúgy nem számottevő, mint a hús. A fehérje a gond? De ha az ember eszik tojást, olajos magvat, sok zöldséget, akkor OK az is (ha valamiért nagyon sok fehérjét visz be az ember, akkor is megoldható, még a vegán sportolóknak is megy, a kérdezőnek azért jóval könnyebb). Vagy a jóllakás kevés zsírral? Na, az nekem se menne, de nem is szeretem a kevés zsírt.


A teát nem értem, sosem jutna eszembe korlátozni, ha éjfélkor meg akarok inni egy liter fekete teát, megiszom, ez legyen a legegészségtelenebb a táplálkozásomban (élénkíteni úgyse fog) :D De vannak aggályosabb emberek, én pedig voltaképpet mit sem értek hozzá.


3. Ezt én még nem nevezem sportnak, mindenesetre valami minimális mozgás megvan így.

2014. máj. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!