Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges kigyógyulni az...

Lehetséges kigyógyulni az anorexiából egyedül?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Tudom, a súlyom nem anorexiás kategória (163cm-hez 42kg), de az vagyok. Van, hogy napokig nem eszem, aztán bezabálok, aztán megint nem. Folyton sportolok, lelkiismeret furdalásom és sírógörcsöm van minden falat után. Nem bírom. Nem akarom ezt. Szeretnék fogyni még, tudom hogy kellene, de nem akarom tönkretenni magam, azt akarom, hogy vége legyen ennek a rémálomnak..tönkretette a kapcsolatom a családommal, a barátaimmal, minden sokkal rosszabb, pedig a boldogságot szerettem volna elérni.. Szerintetek ez mehet egyedül? Nem akarok orvost.
2014. ápr. 29. 20:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen ! Hidd el mennu fog egyedül kigyogyultam belőle:)

Régen sosem ettem normalisan mára reggeli vacsora ebéd. Reggelim: natur joghurt eper/ vagy szendvics ebed főzelék fasírt/ hal+uborka paradicsom vacsi : abonett pari ubi csirkemell felvágot. Légy erős harc az egészség nem a csontsovanysag.

2014. ápr. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Snapette válasza:

Igen, de valakivel meg kell beszélned, mert teljesen magadra hagyva nem megy. A súlyod pedig már veszélyes kategória, a 42 kiló nagyon kevés.

Az anorexia lényege nem az elcseszett étkezési szokás, hanem a testképzavar, vagyis az az érzés, hogy túl kövér vagy annak ellenére, hogy esetleg csont és bőr vagy már. Ezt kell megváltoztatni, ezen kell segíteni, és ezt egyedül nehéz, mert kell valaki, aki visszajelez, kell valaki, akivel el tudsz ezekről beszélgetni, és aki többet is tesz érted, mint hogy elmondja, hogy már elég sovány vagy. Én szivesen levelezek privátban, de nem biztos, hogy ez elég.

2014. ápr. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne már veszélyes kategória a súlyod, ne hülyéskedj!

És még fogyni akarsz?

Neked az agyadban súlyos gondok vannak. Így biztosan nem fogsz kigyógyulni belőle, szóval felejtsd el, és inkább kérj segítséget.

2014. ápr. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült, pedig én már 29 kg voltam 170cm-hez.

Senki sem segített. Írj privit. 22/l

2014. ápr. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!