Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehet házilag előállítani...

Lehet házilag előállítani szénhidrátszegény tésztát?

Figyelt kérdés

Mostanában egészségesebben étkezem, keresem az alternatív, fogyósabb ételeket, amikben kevesebb a szénhidrát. A cukron kívül nem száműztem semmit, maximum kevesebbet eszek belőle, egy-egy adag tésztaféle is belefér néha mondjuk salátával vagy csirkemellel. Viszont kíváncsi lennék, hogy van-e valakinek olyan ötlete, amivel alacsonyabb szénhidráttartalmú tésztát lehetne előállítani? Nokedliben pl nagyon jól bejött, hogy a liszt egy részét valamilyen zöldségpürére cserélem (pl spenót, reszelt répa, medvehagyma stb). Az állaga így is egészen jó és máris megspóroltam egy csomó szénhidrátot. De szerintem ez száraztésztánál kevésbé működne.

Ami eszembe jutott, az a norbi update liszt, de kíváncsi vagyok, hogy azon kívül valakinek van-e ötlete?



2014. máj. 4. 07:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Teljesen liszt nélkül se olyan nehéz az élet (már ha megvagy kelt, ropogós héjú és foszlós péksütik nélkül). Galuskánál szerintem teljesen szuper a mandula használata, rántásnál a szezám, s bár én tésztát nem eszem, az ahhoz legközelebb álló ételem is olajos magvas :D A paleo kifőtt tésztára (az már nekem is perverz, de ezt nem elítélően mondom, csak úgy semlegesen) még sosem vetemedtem, főleg, hogy semmi szükségem rá, elég nekem a morzsóka, ami tojás és olajos mag megsütve és közben összetörve. Ez bizonyára van, akinek zsíros, bár sok zöldséggel talán elmegy. Magliszttel sose próbáltam. Nekem ízlik és kész, a főtt tészta szerepét teljesen jól betölti, attól még, hogy tökmás.

De alapvetően nem eszem ilyesmit, az ember táplálkozása sokat tud alakulni. De megértem, ha valaki ragaszkodik valamihez. Én édességet eszem szinte naponta (szénhidrátban viszonylag szegényt), azt se adnám oda, csak mert valaki szerint nem kéne.

2014. máj. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!