Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan zöldséges étel ami...

Van olyan zöldséges étel ami tényleg finom?

Figyelt kérdés
Írnátok olyan egészséges zöldségételt, ami van olyan finom mint a sült krumpli, a palacsinta vagy az almás pite? Mert nekem az a problémám, hogy ha választani lehet, akkor mindig az egészségtelent választom az egészséges helyett. Próbáltam egészségesen elkészíteni az almás pitét és a palacsintát, de úgy meg már nem volt finom.
2014. máj. 4. 07:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Aki nem eszik finomakat, vagy finomabbnak tarja a zöldséget, abban akaraterő van és tiltakozik ésszel az érzései ellen szerintem. De nem értem miért kívánja az átlag jobban azt, ami egészségtelen. Ezek a válaszok is ezt támasztják alá:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..


De ki fogom próbálni a sült zellert, bár főve képtelen vagyok megenni, nem tudom elképzelni, hogy sülve tényleg finomabb lenne. Nekem nem esnek jól a zöldséges ételek, csak kényszerből eszem őket tényleg. Pedig nem vagyok tini már régen! Próbáltam mindenféle fűszerrel, olajokkal sütve, stb, egyszerűen nem ízlik.

2014. máj. 4. 13:30
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem kell olyat erőltetni, ami nem megy. Ennyi :) Nyilván, ha eszel is sült krumplit, nem minden nap azon élsz.

A zöldségeket én is csak úgy tudom megenni, ha kombinálom 'egészségtelen' ételekkel. De még mindig jobb, mintha CSAK zöldséget ennék, és azt undorral. Érted.

2014. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt a krumplifüggést.


A gofri: cukor + glutén OK, függőséget okoznk.


De a krumpli? Mi ez a krumplimánia? :)

Egyébként nem a krumplievéstől hízott el a fél lakosság. Ha mindenki minden nap csak 100-400g burgonyát enne (nem mekis, nem cukrozott, sima otthon elkészített buri) akkor nem lenne elhízásjárvány. Ezzel együtt a nők keményítőfogyasztását még mindig szélsőségesen ellenzem. De nem a krumpli vezet a hízás problémához úgyhogy.. ha valakinek egyetlen nagy óhaja a sültkrumpli, jó vagy rossz hírem hogy a fogyasztása sem kifogás elhízásra, mert úgy is le lehet fogyni (nyilván mellette nem gluténozunk, tejezünk meg édességezünk :D

2014. máj. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én meg nem értem az alkoholfüggést, drogfüggést.. és egyebeket :)

Nem kell megszállottan ezt hajkurászni. 1 fecske nem csinál nyarat, méginkább nem tudja bezáratni a Mekit. Ennyi.

Ha nekik AZ jól esik, egyék. Én sosem szerettem az ilyen gyorséttermi kajákat.


A krumpli az pedig jó :) nyamnyamnyam.


Előttem írták a lecsót, nagyon jó! Az egyik legfinomabb zöldséges étel, amit ismerek. Persze tojással.

Nemsokára itt is a szezonja... alig várom :)


A napokban amúgy sütöttem palacsintát, nem tudom mi olyan egészségtelen benne..

2014. máj. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Úristen, előbb voltam bevásárolni CBA-ban és a banááán.... hát az már burjánzott a rohadtságtól.

A füge úgy szintén. Penészles volt :S És így ki merik tenni. Elég gagyi üzlet.

A hagymánál meg úgy takarják el a rohadást, hogy a felsőbb rétegét leszedegetik...


Na, EZEK egészségtelenek.

2014. máj. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

rosszkislány_, rothadt banánnal én még nem találkoztam (nyilván van, de nagyon sokáig tarthat neki), csak érettel, legföljebb plötty lesz és csak csokipudingnak és hasonlónak jó... S pont az érettet árazzák le, nyamm. Többnyire zöldet árulnak, úgyhogy nem tudok venni, mert a fene várja hetekig, míg megérik :(


Kérdező, ez, gondolom, ízlés dolga. Én odavagyok a legtöbb zöldségért, a zellert speciel nem szeretem. A krumpli régi kedvencem, igaz, amióta fogyok és túlságosan majdnempaleo az étrendem, szinte sosem eszem. Meglepően nem hiányzik, de hogy baromira finom (főleg sárga krumpliból), az éppúgy nem tudott változni, mint a házi disznótoros fantasztikussága, amikor vega lettem. Viszont mindkettő olyan, hogy megvagyok nélküle, hiába finom. Persze ha nem jó a krumpli minősége, akkor nem az, rengeteg múlik az alapanyagon, nyilván. Ahogy az se mindegy, miben sütjük s hogyan fűszerezzük, de alapvetően elég a só, főleg jóféle sárga krumpliból, amit héjában főzünk s utána sütjük meg vajban... Úgy 2 havonta eszem ilyesmit? Úgyhogy a köztes időben remekül elvagyok nélküle, csak az 1-2 nyomokban krumplit is tartalmazó étel okozhat némi fejtörést, hogy mi legyen (ki lehet hagyni, de akkor kicsit veszt az étel, ízben és laktató voltban).


Namármost a zöldségek nélkül semmiképp, egyetlen napig sem lennék meg (nyilván kibírnám, de kissé szenvednék). Hatalmas zöldségfan vagyok :D Egyszerűen hihetetlenül ízletes számomra a legtöbb zöldség. A nyersen ehetőkhöz semmi se kell, se fűszer, se zsíradék, magukban is csodásak. Jó, a cukkini speciel jobb ecettel, mint magában nyersen, de azért kellemes cucc. S ez még csak egy szolidabb ízű zöldség, sokkal bámulatosabbak vannak, amiket boldogan feleszek magában... Ha pedig még zsírban is sütjük őket, legalábbis amit nyersen nem tudok enni, mert amit lehet, jobban szeretek úgy...


Finom zöldséges étel? Zöldségcurry, zöldségpörkölt, zöldségfasírt, nyersvegán zöldségfasírt, szójaszószos nyers zöldségek (borsó alapú) őrölt lenmaggal megszórva, lecsó (mindenképpen cukkínivel, de a répa is jó bele), padlizsánkrém, a kedvenc salátám (bár annyira nem vagyok salátás, hogy ezt is csak évi párszor eszem, sok sült hagymával)... De zsenge fürtös uborkából kilószámra tudok enni magában, a ropogós zöldpaprika és a jóízű paradicsom (mert a bolti azért ritkán igazán jó) is a kedvenceim közé tartozik...


Már gondoltam rá, hogy szerencsés lehetek. Az ízlésem és a szerintem egészséges, sőt, a fogyásomat összetételükkel nem gátoló ételek eléggé egybevágnak, pár apró és többnyire nem fontos kivételt leszámítva.


Édességek terén főleg nincs gond, akár nyersvegán paleo módon is olyan szupereket lehet összehozni, hogy nincs hagyományos édesség, amivel elcserélném... Mondjuk ha csokis vagy mákos, akkor azért én hozzátenném a mézet is, az még emel rajta, de már csak picit.


Amikor kapcsolatba kerültem a nyersvegán konyhával, illetve életmódot váltottam s fogyni kezdtem (igen közel a vega paleo vonalhoz), akkor elég határozottan ugrott egyett a gasztronómiai élvezeti szintje az életemnek. Amit elhagytam, az nem hiányzott (azért hagytam el, plusz mert nem tartottam egészségesnek vagy fogyáshoz alkalmasnak), viszont olyan mesés receptekre bukkantam, amik azonnal elbűvöltek. Sosem térnék vissza a régi táplálkozásomhoz.

Az a valósághoz tartozik, hogy nekem a finom az többnyire zsíros (a nem komplett étkezést jelentő nyers zöldség és gyümölcs kivételével) :) Szerencsére az jólesik a testemnek, energikusabbá tesz és a fogyásban is segít. Az élet annyira nem rossz ;)

2014. máj. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Hmm.. kár, hogy nem fotóztam le. Azt látni kellett volna.. szétnyílt a banán héja.. és ilyen zöld trutyi burjánzott belőle...

Szóval, ezt nem mondanám érettnek :D Az érési szakaszát ez már jó pár hete elérhette :D


De ezek szerint akkor nálad nincs ilyen. Melyik boltba szoktál járni? :)

2014. máj. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#17: Az valóban rossz volt, érdekes, ilyet még sose láttam banánon, max elfolyósodást, fekete héjjal, de azt se sűrűn. Sok boltba járok, mind Fejér megyében, teljesen tipikus, hogy bőven zöld a banán :(.
2014. máj. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Akkor pont a kettő közti átmenet kéne, ugye? :D A zöld még mindig jobb, idővel csak-csak megérik, de az ilyen csunyaságok elveszik az ember kedvét a banán evéstől!
2014. máj. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!