Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A szüleim nem tudnak elfogadni...

A szüleim nem tudnak elfogadni soványan, ötletek?

Figyelt kérdés
Pár hónapja, sőt lassan egy éve rengeteg felesleg volt rajtam, most a testmagasságomhoz (170 cm) ideális testsúlyom van (56) kilogramm. Igyekeztek felhagyni minden olyan dologgal ami hízlal. Pl eldöntöttem, hogy amennyire tudom felhagyok a kenyérrel tehát amit csak tudod kenyér nélkül eszem. vacsorára salátákat, tojást, húst, zöldségeket stb eszem, és ezt a szüleim nem bírják elfogadni. Mindig azt mondogatják, hogy beteg leszek, anorexiás mert nem eszek kenyeret. A húgom aki nagyon túlsúlyos (5 kilóval könyebb csak nálam, és 4 évvel fiatalabb), na ő szerintük az egézséges. Ha sportolok, akkor azzal is bajuk van. Azzal is, hogy tízórai-ra csak fél és nem egész kiflit eszem, hogy sütemény helyett gyümölcsöt eszek stb. Tehát soványan nem hagynak békén. Pl most is azt akarják, hogy hízzak fel mert kórosan sovány vagyok, pedig az orvos (!) akinél egy hete voltunk azt mondta, hogy megfelelő testsúlyom van. Hogyan tudnám megértetni velük, hogy nincsen semmi bajom csak próbálok egézségesen étkezni. Mert ahányszor szóba kerül, mindig nekik pedig utána se jártak, csak azt akarják, hogy zabáljak.
2014. máj. 10. 09:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
59%

Ez lehet annak az esete, amikor felnőtt embereknek van egy megalapozatlan, gyerekes világfelfogásuk és az alapján hoznának döntéseket (például kenyérrel etetnének téged amikor logikusan látszik a kérdésedből, hogy nem vagytok éhezők és van pénzetek más ételre, húsokra, tojásra, zöldségekre).


Gyerekekkel mit csinálsz? Tanítod, neveled őket. Amikor azonban a felnőtt embert kell gyerekként kezelni, az azért nehéz mert a felnőtt már kevésbé tanulékony és nevelhető. Ugye az Új Világrend egyébként ilyen embereket akar kinevelni mint a szüleid, szóval a betegségiparnak az egy tökéletes állapot, hogy Téged a szüleid akarnak kenyérevésre fogni, szerinted hogy lehet az egész világon uralkodó nézetekkel harcolni?


Nehezen :)

Ügyesen, türelmesen, árral szemben csak lágyan lehet haladni, mert ha túl keményen szembeállsz, elsodor.


Légy türelmes és tájékoztasd őket a kenyérevés és a sok szénhidrátfogyasztás káros hatásairól. Ma már nem titok:

- emésztőrendszeri betegségek

- autoimmun betegségek, gyulladások (ízületi gyulladás, IBSZ, vastagbélgyulladás, szívbetegség mind ide tartoznak)

- allergiák

- rák

- cukorbetegség, elhízás

- idegrendszeri betegségek: psziché - skizofrénia,

+ neurológiai: epilepszia, Alzheimer kór



Mind a (gabona) kenyérevéssel és a sok szénhidrátfogyasztással függ össze. Ha ők a gabonáktól felpuffadt testet tartják egészségesnek és a normál, szálkás testet betegesen soványnak, akkor gondolkodjanak el a betegségeken amik együtt járnak a puffasztott testtel. Lehet hogy a zsírosság valahol elvárás, divat, de akkor számoljanak a betegségekkel is.

2014. máj. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Vajon az őskorban voltak pszichés betegek? XD


Nem vagy a szüleiddel egy hullámhosszon... ezt a horoszkópotok is okozhatja. Vagy a nem megfelelő bolygóállás.

Sajna ha már evés kérdésben ennyire nem értetek egyet, akkor az élet többi területén is adódhatnak még ilyen gondjaid. Ez pedig nem jó...

Nem tudsz mit csinálni, hagyd rájuk, majd megunják.

2014. máj. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
Persze hogy voltak. Gyerekkori traumák, Bercikének mindig elvette a nagy tesója a mammutcsontból fargott kisautóját..
2014. máj. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Bercike egy pók. A plafonodon... Látom már te is felejtős vagy. Irány a neurológia osztály!
2014. máj. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát bocs, de nincs időm osztályokra járni + nem akartalak ezzel sokkolni, de.. takarítottam. Tavasszal, rendbe tettem a szobám úgyhogy nincsen semmiféle lakótársam, Bercike pedig egy ősember aki egyébként a lelki sérülése ellenére sikeres vadász volt, egészséges utódokat nemzett akiket óvott egészen addig amíg egy kis sérülés elfertőződése végett hozzá nem járult a korán haló ősember elmélethez mert 40 évesen elvitte a sebláz.


[link]

2014. máj. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE... !!!



Gonosz vagy, és szívtelen.

2014. máj. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kamu, tudatosan igyekszem jobb emberré válni! :)
2014. máj. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
blaaaaaaablaaaaaablaaaaaaa...
2014. máj. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Érdekes, engem nem basztatnak a szüleim ezzel, hogy már nem úgy nézek ki, mint ők. Egy egészséges aggódás van bennük, de mivel százezerszer jobb a közérzetem és ugyanennyivel jobban nézek ki, teljesen elfogadtak.
2014. máj. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Biztos félnek tőled.
2014. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!