Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megéri a kalóriabázist használni?

Megéri a kalóriabázist használni?

Figyelt kérdés

5 kg-ot akarok lefogyni .

sikerülhet ha betartom hogy nem eszek túl a kalóriakeretemen és még sportolok is?

heti 2-3x futás


2014. máj. 16. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Minőségi kajálás, és a saját szemmértékednek megfelelő mennyiség. Te érzed.

A számolgatás még önmagában nem segít.

2014. máj. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó iránymutatásnak, én használom.
2014. máj. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt írja a kalóriabázis: "Azok, akik naponta leírják, hogy mit ettek, átlagosan kétszer annyit fogynak. Úgy látszik, pusztán azáltal, hogy leírjuk mit ettünk, arra sarkall bennünket, hogy még kevesebbet együnk."


Na ez nálam pont nem vált be. 3 alkalommal is neki futottam, bele buktam.

Annyit eszek amennyi pont jól esik, rengeteg zöldséget, tojást, húst. Nekem ez vált be. Nem bűnözök, nem eszek se "csak egy kis kocka csokit". Nekem ez az ami igazán bevált.

Én edzek is mellette heti 4-szer 40 percben erősítő edzéseket.

2014. máj. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nekem bejött :) 20kg adtam le. Hajrá! :D
2014. máj. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is bejött:D fogytam is vele, most pedig súlyt tartok


csak tényleg arra figyelj hogy jól számold ki(orvosilexikon.hu) a kalória/fehérje/szénhidrát/zsír mennyiséget


Nem mindegy hogy 1200 kcal csak szénhidrátból, zsírból jön össze vagy fehérjéből is

2014. máj. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A makrotápanyagok aránya valóban fontos, de... nem lehet kiszámítani. Nagyon sokféle lehet még egészséges keretek között is. Van, aki boldog 80% szénhidráttal, mások a 80% zsírra esküsznek (jó, ezek már kissé extrém értékek :D és ha kis kalóriát visz be az ember, ezek elveszik a helyet a szükséges mennyiségű fehérjétől, fogyókúrában jobb a nagyobb fokú kiegyensúlyozottság, bár pl. a szénhidrátot nyugodtan le lehet csökkenteni, ha bírja az ember). Egyikre se tudom azt mondani, hogy rossz lenne, inkább azt, hogy egyénfüggő s nagyon nem mindegy, hogy az ember miből viszi be ezeket a tápanyagokat.
2014. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 moosenstein ***** válasza:
nekem is bevalt! A zsir olyan 50% koruli volt altalaban
2014. máj. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem nem vált be. 2 hónapja 1000kcal alatt eszem, figyelek a makrokra, írom az utolsó tejeskávét is. 160cm vagyok, 80kg-ról kezdtem, a KB szerint most kellene olyan 73-74kg-nak lennem, ennel ellenére 77-78 vagyok... Pedig minden napom kb. 1300-1700kcal-os mínuszban van
2014. máj. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!