Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a koplalás nem fogyaszt,...

Ha a koplalás nem fogyaszt, hogy lesznek az anorexiásak?

Figyelt kérdés

Mindig írjátok itt, hogy a koplalással nem lehet lefogyni. De az anorexiásak napi egy almát esznek és soványak lesznek tőle, még ha nem is sportolnak.


Akkor úgy értitek, hogy nem lehet TARTÓSAN lefogyni tőle? Szóval úgy, hogy ha eszel egyszer megint, azt jobban fogod raktározni?


2014. jún. 5. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
ők nem lefogynak, hanem konkrétan elsorvadnak, azért van különbség.
2014. jún. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Hát ha nem eszik semmit akkor, semmi tápanyag nélkül jó hogy "elfogy" mert légzéshez, sétához mindenhez kéne szénhidrát (energia).
2014. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

de akkor miért mondják, hogy nem fogyaszt a koplalás?


ja, és az elsőt nem tudom értelmezni, hogy miről akart beszélni. az elsorvad is lefogy először...nem kövéred sorvadnak el...

2014. jún. 5. 20:46
 4/13 Mi közöd Tőle ***** válasza:
93%

Tök jó, ha valaki az anorexiásokhoz akar hasonlítani. Állítólag nem kellemes dolog. Biztosan persze nem tudhatom, de ahogy elmondják, nem jó.


A koplalással az a baj, hogy az esetek TÚLNYOMÓ többségében a kínkeservvel leadott kilók visszajönnek és mivel a koplalás miatt a szervezet jobbára az izmokat bontja és ÁLTALÁBAN a súly zsírban jön vissza a létrejövő új testkompozíció nem épp optimális, mert a kialakuló új kép rosszabb, mint az "eredeti".

2014. jún. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Dehogy akarok hasonlítani, normálisan vékony vagy alkatilag, csak eszembe jutott:)


"A koplalással az a baj, hogy az esetek TÚLNYOMÓ többségében a kínkeservvel leadott kilók visszajönnek és mivel a koplalás miatt a szervezet jobbára az izmokat bontja és ÁLTALÁBAN a súly zsírban jön vissza a létrejövő új testkompozíció nem épp optimális, mert a kialakuló új kép rosszabb, mint az "eredeti"."


Értem, én is ezt írtam a kérdésben, akkor végülis jól látom:)

2014. jún. 5. 20:49
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az anorexiások agyilag betegek, azért nem esznek sokat és nem is érzik szenvedésnek a kevés táplálék bevitelét. Ha te szeretsz enni, akkor szenvedsz, ha nem eszel és a szenvedést egy idő után nem viseled el és jól bezabálsz. A koplalás nem azonos a csökkent táplálék bevitellel. Mert ez utóbbinak meg kell tervezni a mértékét és a szervezetet át kell állítani egy más táplálkozásra, más ritmusra, ami nem jelent szenvedést.
2014. jún. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
bocsánat: vagyok, nem pedig vagy:)bár lehet, hogy te is, nem akarlak megsérteni:)
2014. jún. 5. 20:50
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Rövid távon nem fogyaszt, főleg, ha leállnak vele. Az anorexiások azért fogynak, mert nagyon sokáig nem esznek, meg sportolnak is. A szervezetük tűréshatárát "tesztelik", s ha sikerül is leállítani őket, sokszor maradandó testi károsodást szenvednek.


Ha valaki koplalni kezd, majd pár hónap múlva leáll vele, gyorsan visszaszedi a dupláját, és hízékonyabbá is válik.

2014. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, az elsorvadással azt akartam mondani, amit jelent, vagyis persze, kívülről úgy néz ki, hogy lefogynak, pontosabban le is fogynak, csak nem egészségesek, valójában az izmaik is elsorvadnak, jártányi erejük sem marad, ebbe beletartozik a szívizom is, a belső szerveik sem kapnak megfelelő tápanyagot, a bőrük sem, minden takarékon működik, beleértve az agyukat, mert a szervezetük próbál valahogy túlélni, de ezt sokáig nem lehet csinálni.
2014. jún. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

mert a fogyást normális egészségesen gondolkodó emberek a zsírból fogyásra értik,a testzsírszázalék csökkentése a cél.

és mert az egész téma az egészséget célozza meg nem az önpusztítást,sanyargatást.

2014. jún. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!