Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyukám nagyon rosszul étkezik...

Anyukám nagyon rosszul étkezik, mit tegyek? (hosszú lent)

Figyelt kérdés

Anyu 58 éves, 165 cm és 90-94 kiló.

Évek óta próbálom sikertelenül meggyőzni a helyes étkezésről (ez nálam gluténmentes, laktózmentes étkezést jelent, a finomított cukor kerülésével, minél természetesebb alanyagokkal, fehér húsok, zöldségek, gyümölcsök, sok víz), de mindig azt mondja, hogy nyomatom a hülyeségeimet, amit a marketingesek meg a média ültetett a fejembe.

Meggyőződése, hogy ő képtelen lefogyni (pedig szeretne) bármit is csinál, az ő szervezete ilyen, lassú az anyagcseréje, nincs mit tenni.


Reggelire általában megiszik majdnem egy liter tejet (egyébként imádja a tejet, képtelen lenne lemondani róla), de szerintem laktózérzékeny, mert utána mindig rohan wc-re, de azt mondja, ezt már direkt is csinálja, mert egyébként akár 3-4 napig is nem menne, így legalább sikerül, de szerintem tönkreteszi a gyomrát (igaz, már évek óta csinálja). Ehhez megeszik egy banánt, vagy pirítóssal valami felvágottat vagy a munkahelyén valami péksüteményt, meg kávét cukorral.

Ezután kb. egész nap nem eszik, a munkahelyén csak ül, sokszor el is felejti, hogy enni kéne, mert egyáltalán nem éhes.

Otthon kb. 9-10-kor bekap valamit a hűtőből vagy ami épp kéznél van, egy fél zacsi chips vagy kolbász vagy valami kaja amit hazavitt egy kifőzdéből (általában valami krumplis vagy tésztés dolog).

A lába nagyon fáj mindig, ezért nem is mozog és még én se akarom nagyon erőltetni nála a sétát se, mert hát fáj a lába.

A meggyőződése, hogy ha ennél többet enne, akkor ő hízna (és így is van persze, amikor ezt kipróbálja, de nem tudom neki elmagyarázni, hogy azért mert a szervezete folyamatosan vésztartalékon van), ezért mindig így eszik.

Én még remélem, hogy valamikor tudna fogyni, de mit tegyek, ha nem hallgat semmire? Mikor én lefogytam, akkor is csak azt mondta, hogy persze, mert az én szervezetem még fiatal, meg ilyen, szerencsés vagyok stb. De ennyi idősen a nem fogyás mellett attól is tartok, hogy egyszerűen tönkreteszi, leépíti a szervezetét, mikor pont értékes tápanyagokra lenne szüksége. Ha felhozom a témát, általában az üvöltözésig jutunk, pedig egyébként kiváló a kapcsolatunk. Nagyon tanácstalan vagyok.


2014. jún. 9. 18:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard az 58 éves anyádat megnevelni: nem fog sikerülni. Egyébként lehet, hogy az ő étrendje nem megfelelő, de meglehetősen általános, de ez a glutén-meg laktózmentes dolog orvosi javallat nélkül átesés a ló túlsú oldalára. Ne veszekedj, legfeljebb főzz, de ízleteset.
2014. jún. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg tőle, hogy ott akar-e lenni az unokája esküvőjén/diplomaosztóján/stb..

Ha igen a válasza, akkor beszélgess el vele, hogy változtatni kell az életén.

Először nem kell teljesen fölborítani, apróságokkal kell kezdeni, de legyen meg a cél, hogy mit és miért csinál.

Különben nem fog menni.

2014. jún. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

nincs mit tenni.

az ilyen beállítottságú emberek csak az első infarktus,cukorbetegség diagnosztizálása után kapnak észbe,ha egyáltalán észbe kapnak,mert ahhoz kellene egy minimális érdeklődés,vagy nyitottság a változás a megoldás felé.

de pl műfateromnak volt infarktusa,agyérgörcse,most fél éve 2es cukorbeteg,torokrák,de fel sem fogja.

úgy van a kórházzal,mintha a kocsiját vinné a szervizbe,majd ott megcsinálják,aztán-szerinte-hazajön egészségesen.

a szellemi fogyatékosság és a beszűkültség netovábbjai az ilyen emberek,főleg ha még ők mondják a hülyeségük,mint a te anyukád,mert az én műfaterom azért meghallgat és a napi 10 zsömlét lecsökkentette napi 4re és a napi 3 sörről is lemondott és leszokott a cigiről.

2014. jún. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, elvileg igazad van, de nagyon aggódom az egészségéért. Azért nem is olyan, hogy minden nap erről van szó (nem is lakom már otthon), de havonta egyszer legalább felhozom ezt neki. A kenyérmentességet meg a tejnélküliséget azért nem erőltetem egyáltalán, mert tudom, hogy az úgyse menne, csak tényleg szeretném, ha egészségesebben étkezne, mert félek nem lesz jó vége.

De abban is igazad van, hogy valószínűleg már nem lehet változtatni. És azt mondod ez általános, így esznek az 50-60 év körüliek?

2014. jún. 9. 18:33
 5/15 A kérdező kommentje:

2. igen, ezt pl. már konkrétan kérdeztem tőle, de csak annyot mond, hogy hát ha megadatik, akkor ott lesz.


egyébként (ezen az egy témán kívül) nem beszűkült és bőven nem értelmi fogyatékos (légyszi a továbbiakban ne is sértegessétek), viszont ezért is ilyen megdöbbentő számomra, hogy ilyen értetlen és makacs.

2014. jún. 9. 18:35
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ne gluténmentes, laktózmentes, meg mindenféle extra étkezést akarj ráerőltetni, hanem próbálj meg kompromisszumot kitalálni:

- igyon tejet, de ne egy litert. Igyon legalább néha helyette teát, üresen, vagy kevés cukorral

- egyen csirkét natúran (tehát nem rántottan, hanem mondjuk sütve, pirítottan, grillezve, vagy hasonló)

- köretnek egyen vízgőz felett párolt zöldséget, és egyen savanyúságot hozzá, chip meg hasonlók helyett

- hétvégente menjetek el legalább a környéken fél- egy órát sétálni, közben beszélgettek egy jót.

2014. jún. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

vegyél egy nagy doboz kakaót,kiöntöd,feltöltöd csokis tojásfehérjével és mondod anyukádnak,hogy vízzel kell inni.

pár nap alatt rákap a tej helyett.

2014. jún. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Önmagától senkit nem lehet megmenteni.
2014. jún. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Felnőtt ember, így joga van úgy tönkretenni a testét, ahogy akarja; nem szólhatsz bele bármennyire is fáj.
2014. jún. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Sajnos olyan világban élünk, ahol elhitetik velünk, hogy az élet csak úgy megtörténik velünk...


Pedig a nagyja rajtunk múlik, a döntéseink, tetteink következménye az életünk.


Persze könnyebb a felelősséget áttolni másra (lassú az anyagcserém, rossz a genetikám, ilyennek születtem, stb.), mint vállalni azt.

2014. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!