Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Anyukám nagyon rosszul étkezik...

Anyukám nagyon rosszul étkezik, mit tegyek? (hosszú lent)

Figyelt kérdés

Anyu 58 éves, 165 cm és 90-94 kiló.

Évek óta próbálom sikertelenül meggyőzni a helyes étkezésről (ez nálam gluténmentes, laktózmentes étkezést jelent, a finomított cukor kerülésével, minél természetesebb alanyagokkal, fehér húsok, zöldségek, gyümölcsök, sok víz), de mindig azt mondja, hogy nyomatom a hülyeségeimet, amit a marketingesek meg a média ültetett a fejembe.

Meggyőződése, hogy ő képtelen lefogyni (pedig szeretne) bármit is csinál, az ő szervezete ilyen, lassú az anyagcseréje, nincs mit tenni.


Reggelire általában megiszik majdnem egy liter tejet (egyébként imádja a tejet, képtelen lenne lemondani róla), de szerintem laktózérzékeny, mert utána mindig rohan wc-re, de azt mondja, ezt már direkt is csinálja, mert egyébként akár 3-4 napig is nem menne, így legalább sikerül, de szerintem tönkreteszi a gyomrát (igaz, már évek óta csinálja). Ehhez megeszik egy banánt, vagy pirítóssal valami felvágottat vagy a munkahelyén valami péksüteményt, meg kávét cukorral.

Ezután kb. egész nap nem eszik, a munkahelyén csak ül, sokszor el is felejti, hogy enni kéne, mert egyáltalán nem éhes.

Otthon kb. 9-10-kor bekap valamit a hűtőből vagy ami épp kéznél van, egy fél zacsi chips vagy kolbász vagy valami kaja amit hazavitt egy kifőzdéből (általában valami krumplis vagy tésztés dolog).

A lába nagyon fáj mindig, ezért nem is mozog és még én se akarom nagyon erőltetni nála a sétát se, mert hát fáj a lába.

A meggyőződése, hogy ha ennél többet enne, akkor ő hízna (és így is van persze, amikor ezt kipróbálja, de nem tudom neki elmagyarázni, hogy azért mert a szervezete folyamatosan vésztartalékon van), ezért mindig így eszik.

Én még remélem, hogy valamikor tudna fogyni, de mit tegyek, ha nem hallgat semmire? Mikor én lefogytam, akkor is csak azt mondta, hogy persze, mert az én szervezetem még fiatal, meg ilyen, szerencsés vagyok stb. De ennyi idősen a nem fogyás mellett attól is tartok, hogy egyszerűen tönkreteszi, leépíti a szervezetét, mikor pont értékes tápanyagokra lenne szüksége. Ha felhozom a témát, általában az üvöltözésig jutunk, pedig egyébként kiváló a kapcsolatunk. Nagyon tanácstalan vagyok.


2014. jún. 9. 18:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy beleszólok, 7-től kérdezem, mi az a csokis tojásfehérje por? Érdekelne.
2014. jún. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
anyukád egy makacs ember
2014. jún. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Tökéletesen leírtad az én anyám étkezését is. Mindössze annyi a különbséggel, hogy róla ténylegesen kiderült, hogy tejfehérje allergiás és laktózérzékeny, így lemondott a tejtermékekről. Én személy szerint már feladtam a győzködést, ha épp alkalmam van rá, akkor elismétlem magam, de előre tudom, hogy eredménytelenül... Fejben kellene változtatni, de túlságosan makacs.
2014. jún. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

11es.

sima fehérje koncentrátum,étrend kiegészítő.

csak nem tejsavó,mert ahogy kiveszem a kérdező paleós,hanem tojásfehérje koncentrátum.

a paleosók meg vagy tojás koncentrátumot szoktak inni turmixnak,vagy marha proteint.

gugliba scitec egg pro.

ízesítetlen változatban meg majdnem fele annyi az ára.

2014. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14-es köszönöm! :)

11-es voltam

2014. jún. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!