Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért "bűn" manapság soványnak...

Miért "bűn" manapság soványnak lenni?

Figyelt kérdés

Egy dolog, hogy súlykolják az emberekre az egészséges táplálkozást, de az is tény, hogy a teltebb emverekkel szemben toleranciát is várnak el tőlünk, és ma már illetlenség valakinek a túlsúlyát megemlíteni. Sőt, mostanában próbálják a - nőknél - a nőisesen teltséget népszerűsíteni.

Azonban azt vettem észre, hogy ezzel szemben nagyon nagy ellenszenv alakult ki a soványakkal szemben, és főleg azokat sajnálom, akik ugyanúgy nem tudnak hízni, mint ahogy más - magukat túlsúlyosnak tartó - emberek lefogyni. Azonban nekik ezt állandóan az arcukba vágják, hogy milyen rosszul néznek ki, esetleg anorexiásoknak nevezik stb. Azt már hozzá sem teszem ,hogy esetleg ők így érzik jól magukat. (iletve érreznék a rendszeres b*szogatások nélkül)

Miért van ez?


Személyesen is érintett vagyok a témában. Egyébként: 167/49 F


2010. jan. 3. 10:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Akkor talán erre kellene keresni a választ:

"genetikai okokból sovány, hogy hizhat"

2010. jan. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
és?? korosan sovány.. de genetikai okokból..akkor ehet bármennyit :/
2010. jan. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

11:56-es: de miért nem lehet valaki sovány, ha neki ez így jó?

Amúgy nehezen tudom elképzelni, hogy ha valaki genetikailag valamilyen testalkatú, akkor abba egészséges dolog lenne mindenképp beleavatkozni.

2010. jan. 3. 12:20
 14/19 anonim ***** válasza:
11:56os vagyok, bocs ént azt gondoltam, hogy szeretnél hízni, de ha nem, és neked így jó, akkor érezd jól magadat, és ne görcsölj ezen. Én szintén vékony vagyok, és én szívesen híznák egy 20kg-ot, ha tudnék.
2010. jan. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
48%
És a média és a többi felsorolt tényezőktől eltekintve, amik azt sulykolják az emberbe, hogy soványnak kell lennie, a pasik is csak a vékonyakkal jönnek össze. Én középsuliban sokszor megkaptam, hogy kövér vagyok, és undorítónak találnak. Pedig viszonylag arányos vagyok, csak duci, 164/75. És ez szerinted milyen érzés egy lánynak? Amikor a pofádba vágják a pasik, hogy hájas disznó vagy, és még bottal sem piszkálnának meg?
2010. jan. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Sok szabadidővel rendelkező emberek szeretik a másikat cseszegetni. Nálunk is így van, nekik akkor se tudsz megfelelni, ha képes lennél is meghízni, akkor meg abba kötne bele. Igen látom a saját szememmmel nap, mint nap, hogy van olyan, hogy eszik, amennyi csak beléfér, és akkor is sovány marad. Ezzel szemben a más 3-ad annyit eszik, és mégis hízik. És ugyanazt eszik, ugyanis a szüleimről van szó. Én kevert géneket örökölhettem, ugyanis, ha sokat eszek hízok, ha keveset fogyok. Kiskoromban sovány voltam én is, mondhatni degeszre tömhettem magam akkor se híztam semmit. Kaptam is a fejemre rendesen mindenkitől, pedig egészséges voltam(igazolja a vérvétel, mert oda is elhurcoltak a biztonság kedvéért...)Aztán kamaszkoromban megváltoztam, lett egy kis pocim, meg fenekem, na akkor aztán még jobban kaptam a kritikát...Mostmár amennyire tudtam ledolgoztam magamról a felesleget, de azt a keserves munkát nem kívánom senkinek se. Ha egészséges vagy testileg-lelkileg akkor, ne foglalkozz a beszólogatásokkal, akkor hagyd figyelmen kívül a mondandójukat. Aki szeret elfogad olyannak amilyen vagy, mindenkinek meg nem lehet megfelelni.
2010. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

13:37-es: írj ki erről egy külön kérdést, de bármilyen sajnálatos, nekem sok közöm nincsen, ne kérd rajtam számon a történteket.


Ne vetísd ki a középiskolások stílusát és értékrendszerét az emberekre általában, főelg azért nem, mert tapasztalataim szerint az iskolában azokat cseszegetik, akikkel egyébkénti s van valami bajuk az embereknek, és bármilyen "hibája" csak ürügy.

2010. jan. 3. 17:12
 18/19 anonim ***** válasza:
Az újságok címlapjain tökéletes testű nők mosolyognak ránk; feszes popsi, nagy mell, feszes bőr...Viszont azt mondják, elég a vékonyságból, legyünk igazi nők! Akkor most mi az igazság..?
2010. jan. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Kedves 18:38-as, erre a felvetésre tegnap 11:18-kor már írtam.


Még hozzátenném, hogy az emberek hajlamossak a szélsőségekre. (lsd. tegnap 11:27-es válasz)

2010. jan. 4. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!