Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért "bűn" manapság soványnak...

Miért "bűn" manapság soványnak lenni?

Figyelt kérdés

Egy dolog, hogy súlykolják az emberekre az egészséges táplálkozást, de az is tény, hogy a teltebb emverekkel szemben toleranciát is várnak el tőlünk, és ma már illetlenség valakinek a túlsúlyát megemlíteni. Sőt, mostanában próbálják a - nőknél - a nőisesen teltséget népszerűsíteni.

Azonban azt vettem észre, hogy ezzel szemben nagyon nagy ellenszenv alakult ki a soványakkal szemben, és főleg azokat sajnálom, akik ugyanúgy nem tudnak hízni, mint ahogy más - magukat túlsúlyosnak tartó - emberek lefogyni. Azonban nekik ezt állandóan az arcukba vágják, hogy milyen rosszul néznek ki, esetleg anorexiásoknak nevezik stb. Azt már hozzá sem teszem ,hogy esetleg ők így érzik jól magukat. (iletve érreznék a rendszeres b*szogatások nélkül)

Miért van ez?


Személyesen is érintett vagyok a témában. Egyébként: 167/49 F


2010. jan. 3. 10:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Én meg azt vettem észre, hogy vannak bizonyos emberek, akik semmi mással nem hajlandóak foglalkozni, mint a saját- illetve mások testsúlyával. Szolgáltatások épülnek arra, hogy a "tökéletes" test elérésével kecsegtetik a súlyproblémával küzdő embereket.

Azért az értelmesebb embereknek gondolom, más dolguk is van, mint örökké testsúlyokat méregetni-nézetetni...

Nem bűn, miért lenne az? Csak azok szemében esetleg, akik ráérnek egymást cseszegetni.

2010. jan. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

Nem a soványság a "bűn", hanem az, hogy mostanában azt sulykolják az emberek fejébe, hogy aki nem rettenetesen sovány, az nem is ember... A boltok tele vannak XS-es ruhákkal, ezen az oldalon is egy csomó olyan kérdést lehet olvasni, hogy: "175 cm-hez 50 kg vagyok, hogy tudnék lefogyni, hogy ne legyek ilyen kövér?"...

Igen, megy az oda-vissza cseszegetés... de a "soványak" kezdték... és a legtöbben azt állítják, hogy ők jót akarnak a - szerintük - túlsúlyosnak. De ugye, milyen kellemetlenek tudnak lenni a beszólások?

2010. jan. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
mert muszáj vlkit cseszegetni, és most a girnyók a célpontok.. majd lesz más ha ezt megunják
2010. jan. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Egy dolog, hogy a fogyókuraipar és a divat mit mond. De én a hétköznapokra gondolok.

Csak nagyon nehezen tudom képzelni, hogy egy baráti beszélgetés során azt mondja az egyik a másiknak, hogy "fogyhatnál egy keveset". Az ellenkezőjét viszont rendszeresen hallom.

2010. jan. 3. 11:18
 5/19 anonim válasza:
43%

Aki azt írta, hogy mindenhol az XS-es méretek, megmondaná, hogy pontosan melyik bltban? Mert én bárhova megyek (olyan boltokba, melyeknek az árai elérhetők számomra) tele van L-es, M-es, XL-es ruhákkal, XS-es meg sehol.

Tökéletesen arányos testem van, pár hibától eltekintve, pl. hogy alacsony vagyok (159 cm ehhez 46 kiló), nem nagyok a melleim stb. Szerintem megérthető, hogy XS-es a méretem. Most meg kéne híznom? Szerintem nem egészséges túlsúlyosnak lenni, de nem egészséges kórosan soványnak sem. Mindkettőből kikerülni komoly feladat. De a kettő között rengeteg különbség van. Ha valaki nőiesen/mackósan telt, azzal semmi baj sincs. Ennyi a véleményem. Le kell szarni egyébként.

2010. jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem bűn, egészségtelen, ahogy a kóros kövérség, a kóros soványság is, és életveszélyes lehet. De aki meg akar halni, vagy élete végéig beteg akar lenni, ám legyen...
2010. jan. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
11:27-es: tudsz két véglet között gondolkodni? Szerinted nincs olyan, hogy valaki "csak" sovány, és nem kórosan sovány?
2010. jan. 3. 11:35
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

én is sovány vagyok..utálok soványnak lenni. de most mit tegyek? hiába eszek. és a beszólásokból már elegem van..de abbol is aki legirnyozta a soványokat..:/

14/L

2010. jan. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Van hátránya, én is sokszor megkapom, hogy egyek többet.

Rendesen étkezem, fiatalkoromban jártam edző mellet tömegnövelési céllal gyúrni (2év), szedtem mindenféle étvágynövelőket orvosi felügyelettel. És semmi, az orvosi értékeim tökéltessek, anyagcsere is rendben, azt mondják genetika.

Szóval, nem rajtam múlik, hogy nem vagyok nagyobb darab, mégis sokszor a fejemhez vágják, hogy egyél többet, hű de gebe vagy…stb.

Aztán megismertem a párom, és mivel ő elfogadott, azután nem érdekelt, hogy vékony vagyok, és is elfogadtam. Aztán elváltunk, és megint zavar, hogy nem tudok termetesebb lenni, és megint kapom azoktól, akik nem ismernek, hogy: „hű, de vékony, vagy, eszel te rendesen”, és néha ezzel már az agyamra mennek.

40/F 181magas/ 60-63kg.

2010. jan. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, te például már kórosan sovány vagy, ha igaz, amit a kiegészítőben írtál. Egy férfi normál testsúlya ugyanahhoz a magassághoz több, mint egy nőnek. A te súlyod nekem lenne pont megfelelő, aki nő vagyok és több, mint 10cm-rel alacsonyabb, mint te.
2010. jan. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!