Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futhatok minden nap, hacsak 5...

Futhatok minden nap, hacsak 5 percet bírok, és ezt kevésnek érzem ahhoz, ahogy pihenőnapot tartsak?

Figyelt kérdés
Most kezdtem életmódváltásba. Odafigyelek mit eszek, és sportolok, és szeretnék egyre többet futni, de csak lassan szeretnék megszabadulni a kilóktól. Meg amúgy sem bírok még most 5 percnél tovább... Úgy terveztem, hogy kb. 2-3 hétig (vagy amíg szükséges +/-) minden nap futok 5 percet. Szerintetek?
2014. jún. 18. 17:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
17 éves lány vagyok.
2014. jún. 18. 17:57
 2/11 anonim ***** válasza:
Az kb. semmit se ér. Használd az első 5 km-em edzésprogramot, azzal tudsz fejlődni.
2014. jún. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Szerintem ne időben mérd a futást, hanem inkább távolságban. Ha majd egy-két hét múlva látod, hogy gond nélkül lefutod azt a távot, amivel kezdetben csak kínlódtál, az biztosan több erőt ad majd, mintha idővel mérnéd. Egyébként, szerintem az 5 perc kevés, ha nem bírod, tarts szünetet és később kezd előröl megint, úgy összeadódnak a percek. Csak ne várd meg, míg teljesen kipihened magad. Így pedig gond nélkül tarthatsz pihenőnapot.
2014. jún. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány kiló vagy, de ha nem bírsz 5 percnél többet futni, akkor vagy nagyon nagy túlsúlyod van, vagy nagyon gyorsan futsz.
2014. jún. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4-es: nem biztos. Én az elején 1 percet alig bírtam, pedig nem volt nagy túlsúlyom, nem vagyunk egyformát.
2014. jún. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

68

17l

annyira nem látszik rajtam egyébként...

2014. jún. 18. 19:28
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem birod, gyalogolj tovabb, ha a pulzusod visszaesett akkor kezdj el megint futni.
2014. jún. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kerdezo, en ugy kezdtem, hogy elso nap 1perc futas, 1 perc seta. Madodik nap 2perc futas 1perc seta, 3. Nap 2petc futas 3 perc seta, blablabla... a lenyeg az, hogy mindig 30 percet mozogtam, ha a felet gyaloglassal toltottwm is el. Nagyon fokozatosan haladtam, csak 2het utan volt tobb a futas gyskorlatilag mint a gyaloglad es tobb mibt 1 hpnapot vett igenybe, hogy a 30 percet vegig tudjam futni. Nagyon erdekes megtapasxtalni a fejlodest. Irdd meg hogy allsz most!
2014. jún. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szia, végülis új edzéstervet dolgoztam ki, az első 5 km-em elvén. De nem csak futok, hanem mást is csinálok, még csak pár napja csinálom és füzetben vezetek mindent, kaját, stb. .ha gondolod írj privátot és beszélgethetünk ! :)
2014. jún. 21. 22:47
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia, elozo vagyok. De jo, hogy nem hagytad abba a futast! Tegnap en egy orat futottam es pihenes kozben a karjaimat nyujtogattam, hajolgattam, szerintem olyasmi mint amit te is csinalsz. Iszonyu buszke voltam magamra a 60 perc miatt, es ma.... 40 percig mozogtam es az egesz kinszenvedes volt, pedig mar majdnem bekepzelt lettem a tegnapi utan. Szerintem az lehetett a kulonbseg, hogy tegnap hajnalban futottam es minden friss volt, ma pedig 9 utan es csak izzadtam....

Minden esetre szeretnem megosztani, amit nekem is most javasoltak shealth es runtastic programok a mobilodra. Igazi segitotars es erdekes is. Ajanlom figyelmedbe!

2014. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!