Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha lemondok az a cukros...

Ha lemondok az a cukros italokról, a péktermékekről, és elkezdenék edzeni járni akkor le tudnék fogyni?

Figyelt kérdés

Be iratkoztam egy edzőterembe, ahol súlyzózni fogok, futni, illetve boxolni, mivel van egy boxzsák, szerintetek sikerülhet.

2 naponta tervezek járni.


2014. júl. 30. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Így van, sikerül. A lényeg, ha eszel szénhidrátot, akkor max. reggel, de inkább hagyd el teljesen. A lényege ennek az, hogy alapból a cukor táplálja a sejteket. Ha megvonod, tehát nem eszel cukrot, és ami cukorrá válik, tehát se kenyeret, se tésztát, se cukros üdítőt, akkor a sejtek a zsírból fogják az energiát megszerezni.
2014. júl. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az előzőt kiegészíteném azzal, hogy a fehérjebevitel fontos, mert a sejtek nem csak zsírból, hanem aminosavakból is nyernek energiát. Ebből állítanak elő cukrot a sejteknek. Az aminosavak a fehérjék építőelemei. Ha kevés fehérjét viszel be, akkor a testek a szövetekben, izmokban található fehérjét kezdi el megbontani, hogy a szükséges glükózt előállítsa.
2014. júl. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy kicsit javítanék az elsőn.


A szénhidrátra is szüksége van a szervezetnek soha nem vágj bele olyan diétába, ami valamit elhagy, nélkülöz mert a szervezetnek mindenre szüksége van csak nem mindegy mikor, mivel, milyen formában de teljesen ne hagyd el.

A diéta lényege nem az, hogy hetekig koplalsz, hogy lefogyj. Ez egy életmód illetve táplálkozási mód váltás. Ha felhagysz a diétával akkor simán visszahízol. Ezért kell az egész étkezési szokást megváltoztatni úgy, hogy jó legyen és tartani tudd a súlyod később is.


A szénhidrát kell a napi fizikai és szellemi erőhöz kell az agyműködéshez. Én is kiiktattam egyszer egy időre de állati enervált, fáradt lettem és alig jutott el valami az agyamig, úgyhogy nem egészséges pláne ha az ember fizikailag megerőlteti magát. Ha teljesen elhagyod akkor egy idő után nem lesz erőd semmire.


Én kb. 8 évig kínlódtam a 30 kiló súlyfeleslegemmel, ami gyógyszertől szaladt fel rám.

Mindent kipróbáltam semmi sem hatott.

Aztán elbeszélgettem a házi dokimmal, aki egyébként egy többdiplomás nagy koponya, kórházban is dolgozik gyógyszerészként és tanít is az orvosin. Na meg, amit az interneten összeszedtem.


A diétám lényege volt:

Szénhidrát csak reggelre max. 12-ig vagy fél egyig legkésőbb.

Jó szénhidrát jöhet csak tehát rozs kenyér vagy teljes kiőrlésű kenyér egy-két szelet.

Fehér liszt vagy ebből készült dolgok kilőve.

Tészta, krumpli ritkán keveset egy héten egyszer mert a szervezet nem éhezhet.

Inkább rizst többször de a legjobb ebédre a leves+főzelék kombináció.

Sertészsír és sertéshúsokat mellőzni más a zsírszerkezete nem úgy működik, mint a szárnyasok zsírja.

Zsír helyett olaj, kefir helyett joghurt mert a kefirt cukorral erjesztik. Utóbbi tanácsot a cukorbeteg anyám kapta.

Cukor, cukrozott dolgok úgyszintén kilőve van stevia édesítő szer az természetes nem műanyag.

Este 6 után semmi esetleg gyümölcs vagy egy két szem paradicsom vagy valami leveses, kis kalóriájú savanykásabb zöldség, gyümölcs ha esetleg megvesznél az éhségtől.

Jöhetnek a húsok, saláták, levesek, főzelékek, zöldségek, gyümölcsök. Tésztából inkább durum tészta és ha tészta akkor mellőzd a nehéz, zsíros húsos köretet inkább zöldséges mártásos tészta.

Tehát szénhidrát mellé zöldség/es/ dolgok.

Esetleg ha mégis hús akkor kevesebb szénhidrát és akkor legyen mellette zöldség tehát fele adag rizs/tészta és fele adag zöldséges dolog.

Ha rám jött az édes ehetnék akkor gyümölcsléből és zselatinból gyümölcskocsonyát csináltam.

Arra még oda kellett figyelnem ha nagyon éhes voltam és úgy láttam, hogy a fogyás megállt akkor ehettem délben is szénhidrátot pl. tésztát, vagy egy-egy muffint, amit leginkább durum lisztből csináltam.

Ha a szervezetet kiéhezteted átáll raktározó üzemmódba és lassabban fogysz.

Át kell verni egy-két nap és ha megkapja a szükséges energiát akkor lehet folytatni a diétát.

A zöld tea is nagyon jó fontos a sok folyadék is.


Ezzel a diétával meg mozgással kb. 6 hónap alatt toltam le a 30 kiló felesleget, ami évekig nem sikerült.

A mozgás nálam nem sport volt kiraktak közmunkára egy kétszintes bölcsi tavaszi nagytakarítását plusz napi takarítását lőcsölték rám napi 4 órában. Nem fehér embernek való meló volt még a fogamról is folyt a verejték:)

Úgyhogy ha nem mozogsz minden nap jó keményen akkor egy kicsit lassabban fog menni.

Sok sikert!

2014. júl. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. júl. 31. 01:09
 5/5 anonim ***** válasza:

ha nem is fogysz le,de 5-10 évet hozzáadhatsz az életedhez,ha végleg kiveszed ezeket az étrendből és kevésbé nyomorúságos öregkor vár rád egészségügyileg.

az edzés meg komplex dolog,amit ugyanúgy meg kell tanulni,mint olvasni.

az,hogy te lemész másnaponta bohóckodni még nem lesz hatékony edzés.

a boxzsák használatának is akkor van értelme,ha már pontosan ismered a 4 ütésfajtát és a lábmunkát.

összegezve naiv üresfejű,hozzánemértő kis tervezet,de jobb mint a semmi.

2014. júl. 31. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!