Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy story az eletemrol. Lehet...

Egy story az eletemrol. Lehet h meghalok?

Figyelt kérdés
eloszor is elszeretnem meselni az en elmenyeimet hatha mas tanul belole...en egy 19 eves lany vagyok 162 cm 44 kg vagy talan mar anyi sem. mar ra sem merek allni a merlegre. amiota az eszemet tudom fogyokurazok mivel sosem voltam vekony alkat akarhogy kevesnek tunik a sulyom...az en problemam akkor kezdodot amikor egy evel ezelott elkerultem egy clubba ahol animator tancos voltam. az elejen minden nagyon jo volt. elegedett es boldog voltam. tetszett hogy a kozepontban lehettem es a tancot is imadom amiota elek. a bajok akkor kezdodtek amikor a csajok kozott folyamatosan az kezdett lenni a tema h ki hany kilo. ha valaki evett mar rogton megszoltak h"ha igy folytatod gurulni fogsz a szinpadon" ezutan mar enis folyton arra gondoltam hogy ha elhizok akkor nem tancolhatok..elvegre nem malacot akarnak nezni az emberek. mivel egyedul laktam senki nem vette eszre h napokig nem kajaltam es hashajto teakat ittam hogy ami biztos biztos nehogy elhizak. pedig addig sem volt gond a sulyommal megis belebetegedtem hogy mindig a kinezet volt a tema. a sok koplalas miatt tonkrement a gyomrom es a gerincem is mostmar folyamatosan faj. a melot is abba kellett hagyam mert mar nem birtam a folyamatos nyomast. most itthon vagyok de a helyzet semit sem javult. napokig nemtudok mar enni es megis mindig azt nezegetem hogy honan kene fogynom. mostmar a szuleimmel lakom de sajnos nekik felsem tunik h talan baj van...en meg csak fogyokurazom es teljesen boldogtalan lettem....akkor erzem magam jol ha a gyomrom teljesen ures. ha eszem vmit ingerlekeny es hisztis vagyok. az eletem teljesen romokban hever mar ilyen fiatalon...mindig mashoz hasonlitom magam es emiatt az onbizalmam teljesen eltunt. nagyon rosz igy elni megsem talalok kiutat ebbol az ordogi korbol:( remelem mas nem kerul ilyen helyzetbe es nem engedi h mas befolyasolja az eletet.
2010. jan. 12. 12:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Uh. Tiszta sor, ez anorexia. Tesóm 35kg-val és hasonló magassággal került kórházba. Még nem késő,főleg, hogy már te is belátod,hogy hülye voltál. Ha szégyenled a dolog pszihés oldalát és úgy érzed felül tudsz kerekedni a dolgon,elég ha elmész gasztroenterológushoz és ő segít a gyomrodat helyretenni!
2010. jan. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Keresni kéne egy jó pszichiátert, vagy pszichológust, mert a problémád egyértelműen lelki eredetű!

[link]

Itt találsz! És ők tényleg jók... Nem tömnek tele gyógyszerrel, nem néznek hülyének!

Ki kell deríteni az igazi okokat, hogy mi van a háttérben, mert igen... belehalhatsz.

2010. jan. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Te lány soványka vagy az biztos. Gondolkozz el rajta mi a legfontosabb az egészséged, vagy eljárj abba a francos táncközösségbe, ahol csesztetés alatt vagy és az önbizalmad attól romokban heverészik. Jól figyelj szép lassan állj a talpadra, egyél rendesen, naponta ötször keveset.Plussz zöldség,gyümölcs is legyen benne. Teljesen le vagy gyengülve. A tükröt meg felejts el, csak akkor nézzél bele ha fésülködöl, vagy öltözködöl. Ne hallgass egyik jó akaródra sem, mert így kisiklik az életed. Erősödjél, egyél és visszanyered azt a súlyt, amivel már bírni fogod magadat. Tudod valamit valamiért. A hashajtót dobd a kukába letarolja a bélbolyhokat, vagy azt akarod, hogy ne maradjon meg benned a táplálék. Ha végkép nem sikerül talpra állnod, van még segítség egy pszichológus, aki kimászat ebből a ferde látásodból. Kérj segítséget édesanyádtól, mond el neki mi bánt, valszínű annyira tudod titkolna az állapotodat, észre sem veszi milyen nagy gondban vagy.
2010. jan. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
hat igen..a nyomas ellenere mindig azt mutatom h milyen jo kedvem van es milyen jol vagyok...habar alapbol is ilyen eletvidam emebr vagyok. mindig is az voltam. de sajnos rettegek az elhizastol. s undorodom a kover emberektol. komolyan mar ugy vagyok h ha latom h valaki eszik undort kelt bennem... es sajnos az is belemrogzodott az h ïnkabb vekonyan halok meg mint hogy koveren eljek" napi 5x kaja? egy het alatt nem eszek anyit. felek minden egyes falat kajatol mert mindig az van benem h az plusz egy kilo. s emelett megis van energiam.. naponta ugrokotelezem stb. nem ertem akor honan van energiam. ez nekem a furcsa. van hogy sedulok meg roszul erzem magam de az energiam az kifogyhatatlan. mindig is ilyen energia dus ember voltam. s ettol is felek h a vegen meg tulhajszolom magam es e lesz a vesztem. de kimaszni nem tudok ebbol..vagy talan nem is akarok. nem akarok kover lenni. gyulolok enni
2010. jan. 12. 13:00
 5/14 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy még a meghaláshoz. Tudod, mi a gyógyulás legjobb útja? Elmenni a háziorvoshoz, és elmondani a problámádat. Majd ő elindít egy úton. Semmiképp ne kezdjél a Szendi Gábor féle " hogyan gyógyuljunk gyógyszer nélkül, meg orvos nélkül" úton elindulni. Láttam, az ő weblapját ajánlották. Elvakult orvosgyűlölő.
2010. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos én akkor tértem észhez, mikor már jöttek a problémák:

- hajhullás, töredezés

- köröm töredezés, vékonyodása

- pattanásos, sápadt, szürkés arcbőr, karikás-lilás szemekkel

- fogzománc repedezni kezdett, majd pattogni a fogam

- légzési problémák, asztmás szerű, állandó köhögések, náthák (még nyáron is)

- folyamatos gyomorpanaszok (majd lett egy fekélyem is)

- ízületi problémák

- menstruáció kimaradás, majd hormonzavarok --> és itt telt be a pohár, mikor a doki majdnem lehülyézett, és megmondta kerek-perec, hogy valszeg meddő leszek. Akkor elsírtam magam, otthon adtam magamnak egy képzeletbeli pofont, hidegvíz alá a fejem, és elhatároztam, h változtatni fogok ezen. Nagyon nehéz volt, embertpróbáló, de sikerült kikecmeregni belőle. Még most is vékony vagyok, de már nem kórosan. (163/52), és nagyon jól érzem magam, azelőtt 12 kilóval kevesebb voltam. Próbáltam odafigyelni az étkezésre, nagyon sok zöldséget ettem, gyümölcsöt, light joghurtot, kefírt, teljes örlésű dolgokat, próbáltam sokat inni, a húst, amit megettem csirkemell filé és hal. Naponta 4-5x keveset. Kívánom, hogy minél előbb összeszedd magad, és túl legyél ezen. Nem lesz könnyű! Nekem még az segített, hogy csináltattam magam egy egész alakos fotót előtte/utána, és saját magam ledöbbentem, hogy milyen csúnya voltam csontsoványként, és mennyivel csinosabb most.


22/L

2010. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, az elvakult te vagy, mert látatlanban úgy gondolod valakiről, hogy elvakult :) Ha ismernéd az oldalt, illetve akik rajta vannak, akkor nem mondanál butaságokat! Szendi csak annyit mondd, hogy ami lelki probléma, és belülről jön, ott nem a tüneti gyógyszeres kezelés válik be! A kiváltó okokat kell megoldani!

Vagy te úgy gondolod, hogy ha valakiben mondjuk egy gyerekkori trauma önutálatot, öngyűlöletet, és anorexiát okoz, akkor azt simán gyógyszerezni kell élete végéig? Vagy inkább sok-sok beszélgetéssel és türelemmel segíteni rajta, hogy rájöjjön nem ő a hibás???

Én tapasztaltam mindkét oldalt... Hogy ki az elvakult azt inkább hagyjuk... Elmentem egy pszichiáterhez, elmondtam a gondjaimat, majd szónélkül felírt antidepresszánst és nyugtatót... Ennyi... Attól, hogy utána lebegtem a gyógyszerektől, még a múltbéli gondok feldolgozatlanok maradtak! A gyógyszer csak függővé tesz, és nem mered soha többé letenni!

Rengeteg olyan embert ismerek akit gyógyszereznek, és rengeteg olyat aki csak pszichoterápiára jár. Utóbbiaknál sokkal gyorsabb, és tartósabb a javulás, ez tény. Persze van, hogy olyan fokú már a szorongás, vagy a depresszió, hogy kell nyugtató, de pszichoterápia nélkül csak tünetkezelés van. Szerintem ezt elég könnyű megérteni.

2010. jan. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13.18 vagyok, 13.01-nek írtam természetesen.
2010. jan. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
hat az igaz h a gyogyszer nalam folosleges lenne...es sajnos a nyomast ami okozza bennem talan meg a szuleim miatt is van. mivel h van ket tesom. en vagyok a legkisebb es persze a fekete barany. pedig teny h en tobet letettem az asztalra mint ok. megis az ok segguk kivan nyalva en meg lasan haldoklom es megis szarnak ram..mar elnezest a csunya kifejezesert. en megis foggal korommel kapaszkodok belejuk mert nekem a csalad az elso. de nekik m1 h velem mi van. faj h eszre sem veszik mi van velem..a haj hullas sapadt bor menstruacios kimaradozas nalam mar nem uj. es megsem erdeklik oket. akkor meg tok folosleges h en harcoljak az egeszsegemert. ugyis azt ereztetik h nyug vagyok nekik. akkor meg minek. nem mind1 h vagyok vagy sem. sajnos a vesztem mar latom. az utobbi idoben csak arra koncentralok h kihasznaljam az elet minden pillanatat. bulizok elvagyok...sajnos en a csaladban ugy vagyok hogy egy valami neis valaki....akihez futunk ha kell valami. mert 19 evesen megkeresem apenzem mig a tesomekat meg mindg anyamek tartjak el. de ha nekem lene szuksegem rajuk sehol senki. es ez faj alegjobban. komolyan hihetetlen h menyire nem erdekli oket h mi van velem...es emiatt meggyogyuni nem fogok..max meghalok...mar ugyis m1. a gerincem az utobbi idoben anyira faj h sokszor ejjel sirok mert nem tudok fekudni, es anyam erre semit sem szol...hihetetlen...
2010. jan. 12. 13:32
 10/14 anonim ***** válasza:

Figyelj én aszondom, hogy kezdésnek vedd meg csernus nő című könyvét, aztán a ki nevel a végén-t is!

Nálam ezek adták a kezdő lökést, hogy rájöjjek nem bennem van a hiba, hanem tulajdonképpen árva vagyok! Nincs családom önző gec.ik ezek nem család! Én is ragaszkodtam, én is úgy gondoltam, hogy a család az első! Mert??? Miért? Mert a vérükből vagyok? Nem én kéredzkedtem a világra, anyám apám elb@szott életéről nem én tehetek!

Vedd meg ezt a két könyvet, olvasd el!

Utána pedig irány egy jó pszichológus, vagy pszichiáter! Vannak baromi jó technikák, terápiák, amikkel talpra lehet állni! Mi veszteni valód van ha elmész?

Én is kötöttem az ebet a karóhoz, aztán átkoztam magam, hogy miért nem mentem előbb! Ma már jól vagyok! :)

Ne add fel!

2010. jan. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!