Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem eszek húst, akkor...

Ha nem eszek húst, akkor fogyni fogok valamennyit?

Figyelt kérdés
Nem eszem húst, lisztes cuccokat és cukros cuccokat.
2010. jan. 14. 22:44
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
De láthatod, hogy pótolom, már leírtam miket eszem. Ja és tejet is iszom.
2010. jan. 15. 00:17
 12/24 anonim ***** válasza:

Akkor meg nyugi. Nem a hús hizlal egyébként. A hús önmagában csak fehérje. Ami káros lehet a húsoknál, az a túlzásba vitt zsír (nem csak az elhízás veszélye miatt, hanem a koleszterin miatt is, a szívnek árt). De valamennyire ebből is szüksége van a szervezetnek, hogy a zsírban oldódó vitaminok ( [link] ) is felszívódhassanak a szervezetedben, és ne legyen vitaminhiányod.

Szóval mindenből mértékkel, és mozogj, és ne koplalj, és akkor jó lesz. :-)

2010. jan. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Tejet?

Azt minek?

A telített zsírsavak miatt? Vagy a tejcukor miatt? Mert fehérje az nem sok van benne...

Honnan veszed ezt a sok ökörséget?


Tejföl, meg rántott mozzarella?

Te megeszel olyat, ami zsíradékban sült ?

Eszem megáll!

Mikor gondolkoztál utoljára?


Profi sportolók miért napi 1 kiló csirkemellel diétáznak?

Ők mind tudatlanok, csak neked ütött be a "Norbi Titok" ?


(ha esetleg részeg voltál, amikor írtad, akkor bocsi és jobbulást)

2010. jan. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Amúgy a Norbi diétát én se ajánlom feltétlenül, anyukámnak nem vált be, mi mást csináltunk (amiből nem húznak egyesek milliókat). A kiegyensúlyozott táplálkozás rendszeres mozgás mellett többet ér.
2010. jan. 15. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Már évekkel ezelőtt fogytam a Norbi diétával 10 kilót fél év alatt, amiből 4 kiló jött vissza, ezért kezdtem el újra. Nekem akkor bizonyított szóval hiszek benne. Ja és a rántott mozarella úgy készül, hogy update fehérjelisztbe van panírozva a zsemlemorzsa pedig zabkorpa és ezt spriccelik be minimális olívaolajjal és betolják a sütőben. Ezért ha nemtudod pontosan mi ez a módszer és hogy nem a zsíros, cukros, finomlisztes kajákból áll az tuti, akkor ne szólj hozzá baromságokat. Tök mindegy mit gondolsz, mert nekem már egyszer bizonyított ez a módszer és akkor mindenki rácsodálkozott mennyit fogytam, hozzáteszem éhezés nélkül-mindig jól laktam! A húsokat meg azért szeretném mellőzni, mert nagyon sokat ettem minden nap szárnyashúst ezzel a diétával és meguntam, megutáltam, nem kívánom... Valamint lúgosítani is szeretnék egy picit és az első lépés ehhez nekem az, hogy elhagyom a húst ami igencsak savasít
2010. jan. 15. 10:18
 16/24 anonim ***** válasza:

01.28! Én már ezért nem írok senkinek, csak röhögni járok ide... Leírtam már ezerszer amit te, mégis mindig az a vége, hogy a falnak beszélek. Gőzük nincs semmiről, nem tudják, mi hogyan működik... Azt hiszik ha fogynak akkor már jól csinálják... Mintha a kocsidat mosás helyett leöntenéd sósavval... Mér tiszta lett nem??? Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy amit emberek "de jó, fogytam!" "nekem nagyon bevált" stb. jelzőkkel illetnek, az legtöbbször olyan, mintha valaki a terhesség ellen abortusszal védekezne.

De mivel nem látják át, fogalmuk nincs róla, csak annyit látnak, hogy a havernak, szomszédnak, anyunak bejött... így aztán csinálják. Szerintem nincs ember aki azt mondta volna: Oké, neked bevált ez a 90 napos, meg böjt, meg víz, meg mittudomén milyen diéta. De én inkább utánanézek hogyan működik az emberi test. Nincs ilyen, lusta sz@rok, mennek egymás után, mint a birkák.

Leírja, hogy iszonyat fáradékony, meg ájuldozik és szédül. De nincs annyi agya, hogy valószínű akkor ez így nem jó valamiért. ÁÁÁÁÁ semmi gond, a barinő is szédült. Akkor minden oké. Megvert a pasim! Áááá engem is! JAAA akkor ezt tök normális, már imádom is!


Hagyni kell őket... csinálják. Az izmos, szálkás test nem adomány, meg kell érte dolgozni, és megtanulni mi, hogyan működik... aki ehhez lusta, az elveszett. Felteszik itt a kérdéseiket, de már mindegyik eldöntötte előre, hogy mit fog tenni... Aki egyetért annak megköszönik, aki nem azt megpróbálják megdumálni, vagy csak simán elküldik a pics@ba... ezért kár írni bárkinek bármit.


Hiába mondod, hogy a sportolók napi 1 kiló csirkemellel diétáznak... nem érted, hogy ő nem szereti??? És különbenis anyunak bejött a norbi ápdét... És norbi is milyen jól néz ki... Ápdét tartár, ápdét liszt, ápdét süti... Jól csinálja a Norbi, lehúzza a sok buta lusta dagadékot. 5-szörös áron adja azt amit egy kis tanulással a tizedéért otthon is meg tudna csinálni a nyominger. Norbi meg aszondja: Lusta vagy megtanulni? Oké... akkor nem kell csinálni semmit, csak fizesd meg az árárt. Nesze... ők meg megveszik. Így is kell. Egy tartárt összedobni otthon kb. 20 Ft. és attól lesz ápdét, hogy zsírmentes tejfölt teszünk bele, és cukor helyett édesítőt, meg mondjuk csak egy fél tojássárgáját... Na ettől ápdét. Ugyanúgy 20Ft. De a makimajom inkább megveszi a bótban, mert lusta hozzá, hogy megtanulja.

Vegye meg.

Diétázzon hülyén.

Oktasson ki téged, engem, hogy a mozzarellája miből van (zsírból így is úgy is)

A hüjéje nem jön rá, hogy ő is megvehetné a mozzarelláját, meg a zabkorpát és az olivát... mindegy.

90 napos, léböjt, párizsi f@szom klinika, és még kitudja milyen degenerált dolgok... csinálják csak.


Visszahízzák úgyis, mert nem tudnak táplálkozni. Maximium szenvedéssel tartják meg a súlyukat, ezt is tudjuk.


Mi meg együnk naponta 6-7-szer jókat, 3000 kalória körül, kockás a hasunk, tele vagyunk energiával.

De mindegy, ők tudják a titkot....

Csak akkor tudnám, hogy a strandon miért esik le mindegyiknek az álla mikor meglát, és miért tudnák a körömollóval elvágni a torkomat, annyira irigyek...


Engem már nem izgat... jókat röhögök :)


Uff, szép napot! :D

2010. jan. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Utolsónak:


Én is így vagyok ezzel, vicc ez az odal

:-)

Akaratgyenge, buta emberek egymást próbálják lelkesíteni és bizony így terjednek a tévhitek.


Én már a "fogyókúra" szó használójáról levágom, hogy egy lusta, önmagára igénytelen egyén, aki egy -lehetőleg rövid és intenzív- kúrától akar lefogyni....és nem baj, ha visszajön a lefogyott súly, majd megcsinálja újra és mindenkinek terjeszti, hogy micsoda tuti módszere van.


Közben olyan alakja van, mint egy amőba.....az izomzatát, ami a test formáját adja már rég elvesztette a sok "kúra" alatt, a zsír egyre könnyebben rakódik le és bizony az undorítóan néz ki.

(kár, hogy nem kötelező ide fényképes adatlappal belépni, egyből látható lenne, hogy kitől érdemes tanácsot elfogadni)

2010. jan. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Persze akik utolsó válaszolók ezeket írták konditermes férfiak tuti!!! Ez nem fogyókúra amit ez a módszer ad, hanem életmódváltás egy egész életre!!! No cukor, no liszt, mivel már mindenki tudja milyen egészségtelen a sok finomított szar. Tönkre vágja a hasnyálmirigyet és a szervek sem tudnak normálisan boldogulni ezekkel az anyagokkal. Nem hiszed el, hogy lehet finomított cuccok nélkül élni normális teljesértékű életet mi? Tudod mit akkor zabáljad egész nap a hormonokkal és gyógyszerekkel teli nyomott csirkédet, hozzá csakis rizst fogyassz ne feledd, mivel úgyis neked lesz igazad, mert te ezt már megtanultad a konditeremben mikor kigyúrtad magad! Neked is lenne még mit olvasnod nemcsak másokat kioktatni mert az nagyon megy. De közben olyan nagy a műveltségi szinted, hogy minden mondatodban benne van a f@sz vagy a sz@r szó! pffff
2010. jan. 15. 12:36
 19/24 A kérdező kommentje:

Nem is gondoljuk, hogy ételeink mennyi rejtett, hozzáadott cukrot tartalmaznak. 100 éve 1 év alatt 1 kg finomított cukrot ettünk, ma hivatalosan 35-öt, de ez csak azt tartalmazza, amit megveszünk és mi adunk az ételhez. A rejtett, inzulin és étvágynövelő cukrozás miatt mára elértük az évi egy mázsát. Háromféle embert lehet megkülönbözetni:



1. Aki elhízott és folyamatos finomított szénhidrát-függőségben szenved. Szívhalál, rák és cukorbetegség előszobájában van. /50%/



2. Boldog, eszik mindent, kívánja az édeset, hiszen hiperinzulinémiában, inzulin túltermelésben van, de a sejtjei már inzulin rezisztensek és nem képesek felvenni a glükózt. /kivételt a tumorsejtek képeznek, mivel ők növelik az inzulin receptoraik számát és cukrot falva burjánzanak/ Ők hirtelen infarktusra, szívhalálra és hasnyálmirigy leállásra számíthatnak. /40%/Fehér kenyér



3. Sportol, nem eszik finomított szénhidrátot. Tudatos. Ők számíthatnak hosszú, boldog, egészséges életre. /10%/



Egy laza karácsonyi vacsorát állítottunk össze, mellétettük a rejtett cukortartalmát. A kenyérnél és a panírnál a finomlisztet cukorként értelmeztük - ahogy a szervezet is - és minden étel mellé odatettük. Az asztalra került a cukros halászlékockás leves, a panírozott hal, a libasült cukros párolt káposztával, a kóla, a kávé, a somlói és a „hagyományos bejgli". Így ettünk meg 40 perc alatt 3000 kalóriát, 54 szem 2 grammos mokkáscukrot rejtve. Az ételeket egy látványos üveggyomorba tettem! Élvezzétek!



Sokkoló és pazarlás? Mi lenne, ha nem mutatnánk meg amikor doronggal agyonverik a kis fehér kölyökfókákat és csak a mosolygós topmodellek öröme látszódna a csini bundában?



A célunk: Életmentés!



Így néz kis a cukros, lisztes gyomortartalom 37 fokon! Egy kedves tévés szerkesztő ismerősöm 12 éves, vékony, sportoló kisfia most lett cukorbeteg 26-os cukorral! Az orvosok azt mondták, hogy genetika. A családban soha senki nem volt előtte diabéteszes, a fiú egész életében kívánta és kapta az édeset, de lemozogta. Inzulin szintet soha nem mértek nála, a hasnyálmirigy kimerült. A túlsúlyos emberek a rostszegény és mozgásszegény életmód miatt 3-4 naponta mennek vécére. Addig a képeken látható üveggyomor tartalma /ez csak 1 étkezés/ 36,7 celsius fokon rohad a testben. Kering a májban, vesében, vérben, nyirokrendszerben. Tudjátok, hogy mi lenne ugyanezzel az étellel ennyi fokon a kánikulai napon? Na ez van bent is! H1N1 halottat személyesen nem ismerünk, de minden családban van már rákos, szívbeteg és cukorbeteg. Vajon miért?



Gondolkodjatok el ezen! Tanácsom:



- napi 4-5 könnyű étkezés és nem keverni sok ételt


- finom és barnaliszt, szacharóz mentes étrend


- magas rosttartalom, update liszt, sok gyümölcs, zöldség


- húsok vajban, zsírban sütve /erről később/


- napi 2500 kalóriánál illene féket húzni


- semmi para a mértékletes édesítéstől édesítővel /jönnek a természetesek/


- minden másnap 1 óra sportolás

2010. jan. 15. 12:40
 20/24 A kérdező kommentje:

Cukor


Számos vizsgálat kimutatta, hogy a cukor egyike azon anyagoknak, melyek a legkönnyebben alakítanak ki fizikai függőséget, illetve fő okozói annak, hogy sokan a legnagyobb erőfeszítések ellenére is képtelenek egészséges étrend szerint élni. A cukor ugyanis, miután nagyobb mennyiségben jut be a cukor és zsír szervezetbe, erős vércukorszint-ingadozást okoz, hirtelen emeli ugyanis meg az inzulinszintet, ami miatt a vércukorszint lecsökken. Mindez egy rendkívül erős fizikai sóvárgást okoz, mely arra késztet, hogy egyre többet és többet egyél ebből az anyagból.


Nem véletlen, hogy a diétázók többségének leginkább az édes ételek mellőzése okoz gondot, mint ahogy az sem, hogy a gyerekeknél olyan mértékeket is ölthet a cukorfüggőség, hogy kizárólag az azt nagyobb mennyiségben tartalmazó ételeket hajlandóak megenni. Sokan gondolják úgy, hogy a cukor csupán akkor veszélyezteti őket, ha töménytelen mennyiségben fogyasztanak édességeket, csokoládét, süteményeket. Valójában azonban minden csomagolt élelmiszer tartalmaz cukrot, méghozzá nem kis mennyiségben.


Sok esetben előfordul, hogy a zsírszegény, diétásnak nevezett ételek is több cukrot tartalmaznak, mint normál megfelelőik, gyártóik ugyanis így próbálják jobb ízűvé varázsolni őket. Mindemellett rengeteg olyan ételhez adnak cukrot, melyet egészségesnek hiszel. Ott a cukor például az előrecsomagolt rizs- és tésztaételekben, a zsírszegény salátaöntetekben, a mélyhűtött halrudacskákban, a kukorica- és borsókonzervekben, a mártásokban és a fűszerkeverékekben is. Mindezek miatt próbáld meg minimálisra csökkenteni a cukor bevitelét szervezetedbe, illetve nagyon fontos, hogy alaposan áttanulmányozd azon élelmiszerek címkéjét, melyeket kosaradba teszel.


Fehér liszt


Élettani szempontból a koffein, az alkohol és a cukor mellett a fehér liszt az, ami leginkább függőséget okozhat, nem beszélve azokról az adalékanyagokról, melyeket a belőle készült pékárukhoz használnak Telített zsírokfel, és bizonyítottan - fizikailag - befolyásolják a szervezetet, illetve hangulatmódosító szereknek minősülnek. Dr. Robert Lefever és Marie Shafe táplálkozástudományi kutatásai szerint például ennek köszönhetően a finomított szénhidrátok és a fehér liszt hangulatmódosító képessége 20%-kal erősebb, mint a finomított cukroké, így joggal nevezhető az ételfüggőség és az elhízás hátterében álló egyik legalattomosabb tápláléknak.


A szakemberek egybehangzó véleménye szerint azok, akiknél már kialakult a cukor iránti beteges sóvárgás, a fehér lisztre is hasonlóan reagálnak majd, ugyanis ugyanúgy képes kiváltani a vércukorszint-ingadozás miatt kialakuló ördögi kört. Minél több szénhidrátot eszel tehát, annál jobban kívánod, minél jobban kívánod, annál többet eszel belőle, ennek köszönhetően pedig annál több kilóval gyarapítod testsúlyodat.


Ha három-négy napnál nem tudsz többet eltölteni úgy, hogy ne fogyasztanál fehér lisztből készült termékeket, szendvicseket, kenyereket, tésztákat, könnyen lehet, hogy neked is problémáid vannak az általa okozott függőséggel. Próbálj minél előbb átszokni a csökkentett szénhidráttartalmú táplálékokra, illetve szénhidrátszükségleted egy részét gyümölcsökkel és zöldségekkel fedezd. A nagymértékű szénhidrátfogyasztás és a helytelen táplálkozás nemcsak az ételfüggőség, de a cukorbetegség kialakulásával is összefüggésbe hozható. Nagyon fontos tehát, hogy a megelőzésre helyezd a hangsúlyt, azonban a megfelelő diéta a már meglévő betegség esetében is sokat segíthet.


Telített zsírok


Számos kutatási eredmény született az utóbbi évtizedekben, mely azt bizonyítja, hogy a túlzott zsírfogyasztás veszélyes, és nemcsak elhízáshoz vezethet, de megnöveli a szív- és érrendszeri zabálásbetegségek kialakulásának kockázatát is. Ma azonban már mindenki tudja, hogy a telített és telítetlen zsírsavak arányára kell odafigyelni, illetve az utóbbiak mennyiségét megnövelni az előbbiek kárára. A problémát ugyanis a telített zsírsavak jelentik, melyek főként bizonyos állati eredetű termékekben - szalámik, kolbászok, zsíros, vörös húsok - fordulnak elő, illetve azokat a mesterségesen előállított zsírokat jelentik, melyekben például a fánkok és tészták is bővelkednek.


Ha gyakran eszel ilyesmit, valószínű, hogy súlyproblémádat is ez okozza. Célszerű minél előbb olyan étrendet kialakítanod, mely gazdag telítetlen zsírsavakban, azok közül is esszenciális zsírsavakban, melyeket tested nem tud magától előállítani. Utóbbiaknak bőséges forrása például a pórsáfrányolaj és a lenolaj. Mindemellett a telített és telítetlen zsírokat is könnyen megkülönböztetheted: a telített zsírok szobahőmérsékleten szilárdak maradnak, míg a telítetlen zsírsavak folyékony állagúak, és a növényi olajokban találhatóak meg nagyobb mennyiségben.

2010. jan. 15. 13:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!