Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Veszélyes lehet ha valaki...

Veszélyes lehet ha valaki alig eszik rendesen?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy nagy baj az ha valaki egész nap alig eszik mondjuk csak egy almát? Hosszabb távon lehetnek mellékhatásai? Ez miért lenne rossz módszer a fogyásra ha egyáltalán az?
2014. szept. 3. 01:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat. Egyszer ezt elkezdtem, csak 5 kilót szerettem volna fogyni, ám hirtelen lement rólam 12, és utána már nem is bírtam enni, hiába szerettem volna, míg végül már -20-nál tartottam (ekkor már alig 30 kiló voltam, 19 évesen). De akkor már csak orvosi segítséggel tudtam megállni és visszaszedni valamennyit, de ahhoz is fél év kellett. Ez olyan két éve volt, azóta nincs igazából menstruációm, csak 4-5 havonta egy kis barna folt. A hajam úgy kihullott, de ez már akkor, mikor elkezdtem felszedni pár kilót, hogy parókát kellett hordanom. Másik dolog, hogy a szervezet rááll erre, és ha elkezdesz többet enni, azonnal visszajöhet akár a leadott duplája is. A csontjaid is elgyengülnek, az izmod mind lemegy, hatalmas vitaminhiányod lesz. A fogaid is gyorsan szétmennek. És úgy alapból a szervezetnek sem jó ez a hirtelen változás.


És igen, ez egy nagyon rossz módszer a fogyásra, bár én belátom, hogy nem tanultam belőle. Ha egyszer azt látom, hogy a szerintem megfelelő súlynál csak 1 kilóval is nehezebb vagyok, rögtön újra elkezdem ezt.

2014. szept. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez kérdés? Persze, hogy veszélyes. Most még fiatal vagy, rengeteg dologra nem gondolsz, de olyan hatásai is lehetnek, amivel nem lehet majd semmit sem kezdeni. Például a hormonháztartásod felborul, a szervezeted, ami most egészséges, elveszíti a harmóniát, hiszen megvonod tőle a tápanyagokat. Megsínyli majd, igen. Sok anorexiásnál például megfigyelték a természetellenes szőrösödést is... Miért nem mozogsz inkább, sportolsz... Az egészséges és még koplalnod sem kell.
2014. szept. 3. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!