Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok tanácsokat adni...

Tudnátok tanácsokat adni illetve saját történetetek elmesélni (életmód váltásról, fogyásról, edzéssel kapcsolatos tapasztalatok)? 20/L

Figyelt kérdés

Változtatni szeretnék "punnyadós" életmódomon és étrendemen is (nem nevezném annak, inkább összevissza evészet).

Amikor tehetem biciklizem és 30-40 percet intenzíven futok. Most sajnos fel kellett függesztenem sérülés miatt.

Ami az étkezést illeti tésztát és kenyérféléket teljesen kiiktattam az életemből. Nem koplalok és nem is tervezem. Milyen ételeket részesítsek előnyben? Tudnátok mondani fantáziadúsabb ám egészséges és alacsony kalória tartalmú ételeket melyeket ti is elkészítettetek?

168/58 Elsősorban nem fogyni szeretnék, hanem egészségesebb lenni és alakot formálni.



2014. aug. 21. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Makrotápanyagok.

Ennyi erővel a Coca Cola Light is ajánlhatom, mert 0 kalóriás. A makrotápanyagokat számold, ne a kalóriát, ha megfelelő mennyiségű makrotápanyagot eszel a kalória is kifog jönni. (fehérje,szénhidrát - 4kcal, zsír - 9kcal).

Ajánlom, olvasd el a Sárga Kapszulát, abban találsz hasznos tanácsokat.

2014. aug. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a tejtermékeket is kiiktatnám a helyedben. Ha elgondolkodsz, tulajdonképpen teljesen feleslegesek. A fehérjét hússal, hallal és tojással is be lehet vinni.
2014. aug. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kalória szegény ételt kell fogyasztani hanem tápanyagdúsat.Az egészség a mozgásban rejlik.ha nem tudsz futni, biciklizni, akkor tornázz:-)
2014. aug. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én se értettem soha, miért pont kalóriaszegény ételt akar valaki enni. Főleg, ha még fogyni sem akar... Az alakformáláshoz épphogy többlet kalória célszerű :D De viszonylag kevés kalóriát is be lehet vinni elég tömény ételekkel. Én minél zsírosabban s szénhidrátszegényebben eszem, annál nagyobb a kalóriadeficit. Sokat érek egy salátával, ha kopog tőle a szemem.

Másoknak nem szoktam előírni, mit egyenek, ahhoz eleve keveset tudok, hiába az érdeklődés, sok ellentmondó információ van. Részemről majdnem vega és majdnem paleo, ezen belül lehetőleg erősen szénhidrátszegény étrendet követek (főleg mert fogyni akarok, később több lesz a szénhidrát, de mindig a zsír lesz az uralkodó makrotápanyagom). Nekem ez így jó, van, akinek több szénhidrát és kevesebb zsír kell, a fehérjeigény sem egyforma, viszont általában a szénhidrátcsökkentést ajánlják, ha fogyni akar az ember s egészségesnek sem tartják sokan azt, hogy a modern ember ennyire szénhidrátra alapoz és sok ebből nem is zöldség vagy gyümölcs...

2014. aug. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!