Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Igaz az hogy télen nem lehet...

Igaz az hogy télen nem lehet fogyni, mert a szervezet raktároz?

Figyelt kérdés

2014. szept. 26. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet fogyni akkor is.
2014. szept. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogyne lehetne.

Arra kell figyelni, hogy ilyenkor még több vitamindús ételt egyél, pl savanyú káposztát, paprikát, narancsot, almát, sütőtököt, céklát.

Én télen is fogytam ugyanúgy.

2014. szept. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
értem, koszi a valaszokat!
2014. szept. 26. 21:19
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy raktároz... Az állatok, akik télre raktároznak, lefogynak tavaszra :D Nyilván nekünk könnyebb, hisz bármikor ehetünk két pofára, csak hát úgy tűnt, hogy a Természet dolgaira gondolsz, nem a civilizációra.


Télen nekem könnyebb fogyni, mint nyáron, mert nem melegszem túl a hegyekben kirándulva s a hideg miatt valószínűleg jelentősen több energiát is égetek, az alapvető hőtermelő folyamataim nem elegek, extra fűtés is kell. De ez nagyon személyfüggő, van, aki télen automatikusan többet eszik. Én ilyet nem vettem észre, pedig többet mozgok.

2014. szept. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
egy ismerosom mondta, egyebkent nem gondoltam volna erre :D
2014. szept. 26. 21:32
 6/13 anonim válasza:
100%
én télen fogyok a legtöbbet, mert ilyenkor vagyok a legtöbbször beteg és akkor rohamosan leszoktam fogyni
2014. szept. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én télen jobban fogyok, mert nincs fagyi. :D
2014. szept. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Emberfüggő, ki milyen hőmérsékleti viszonyok között fogy jobban. Én nyáron tudok könnyebben súlyt leadni.
2014. szept. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Amúgy logikus lenne, hogy ilyenkor nehezebb fogyni, mert a szervezet próbálja megvédeni a hidegtől a testet zsírral.:D

De én januárban kezdtem fogyózni, és fogytam, szóval lehet.:)

2014. szept. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9: Viszont a test ilyen kis hajlamai mit sem érnek, ha nem adok neki kalóriatöbbletet...

(Koplaláskor is maximum az anyagcserét tudja csökkenteni s a nem szükséges izmot lebontani, kemény kalóriadeficitben muszáj fogynia s a hormonszintek miatt a zsírégetés is támogatva van...)


Úgyhogy továbbra is főleg az étrenden és a mozgáson múlik a fogyás, hiába van tél. Hogy a tél hogyan hat az adott emberi lény elszántságára, éhségére, étvágyára, az már más kérdés, de ha megfelelően eszik és mozog, s ettől nyáron fogy, akkor fogynia kell télen is.

2014. szept. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!