Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Soha nem lesz önbizalmam?

Soha nem lesz önbizalmam?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromtól kezdve nulla önértékelésem van. Vagyis fura helyzet, mert egy részem meg tudja magát ítélni racionálisan is, de a másik részem nem. És azt, ahogy érzem magam, hát nem a racionális részem irányítja. Lefogytam 2 év alatt az "álomsúlyom" közeli súlyra, de ugyanolyan önbizalomhiányos, félénk kishitű nyuszi maradtam. A racionális felem látja, hogy fogytam, látja hogy jobban nézek ki mint amiből kiindultam, de belül ugyanolyan vagyok, ugyanúgy szorongok feszengek, és nem érzem jól magam. Meg fog ez változni?

2014. szept. 29. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus segítségével, csak a fogyástól keveseknek lett több önbizalma, jött helyre lelkileg; sőt, felmérések szerint pont ők lesznek depressziósabbak a lemondások miatt.
2014. szept. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Erre már én is gondoltam, de úgy voltam vele, hogy valahogy enélkül is mennie kell...

Ez is kettős helyzet, dagin is depresszióra hajlamos alkat voltam, meg most is, viszont azért hittem, hogy megoldódik, mert a kis otthoni tornázások közben-után egész jó is tud lenni néha a közérzetem, bár nem tart sokáig, kb addig ameddig fel van pörögve a vérkeringésem. Hittem abban, hogy egyrészt ezek a kis löketek, másrészt az eredménynek örülés miatt megváltozok, dehát nem úgy néz ki - az eredmény majdnem sehogy nem tud felvillanyozni, csak a racionális részemet.

2014. szept. 29. 15:16
 3/4 anonim ***** válasza:
2014. szept. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Önbizalma akkor lesz valakinek, ha sikerekben van része. Nem azt szeretném kérdezni, hogy neked milyen sikereid vannak hanem hogy milyen gyakran vállalsz be olyan dolgokat amiktől rettegsz?


A második kérdésem, hogy mennyit foglalkozol a belső világoddal? Ismered a hibáidat? Tudod értékelni magadban a jót? Ismered egyáltalán a jó tulajdonságaidat? Ha valamiben döntesz, azt a saját javadra teszed vagy először az jut eszedbe, hogy vajon mit fognak rólad gondolni?


Nincs ilyen, hogy racionális oldal meg hasonlók. Arról van szó, hogy lefogytál, ami alapból egy siker, de ez számodra még nem elég erős sikerélmény.


Először a belső békédet kell megtalálnod. Ezen csak te tudsz segíteni, mert csak te ismered a saját hibáidat és csak te tudod legyőzni a félelmeidet. Ehhez viszont az kell, hogy őszintén szembenézz magaddal. Ismerd be ha hibáztál, bármennyire is fáj és tanulj belőle, hogy többé ne hozd magadat ilyen helyzetbe. Fájni fog a felismerés, hogy éveken át hazudtál magadnak és szépítetted a hibáidat, hogy csökkentsd a nagyságukat. Ja meg hogy másra próbáltad hárítani a felelősséget.


Erős , bátor és kitartó kell légy, mert egy nehéz, de gyönyörű út vár rád.


Kicsi hosszúra sikerült, de remélem tudtam segíteni...

2014. szept. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!