Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az étkezést helyettesítő por...

Az étkezést helyettesítő por (turmix) megoldást jelentene?

Figyelt kérdés

Diétázom. Reggelente sajnos sosem sikerül időben felkelnem, hogy valami normális reggelit csináljak (pl. tojás) hanem 5 perc alatt amit találok és meg birok enni. A szendviccsel, müzlivel az a baj, hogy ha azt eszem reggel, 10 órakor már korog a gyomrom. A zöldség és gyümölcs reggelre felfúj, így azok sem jók.

Ma a boltban találkoztam ilyen porokkal, diétázóknak. Úgy írja, hogy ezekkel 2 étkezést ki lehet váltani. Tejjel kell elkeverni és különböző ízekben lehet kapni. Most akció van, egész olcsón hozzá tudnék jutni. Kényelmes lenne, reggel arra még jutna idő elkészíteni és meginni, meg egy adaggal még munkába is el tudnék vinni.

A kérdésem arra vonatkozik, hogy akinek van ilyen termékekkel tapasztalata, akkor leírhatná, hogy mennyire laktatóak ezek. Hogy a "ettől csak éhesebb lettem" kategória vagy ad elég energiát és telítettség érzetet mondjuk délig, 2-ig?



2014. okt. 1. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem kezdeném a reggelt ilyen porokkal. Próbálj meg időben felkelni és összedobni egy normális reggelit. Én például olyat is szoktam csinálni, hogy este megfőzöm a tojást, beteszem a hűtőbe másnap reggelig. Aztán reggel gyorsan összedobok egy szenyát: tejes kiőrlésű kenyér, csirkemellsonka vagy pulykamellsonka, paradicsom, főtt tojás, uborka. Délelőtt legtöbbször valami sovány joghurtot eszek abonettel, esetleg pufirizs, vagy tonhalkonzerv. Bőven kibírom ebédig, sőt volt olyan, hogy délután 2-kor jutott eszembe, hogy ebédelni is kéne. Az ilyen diétás porok, amik drogériákban kaphatók, elhanyagolható mennyiségű tápanyagot tartalmaznak. Ennyi erővel vizet is ihatsz, az is eltelít délig. Hidd el, sokkal jobban jársz, ha normális mennyiségű és minőségű ételeket eszel. :)
2014. okt. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt sosem értettem, mit nem lehet megcsinálni és megenni pár tojáson 5 perc alatt? De ha több kell, akkor is fel lehet kelni pár perccel korábban (vagy ahogy már írták, este készíteni valamit), az étkezés fontos.


A porokhoz nem értek, én szkeptikus vagyok...

1. Már a hobbitok is ettek valamit az entek laktató italára (A gyűrűk ura), mert hiányzott nekik a szilárd étel. Én is ilyen vagyok. Tudok inni olyan italt, amiben 400 kalória van, de ez nem elég...

2. Biztos valami populáris kalóriaszegény vacak, persze nem tudhatom, de valószínű.

Akkor már vegyél valami minőségi fehérjeport (de ne rontsd el tejjel, pont az a lényege, hogy a felesleges cukrot, zsírt kiszedik belőle, a tejjel pedig belerakod), de a rendes étel ezzel együtt is szimpatikusabb.


A szénhidráttól éhes leszel, ennek megvan a maga logikája. Próbálj meg zsírosabban enni, vagy fehérjedúsabban, az jobban laktat és más szempontból is előnyösebb.

De szinte csak fehérjére sem alapozhatsz, drága, macerás és egészségtelen, kell valamelyik másik makrotápanyagból is jelentős mennyiség. A mai átlagember rengeteg szénhidrátot tol, de ez nem kötelező. A tested nem igényli azt.

2014. okt. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk az jó ötlet, hogy előtte bekészítem.

Én az abonet, teljes kiőrlésű kenyértől ugyan úgy nagyon hamar éhes leszek, ezt már kitapasztaltam.

Nem említettem, hogy egy közösen bérelt házban élek férjemmel. A ház elrendezése, hogy a konyha és a fürdőszoba a földszinten van, a szobák az emeleten. Ha én reggel kezdenék neki tojást főzni, akkor: lemegyek a másik szintre, elmosom az edényeket (itt muszáj elmosni mindent használat után, használat előtt pedig erősen ajánlott). Tehát mosogatás, vizet felrakni... Nah ez idáig 5 perc és a tojáshoz még hozzá sem nyúltam. Párommal egy helyen dolgozunk, pont váltjuk egymást. Azaz o végez este 11-kor, éjfélre hazaér, akkor én felkelek, o még kajál, letusol, kibeszéljük a napot és kb. fél 2 mire ténylegesen le tudok feküdni aludni. Másnap, azaz aznap 5-kor kelni. 3 nap van ilyen, ezekre lenne jó megoldás. 2 nap olyan, jó, van hogy párommal vagyok beosztva, ilyenkor az egyikünk nyugodtan leülhet kajálni, míg a másik felügyeli a boltot. Egy nap pedig olyan, hogy magamba vagyok, mosdóba sincs idő kimenni, kajálni végképp. Inni lehet természetesen munka közben, így megint könnyebb lenne folyadék formában bevinni.

2014. okt. 1. 16:13
 4/6 anonim válasza:
Reggelire telít a zabkása. Előtte meg tudod főzni. Pici fahéjjal isteni. Délig simán kibírod vele.
2014. okt. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Van olyan por, ami nagyon sok jó természetes összetevőt tartalmaz.E mellé ha éhes lennél egy zabkorpás C vitamint bekapsz, iszol rá egy pohár vizet mire a zabkorpa megduzzad a gyomorban és teltség érzetet okoz.Kapható még fehérje, vagy energiaszelet is, amiket pillanatok alatt el tudsz fogyasztani és egészségesek is.Ezeket többek között élsportolók, olimpikonok is fogyasztják.
2014. okt. 4. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én turmixot iszok reggelire, pont ilyen étkezés helyettesítővel (elvileg fehérje por), annyi hogy fel szoktam turbózni egy kicsit, mert ettől másfél órán belül farkas éhes vagyok. Zsírszegény tejjel csinálom, mert amúgy nem nagyon eszek tejterméket, így legalább ennyi van a napomban.

Tenni szoktam bele zabot, illetve egy banánt, meggyet, bogyós gyümölcsöt, vagy ilyesmit, ami éppen van. Botmixer és kb. 2 perc alatt kész van. Egy nagy bögrényit szoktam csinálni, megiszom, aztán délután 2-ig csönd van, egyáltalán nem érzem, hogy éhes lennék.

Ha napi 5 étkezéssel diétázol, akkor ezt nem javaslom, mert ehhez szerintem sok kalória ez reggelinek. Én nagyon szeretem, utána ebédre sem kívánok egy fél disznót, bár amúgysem vagyok nagyétkű.

Önállóan szerintem a por reggeli helyett nem elég tartalmas, bár biztos attól is függ milyen. Kalóriában sok ahhoz képest, hogy mennyire telít el.

Ha erre adod a fejed én minimum azt javaslom, hogy zabot tegyél bele, az kicsit "duzzasztja".


Egyébként ha müzlizel, akkor is arra kell figyelni, hogy ne ilyen idézőjeles müzliket vegyél, hanem, amiben sok zab van, aszalt gyümölcsök és egyéb FELISMERHETŐ dolgok. Akár keverhetsz magadnak is!


A zabkása is jó ötlet.

Gondolom feltűnt, hogy nagyon zab párti vagyok. :D Nekem az nagyon bejött, ha eltelítésről van szó. A puffasztott rizsektől csak éhezem.

2015. jan. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!