Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak tovább? 18/L

Hogyan fogyjak tovább? 18/L

Figyelt kérdés

Év elején lefogytam több mint 10 kilót. Kb. április eleje óta 69 kg vagyok (172 cm-hez) és még szeretnék fogyni, de nem megy. Szerintem még van rajtam pár kg felesleg, 62 kg-ra le szeretnék fogyni. Akkor nem is volt olyan nehéz a fogyás, könnyen lementek a kilók, nem is erőltettem annyira meg magam, csak kicsit jobban figyeltem a kajára, nem ettem fehér kenyeret, este sokszor salátát ettem vagy fehérjeturmixot.. Eljártam konditerembe, most már nem járok, de van itthon elliptikus trénerem, ennél nagyobb intenzitású mozgást a kondiban sem szoktam csinálni.

A kaján van a nagyobb hangsúly, valószínűleg az már kevés, amit akkor csináltam ahhoz, hogy tovább fogyjak. Reggelire sokszor zabkását szoktam enni vagy esetleg rántottát, vacsorára pedig salátát, vagy amíg még volt fehérjeporom, azt vízzel. A problémám a többivel van, merthogy 4-fél 5 felé tudok ebédelni és csak azt, ami itthon van. Sokszor úgy van, hogy mikor 3-kor hazaérek, akkor is eszek valamit, mert akkor már nagyon éhes vagyok, meg fél 5 felé ebédet, fél 8 felé pedig vacsorát, de akkor meg sokszor éhes se vagyok. Délelőttre mostanában teljes kiőrlésű kenyérből szendvicset + gyümölcsöt/müzliszeletet szoktam vinni a suliba.

Arra szeretnék tanácsot kapni, hogy miket vigyek a suliba, hogy ne legyek olyan éhes 3-kor és kibírjam fél 5-ig, valamint hogy mit változtassak még, hogy tovább tudjak fogyni.

Köszönöm annak, aki végigolvasta!


2014. okt. 3. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Küldj privátba egy fotót és megmondom, hogy kell-e fogynod.

Nem mindegy, hogy a 69 (hm vicces szám) kiló mekkora része izom, zsír.

Én már hetek óta próbálok egy olyan "Paleolit Light" diétát csinálni, én így neveztem el.

A lényege az, hogy csak zöldség, zsírmentes hús(sonka) tojás és nagyon kevés sajt, vagy kefír.

Szénhidrátként puffasztott rizst eszek, ha megkívánok valami édességet gyümölcsöt eszek.

Sportolás nélkül is fogytam vele pár kilót.

Amikor én csináltam egy 2*1 hetes diétát lefogytam vagy 8-9 kilót, amikor megismételtem már csak kb 5 kilót sikerült.

Az elején könnyebben megy a fogyás, aztán a tested átáll a kevesebb kajára.

A müzliszeletet felejtsd el, csak cukor az egész, tápanyag nulla.

Reggelire én sokszor eszek sonka + puffasztott rizs + 1 db banán, vagy más gyümölcs, de a banán jó, mert nem leszek éhes.

Igaz, hogy én megszoktam, hogy sokáig kaja nélkül vagyok és enni csak otthon eszek, ha 9 órám van már megéhezek a végére rendesen.

A zabkása / zabkásamix gyümölcsökkel ideális reggeli is lehetne, de nekem nem jött be, mert mindig éhes voltam tőle és ment a hasam a tejtől.

Suliba vihetnél magaddal kb 20-30g fehérjeport, vagy szénhidrátot egy mixerben a suliban meg felöntöd vízzel és megiszod.

De az éhség érzet sokszor csal és igazából nem éhes, hanem szomjas vagy, csak hasonló is lehet az érzet.

Ha nagyon nem bírod a suliban, de kaját nem tudsz vinni, vagy elfelejtettél akkor igyál egy liter vizet és nem leszel éhes :-)

2014. okt. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, mi ez anorexiások gyulekezete? A válaszolo nem hasznos. Puffasztott rizsől meg sokábol meg fehérjeporbol nem lesz elég energiát. Ebédre valami táplálot egyél, pl rakott karfiol, rakott zoldbab, sovény husbol kevés rizzsel, az is barna. Vagy barnarizs csirkemellel, salátával, vagy hal. ez a keveset eszel és majd megszokja a szervezeted, ez addig megy, amíg nem eszel normálisan, mert akkor gyorsan visszajonnek a kilok, Inkább tarthato, normális diétát tartsál, mert így csak kikészul a szervezeted.
2014. okt. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy kell még fogynom, látom magamon. Ha nem lenne rajtam zsír, nem törném magam ennyire. :)

Tudom, hogy a müzliszelet semmit se ér, de sokszor nincs más ötletem. Fehérjeport meg csak akkor szoktam inni, ha edzek. Általában 3 naponta szoktam 40 perc aerob mozgást végezni az elliptikus tréneren. Emeljem fel 1 órára?

2014. okt. 3. 22:20
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez mekkora hülyeség, 9-10 órán keresztül nem enni, sokkal rosszabb, mert mikor hazaérsz kieszed a hűtőt.

Reggelire egyél egy szendvicset, pl teljes kiőrlésű kenyér, körözött,sovány sajt és egy főtt tojás beleszeletelve a szendvicsbe mellé uborka vagy paprika stb

Suliban 11-fél 12 felé megint megehetsz egy ilyen szendvicset, vagy ha van párolt hús bele az is jó. 2 felé egy alma vagy egy pohár joghurt.

Így nem leszel délutánra kiéhezve, mivel folyamatosan juttatsz be minden tápanyagot a szervezetedbe. Mellé igyál is eleget.

Amikor hazaértél, pl 4 felé egyél ebédet, de azért már lightosabbat.

Vacsorára meg egyél zöldséget vagy túrót vagy ha szereted és édesre vágysz fehérje turmixot igyál.

2014. okt. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Es halkan jegyeznem meg,hogy az aerob kardio edzes onmagaban nem hatekony, sulyzos edzes utan ered el vele a kivant hatast, de ahogy elottem is irtak : rendszeresen egyel,mert igy jojozik a vercukor szinted ,ha sokaig nem viszel be taplalekot,akkor a szervezeted az izmaidat kezdi el lebontani,ha kesobb pedig az altalad gondolt mennyiseget viszed be,akkor zsirban fog raktarozni
2014. okt. 4. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szoktam a suliban enni! Írtam is, hogy teljes kiőrlésű szendvicset + vmit, de így is éhes vagyok, mire hazaérek. Eddig se koplalással fogytam le, mivel nem jött vissza semmi.

Mi az, h aerob kardió mozgás? Én úgy tudom, h vagy aerob vagy kardió, és hogy az aerob a jobb, amikor 130 körül van a pulzus.

2014. okt. 4. 09:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem amikor stagnált a súlyom kb 6 hétig átálltam aerobról HIIT (intervallumos) edzésre, így szabadultam meg az utolsó 11 kilótól. Olvass utánna mi az.
2014. okt. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ez a "különbség" : [link]
2014. okt. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Eddig is tudtam, hogy mi a különbség. Egyébként szoktam izomerősítő gyakorlatokat is csinálni.

Köszönöm a válaszokat!

2014. okt. 4. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!