Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 13 éves vagyok, mit javasoltok...

13 éves vagyok, mit javasoltok, mivel kezdjem a fogyókúrát?

Figyelt kérdés

163cm 65-66kg vagyok, és 7edikes, mire gimis leszek szeretnék 5-10 kg-ot lefogyni. Hogy kedjek bele?

A mozgás szempontból nem tudjuk fizetni a fitnesst meg stb... személyiedzőt.


2010. jan. 23. 00:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálunk, az Ön testtömeg-indexe az ideális tartományba esik! Sem fogyókúrára, sem hízásra nincs szüksége. Csak arra kell vigyáznia, hogy ezt az eredményt meg is tartsa.


Az igen személyi edző :)))

Hát mer aki nem tudja fizetni az már nem mozoghat...


Divat fitness/wellness bérletek nélkül is lehet mozogni. Fuss/ússz/kerékpár vagy bármit amit szeretsz. Sportolj valamit amit élvezel. Nem kell nagyon megerőltetőnek lennie, csak rendszeresnek.

Egyél amennyi jólesik. Kerüld a műkajákat, McDonaldsokat, a sok cukrot, kólát, chipset stb.

Meg nem az számít hány kiló vagy hanem a testzsír százalék.

2010. jan. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
a fogyókúrát egy hízókúrával kellene kezdened.
2010. jan. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Meg vagy hülyülve??? Legalább 20 évtől kell elkezdeni a fogyót nem 13:))))Ez a mai lányok baj:fogyni mert túl kövérek, aztán meg kapják a sok vírust, infúziót, esnek össze mert legyengült a szervezet. Nem kell neked fogyókúra. Max. egy kijózanító.

14/F

2010. jan. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen átlagos vagy!!Ne fogyj,csak kárt teszel magadban!
2010. jan. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyerekek hülyeségeket beszéltek... Komolyan úgy gondoljátok, hogy ha valakit otthon körömpörkölttel, meg egy csomó zsíros cukros sz@rral etetnek, akkor azt hagyni kell amíg felnő??? Egészséges ételeket enni, és egészségesen elkezdeni táplálkozni, nem lehet elég korán! 163 centinek és 65 kg-nak lenni 13 évesen baromi egészségtelen! A kislány túlsúlyos, lesz@rom mit mond a BMI, ami egy nagy kalap baromság!!!

13 évesen túlsúlyosnak lenni és továbbra is annak maradni százszor egészségtelenebb, mint 40-50évesen kicsit meghízni. A csontjai, az izületei mind megsínylik a túlsúlyt, mert még növésben van. A mája, gyomra, veséje, hasnyálmirigye... mind mind megsínyli. És már most elkezdenek lerakódni a plakkok az ereiben, ami 30-40 év múlva szívrohamot fog okozni.

Ez a "majd megnyúlsz" meg "gyerek vagy még" ezek hülyeségek!!! Pont azért mert még gyerek és fejlődésben van, meg kéne, hogy kapja maximálisan azokat a tápanyagokat amikre szüksége van. De ha rosszul kajál, akkor nem kapja meg!!! A kövér gyerekből ha kövér felnőtt lesz, egy életen át szenvedni fog a súlyával!!!


Kislány, egyél 5-6 alkalommal egy nap, főleg pulykamellet, és csirkemellet ha húst eszel, a legjobb, ha roston van sütve.


Köretnek barnarizst, esetleg fehéret, hajdinát, bulgurt, kuszkuszt, főtt krumplit.

Sok párolt és nyers zöldség, sok gyümölcs


Ne nagyon igyál cukros üdítőket, a gyümölcslevek is tele vannak cukorral. Inkább ásványvíz és tea mézzel.

Sütiket, chipseket, kekszeket minél inkább mellőzd!


Sportolni bármit sportolhatsz, sétálj sokat, futni nem kell, bringázz...


Egy orvos (dietetikus és személyi edző)

2010. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát elöször is köszönöm a válaszokat :D. Azért írtam ki a kérdést, mert máshol is olvastam, hogy azt Írták, hogy az ideális meg minden ha hasonló a cm-rel emg -100, de szerintem egyáltalánul nem, mert és nem érzem átlagosnak magam, nem mondanám, hogy nagyoon látszik rajtam de engem zavar, és aggaszt, meg minden.

Utolsó válaszoló köszi a tanácsokat! Ezeket, így már nagyából tudtam, eléggé sok mindent tudok erről, viszont és valami konkrét fogyozási dologra gondoltam. jah és ha leehtne akkor hanyagoljuk a kislányozást, persze nem akadékoskodni akarok, csak nekem ez már valahol elég furcsa...

Várom a további válaszokat :D

2010. jan. 25. 19:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, hogy igyál rengeteg vizet, ásványvizet vagy ha a puszta ásványvizet nem nagyon csíped, akor édesített ásványvizet. Egyél napi 5x, de keveset, mert ha annyit fogsz enni 5x mint most akkor hízni fogsz.Minden étkezés előtt igyál min. 16 korty vizet. Az édességekről mondj le és az édes üdítőitalokkról is. Hidd el, ezzel fogsz fogyni lassan, de tartósan. Ja és emellett egy picit nem ártana kicsit sportolni is.Sok sikert a fogyáshoz!
2012. szept. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!