Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen fogyókúrát javasoltok...

Milyen fogyókúrát javasoltok egy 13 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon fiatal vagyok, és, hogy ez korai és egészségtelen. De olyan kövérnek érzem magam és nem szeretek így élni. 176 cm-er vagyok és 83 kg!!!!!

Sok a + órám, szóval edzést nehéz lenne beiktatni, de azért ajánljatok, jó edzéseket és jó fogyókúrákat

kérleeek!

köszönö:)


2010. szept. 17. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

elsőnek is:13évesen nem fogyókúra hanem életmódváltás

külünóra: és ha az egyiket lecserélnéd sportra?

otthon torna, gyalog avgy egy megállóval előbb leszálsz és úgy mész suliba

nincs péksüti, meg semmi chips, ropi, nasik ezeket felejsd el, nincs rá szükséged

ásványvíz, víz, gyümölcslevek (néha) zöldséglevek, üdítő nem kell

teljes kiőlésű gabonák, zöldség, gyümölcsök, sovány húsok, tejtermék,

pl: reggelid: 2 szelet teljes kiőlésű kenyér, hozzá, sajt sonka, +sok zöldség, egy pohár tej, tízórai: gyümölcsök

13 óra felé (gondlom suliba avgy) vigyél egy natúr joghurtot és hozzá barackot, vagy vmilyen gyümölcsöt

amikor hazaértél (gondlom 3ra körül )ebéd: leves, főzelék, hozzá, sovány husok, tojás, hal

uzsona: gyümölcs, túró, joghurt

vacsora: zöldségek, husok, halak, lecsó, tojásrántotta stb stb

próbáld meg megbeszélni anyukáddal, hogy te most fogyózol, ezért ne bő oljaban süsse meg a husokta hanem párolva, ne dok tésztés dolog legyen, hanem husok, saláta, saláta, ne kolbász, meg szlonna legyen a reggeli hanem vmi tényleg tápláló

amúgy olvasgass utána mert még fiatal vagy

ha nem bírod, kérd ki egy dietetikus véleméynét, biztos tud segíteni

de vmi mozgást jó lenne beiktatni,

2010. szept. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dietazni nem szabad, de az eletmododat kellene megnezni, hogy elfogadhato e, es valoban azert vagy ennyi kg, hogy nem elsz megfeleloen.


Nem kell feltetlen eljarni 1 edzo terembe azert, hogy mozogj, hiszen ezt ingyen is meglehet oldani.

Tehat nagyon fontos a rendszeres mozgas, ami lehet seta, futas, bicikli, tanc stb.


Aztan jon az etkezesi szokas.

Ehhez tudni kellene azt,hogy jelenleg hogyan etkezel, s vajon mi lehet annak az oka, hogy igy meghiztal.


Talan ha irnal errol!


Dietazni nem szabad, mivel Te meg fejlodesben, novesben vagy, de kilehet dolgozni egy olyan etkezesi szokast, amivel viszont letudnal fogyni, a mozgassal egyutt!


Az En lanyomat hasonloan sikerult lefogyasztani, s azota is tartja a sulyat, ma 18 evesen.


Irj legyszives az eletmododrol!

2010. szept. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sportolj!Ugyanolyan fontos,mint a tanulás.
2010. szept. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló szerintem jó kajákat írt. Annyi, hogy ebédre a húsokhoz nyugodtan ehetsz rizst, krumplit (de ne zsírban sült hasábburgonyát), persze nem 1 púpos tálnyit, de normális mennyiségben mehet. Ilyen fiatalon szükséged van elegendő szénhidrátra.

Ha az édességet, nagyon zsíros kajákat elhagyod teljesen, már fogsz fogyni elég sokat. A péksütiket, pogácsát, hamburgert stb. felejtsd el.

Ja és tényleg szánj időt a mozgásra. Én is folyton különórákra jártam anno(zongora, nyelvórák stb.), jól is tanultam, de közben meghíztam 95 kilósra (fősulis koromra)és nagyon boldogtalan, gátlásos voltam. Azóta figyelek az étkezésre, mindenképp szánok időt a sportra. Ha hétköznap nem tudok edzeni, hétvégén pótolom be.

Nem kell nagy dolgokra gondolni. Szerezz be egy fitness dvd-t pl. Rubint Rékát és akár csinálj meg egy 20 perces blokkot mindennap / minden másnap. Ezek elég intenzív edzések és sok kicsi sokra megy.

2010. szept. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

első vagyok:

igen, bocsi, tényleg ez teljesen kimaradt, nyugodtan ehetsz rizst, meg főtt krumplit

de jó hogy az utolsó válaszoló megírta, kiegészítjük egymást:):)

2010. szept. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, hogy igyál rengeteg vizet, ásványvizet vagy ha a puszta ásványvizet nem nagyon csíped, akor édesített ásványvizet. Egyél napi 5x, de keveset, mert ha annyit fogsz enni 5x mint most akkor hízni fogsz.Minden étkezés előtt igyál min. 16 korty vizet. Az édességekről mondj le és az édes üdítőitalokkról is. Hidd el, ezzel fogsz fogyni lassan, de tartósan. Ja és emellett egy picit nem ártana kicsit sportolni is.Sok sikert a fogyáshoz!
2012. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!