Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha túl kevés kalóriát viszek...

Ha túl kevés kalóriát viszek be, akkor tényleg nem fogok lefogyni? Mi a minimum?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 17:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, az alábbi cikket olvasd el és mindenképpen tartsd szem előtt! A rosszul választott fogyókúrás módszer szó szerint pusztító hatással lehet a szervezetedre. Sok sikert! Üdv.: kulcsártimi

[link]

2010. jan. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Pont ez a cikk miatt kérdeztem rá itt,hogy mit gondolnak mások... =)
2010. jan. 30. 13:49
 13/17 anonim válasza:
20%
Ha fiatal lány vagy, akkor minimum két-háromezer kalóriát kell naponta fogyasztanod (legalábbis ha nőies akarsz maradni és nem múmiának készülsz)
2010. jan. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
57%

te hülye vagy 2000 3000 az sok

napi 1500 kalória

és az ég szerelmére nem éhezni kell hanem mozogni tök min1 milyen mozgást végzel csak élvezd

és meglátod 1 hónap után eredménye lessz és fiu vok és rondának és izléstelennek tartom az éhezéses fogyást

egyél mértékkel és sportolj addig amíg elfáradsz

én így fogytam 30 kilót

2010. febr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Fiatal lánykoromba 2-3000 kalóriát ettem,és itt az eredménye... De már fogyogatok,tornázok és diétázom. Köszi a válaszokat!
2010. febr. 10. 13:40
 16/17 anonim ***** válasza:
Dehogynem lehet fenntartani a nem evest, lasd Victoria Beckham :D
2010. júl. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%

Én inkább onnan közelíteném meg a dolgot, hogy mihez képest túl kevés a kalória? A cikk igazakat ír, DE... Nem lehet általánosítani! Én például remekül és vígan vagyok középtávfutó napi 1500kCal bevitellel (30éves/170cm/58kg), más embernek ugyanez a kalóriamennyiség ennyi sport mellett kevés. Ez alkati kérdés is.

Ha eddig 2-3000kCal-t ettél meg, és ezt szokta meg a szervezeted, akkor ne menj 1500 alá semmiképpen, viszont, ha eddig azt szoktad meg, hogy 1500-at eszel egy nap hosszú idő óta, akkor az 1000-1200 elég lesz. A kalóriákat addig lehet csökkenteni, amíg a két étkezés között nem érzel éhséget, annál lejjebb ne menj soha! Fokozatosan lehet csökkenteni a bevitelt, soha ne csináld egyik napról a másikra, mindig figyeld a tested visszajelzéseit!

Legalább nap 4 liter vizet igyál meg naponta, ez nagyon fontos!

Nagyon figyelni kell rá, hogy az a megevett kalóriamennyiség miből van. Nyilván pizzából egy szelet fedezi az 1500kCal-t, mégis éhes leszel egész nap. Olyan dolgokat kell enni, amik lassan szívódnak fel (búzalisztet tilosba tenni, cukor szintén, szíros kajákat módjával. Helyette tojás, száraz húsok - csirkemell, marhahusi-, hüvelyesek, zab, rozs)

Délelőtt érdemes nagyobb kalóriatartalmú ételeket enni, délután inkább kevesebbet, elalvás előtt 1-2 órával már ne egyél (Nem áll a 6 után semmi, az marhaság. ha éjfélkor fekszel le, akkor 10 után ne egyél semmit)

Ahhoz, hogy az anyagcseréd ne lassuljon le, muszáj 5x enni kicsi adagokban. Jó sok rost tartalommal, és - ha bírja a gyomrod - csípős fűszerrel. Pl Chayenn chili nagyon kellemes.

Ami még segíthet: intenzív, aerob testedzés legalább heti 4x, ebből legalább 2 erősítő edzés legyen, hogy tényleg az izmaid ne épüljenek le.

Edzés közben, maximum fél órára rajtad lehet neoprén fogyasztó öv/nadrág/ruha, de ezzel óvatosan kell bánni.

Ha eddig sokat ettél, és most drasztikusan, egyik napról a másikra lecsökkented a bevitelt, majd a kívánt kiló elérése után visszatérsz a nagyevésre, akkor valóban vissza fogsz hízni, még többet, mint előtte :-s Ezen nincs mit csodálkozni. A szervezet hosszú idő alatt beáll egy sínre, és arról erőszakkal nem lehet elmozdítani hosszú távon. Vagy lassan fogysz le, vagy életed végéig tartod a sport+diétát(inkább nagyon fegyelmezett kalóriabevitelt. Őszintén én ezt nem tartom olyan rossznak, csak sok embernek nagyon nehéz ezt hosszú időn át csinálni.)

2015. máj. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!