Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Naponta hány étkezés javasolt...

Naponta hány étkezés javasolt a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

2014. okt. 29. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Napi 5 lenne a jó (reggeli,tizorai,ebéd,uzsonna,vacsora) 3 óránként, de nekem csak napi 3 ra van időm, és így is lemegy heti 1 - 1.5 kg
2014. okt. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
minnél töbször eszel kis adagokban, mindig ugyanabban az időben az azért jo mivel a test nem kényszerül elraktározni + energiát, tudja hogy megkapja arra az időre valót. unokatesóm igy fogyott le elég látványosan és mellette nem sportolt, hanem tanult a fősulira
2014. okt. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-2
2014. okt. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-szor alapjáraton: nap elején, közepén és végén. Ha többször van rá igényed, akkor egyél többször. Ha gyakran keveset eszel azzal az a gond, hogy sosem éred el az igazi jóllakottságot, és a kutatások szerint még lustává is teszi az embert. Nagy létszámú kísérlet után az látszik egyébként, hogy nincs lényegi szerepe az étkezések számának a fogyásnál.
2014. okt. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Sztem 3 főétkezés +1 akkor, amikor napközben megéhezel


Persze ehetsz többször is, ha éhes vagy, csak nekem ez a napi 5 étkezés mindig is úgy tűnt, hogy akkor is kell enned tízórait vagy uzsonnát, ha nem vagy éhes.

2014. okt. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez emberfüggő. Én ha eszem, akkor már sokat, különben a falat kaparom az éhségtől. S ugye ha az első étkezésem 8-1200 kalóriás, akkor elég rossz lenne sokszor ennem...

Az intermittent fasting elég hatékonynak mondott, ott pedig napi egypár órában eszik az ember, aztán megint van mondjuk 16-20 óra a következő étkezésig... Persze, ha valaki nem bírja vagy nem jó neki, ne csinálja, étrendfüggő is, hogy megfelel-e valakinek ez. Zsír alapú energiabevitelnél tipikusan jól bírják a delikvensek a hosszas nem evést, s ha ilyen 16 órás miniböjt végén edz az ember kifejezetten szénhidrátszegény étrend mellett, akkor elég biztos lehet benne, hogy zsírt fog égetni :D Plusz izmot, ha elhanyagolja a fehérjebevitelt.


A fogyáshoz kalóriadeficit kell. Annyi étkezés a hatékony, amennyivel ezt meg tudod valósítani.

2014. okt. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!