Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi tortenhetett? Hogy fogyhatt...

Mi tortenhetett? Hogy fogyhattam 5 nap alatt 2kgot?

Figyelt kérdés

Kiszamoltam 1800 kaloria kell ahhoz, hogy tartsam a jelenlegi sulyomat. Vasarnap elkezdtem fogyokurazni, ugy, hogy lecsokkentettem 1000 kaloriara, valamint napont szoktam meg 10-20 percet ugrokotelezni. Lenyegeben most is ugy etkezem, mint eddig, napi 3x, de nezem, hogy ne legyen minden vacak, amit megeszek, illetve regebben rengeteg edesseget ettem, sutemenyt, tortat, uditot. Most, ha megehezek eszem egy kis salatat, iszom egy kis vizet.

Ami nagyon nehez, hogy 7 utan nem eszem, es eleg ehes szoktam este 11 korul lenni, ha nem tudok aludni, mig eddig volt, hogy 10korul is ettem valamit, ha kicsit ehes voltam.


2014. okt. 31. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. A testsúly ugrál, ezen nincs is mit csodálkozni, salakanyag, vízmegkötés, miegymás. S ha pont ilyenkor méred először, lehet 5 nap múlva -2kg. Azonkívül ha erősen lecsökkentetted a szénhidrátot s mozogtál, akkor a glikogénraktárak is kiürültek, ez is sokat jelent, mert a glikogén sok vizet köt meg. A szénhidrátszegény diéták elején látványos csökkenés szokott történni, de ennek zöme nem igazi fogyás.


Az nem jó, ha éhesen hagyod magad... Fehérjét, zöldséget mindenképpen ehetsz este. Ha nem akarsz későn enni valamiért, akkor korábban egyél többet (már ha Nálad az működik, nálam igen).

2014. okt. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy mi a bajod azzal, hogy 5 nap alatt 2-kgot fogytál. Fogyókúrák elején teljesen normális, hogy akár 1 hét alatt 3-4 kg-ot is fogy az ember, persze ez a diétától is függ. Utána viszont ha normális diétát csinálsz, ez be fog állni heti 1 kg mínuszra. Valamint előfordul 1-2 hónap után, hogy 1-2 hétig stagnál a súlyod, de ne ijedj meg, mert közben is formálódsz, még ha a mérleg nem is mutatja súlyban. Annyi, hogy akkor tornázz egy kicsit többet, esetleg módosíts egy kicsit a diétán. Csak így tovább. :) Én eddig 5-kgot fogytam, még 20-at szeretnék. :D
2014. okt. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát én az első 5 nap alatt fogytam majdnem 3 kilót, pedig nem koplaltam, hanem teljesen normális adagokat ettem..


Ez teljsen normális és be fog majd állni, nekem is beállt heti 1-2,5 kilóra, mikor hogy.


Amúgy az az 1000 kalória szerintem kicsit kevés, szóval ha túl gyorsan fogsz haladni valami miatt a továbbiakban, akkor vidd fel szerintem 12000-1300 kcal körülire.

2014. okt. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Jó nagyot szartal.
2014. okt. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az "öt napa alatt két kg minusz" nem igazás osk egy fogyókúra elején.


De amit csinálsz, azzal tönkretesezd magad.


Ha napi 1800 kcal lenne a súlytarós kereted, akkor 1300-1400 alá nem szabad menni, mert különben koplal a szervezeted.

Az este 7 után nem evés meg még nagyobb hülyeség, ugyanis ha éhes vagy, akkor elkezd a szervezeted raktározni és nem fogyni, ahnem hízni fogsz töle. Egyél nyugodtan este 10 körül is, csak ne olyat, amiben kimondottan sok a kalória.

2014. okt. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az időszakos böjtölők kicsit sem értenek egyet azzal, hogy a test raktározni kezd, csak mert éhesek vagyunk :D Elég sok ember hagy ki 16-20 órát, vagy akár 24-et vagy 36-ot és inkább fogy vele, mint nem.

A test nem kezd el pár óra kihagyás miatt raktározni, ez elég fura is lenne számomra, evolúciós szempontból sem lenne szerencsés.

Bizonyos étrendek esetében tipikusan kevés számú evést javasolnak a fokozottabb zsírégetés miatt, van is benne logika. A fő, hogy ne koplaljon az ember, hanem vigyen be elegendő tápanyagot - de ezt nem kell sűrűn tolni mindenkinek. Aki éhes, az persze egyen, szerintem is, de nem hiszek a "különben raktározni kezd" elvben. Amúgy meg ha fogyni akarunk, tehát határozott kalóriadeficitünk van, akkor mégis miből raktározzon? Még ha lassulna is picit az anyagcsere (mert hirtelen erősen belassulni nem igazán tud), akkor sem lenne miből raktározni.

2014. okt. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem a kihagyott idö miatt kezdene raktározni, hanem amiatt, hogy minden este órákig éhesnek érzi magát - és a tartós éhségérzet az, ami ezt kiváltja.
2014. okt. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Szia!

Az a 2 kg nem zsír, hanem javarészt víz.Gondoskodj jobban a folyadékutánpótlásról.Ha 1800 kcal a normád, akkor nem szabad lemenned 1000-re úgy, hogy még mozogsz is, mert leépíted a szervezeted.Ha az ugrókötelezés kb.200 kcal mínusz, akkor a napi 1500 kcal pont jó (ugye 200-al ebből elégetsz).Este pedig sovány túró, sovány hús, joghurt, hal, proteinturmix... ezeket nyugodtan elfogyaszthatod 11-kor is

2014. okt. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Rengetege vizet iszom. Ma is mar legalabb 1 litert megittam. Viszont mindig ehesnek erzem magamat, akkor is ha nem fogyokurazok. Ezert is hiztam par kilot, mert minden 1-2 oraban ehes voltam, es 2orankent ettem is, amig azt nem ereztem, hogy jollaktam. Ha ehes vagyok a 3 fo etkezes kozott salatat, gyumolcsot eszem, mig regen edesseget ettem, es nem mozogtam.
2014. okt. 31. 12:09
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, az víz.


Én pont így jártam csak fordítva. Sokat edzek, ezért kicsit megemeltem a CH-t. 5 nap alatt alatt 2 kiló jött rám, ami valószínűtlen, hogy zsír lenne, hiszen ahhoz kb 18 000 kalóriával kellett volna túlzabálnom magam, ami egy hét alatt finoman szólva is lehetetlen, intenzív mozgás mellett.


1 hét alatt meg nem is pakolta fel 2 kiló izmot.


Szóval az a CH és glikogén visszatöltés okozta víz.

2014. okt. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!