Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért lehet jobban fogyni...

Miért lehet jobban fogyni napi 5x-i étkezéssel, mint napi 3-mal? Vagy megfordítanám a kérdést: napi 3-mal miért fogy kevésbé az ember?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem aza lényeg, hogy 3-szor vagy 5-ször eszel-e, hanem hogy menniy kalóriát juttatsz a testedbe.
2010. jan. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Nem egészen így van, kedves első válaszoló!


Ha ugyan azt a kalóriameenyiséget 5-6 adagban viszed be, felgyorsul az anyagcseréd, plusz a szervezeted nem áll át raktározásra, mert úgy észleli, hogy mindig jön az utánpótlás! :)


Pl. ezért lehet kiválóan elhízni azzal, hogy az ember egész nap koplal, este meg egyszerre megeszi azt, amit egész nap kellett volna ennie.

2010. jan. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert kevesebb idő telik el két étkezés között, és nem leszel farkaséhes, és nem tömöd magad tele annyira. És jól írta a 2. az anyagcseréd is gyorsabb lesz.
2010. jan. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Utolsó kettő jól mondja.
2010. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!


Azt már én is észrevettem, hogy ha naponta 1x vagy 2x eszem csak, akkor hiába a koplalás, valahogy mégis hízom vagy legalábbis nem fogyok. Olyan mintha jobban beépítené a testem azt a kaját.


Kalória: a kalóriakalkulátorok szerint kb 2000 kalóriát kellene ennem ahhoz, hogy se ne hízzak se ne fogyjak. Én napi 1200, de maximum 1500 kalóriát eszem (egészségesen, lassú felszívódású kajákból, tehát semmi édesség, fehérkenyér, üdítő stb) , mégsem fogytam így egy grammot sem. Ez mitől lehet?

2010. jan. 27. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első vagyok: he elkerülte volna a figyelmeteket: azt írtam, hogy mindegy hogy 3-szor vagy 5-ször eszel, olyasmiről szó sem volt, hogy egyszeri evésre gondoltam volna. Én kipróbáltam a 3- szori és 5-szöri evést is. Nálam a 3-szori vált be. Az étkezések között sok folyadékot ittam, így nem voltam éhes. Az 5-szöri fogyózásnál is sokat itttam, de sokszor úgy éreztem,hogy akkor is ennem kell,ha tele vagyok.
2010. jan. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért is,mert ahogy mondták a többiek ugyanazt a kalória mennyiséget elosztod öt felé és lehet,hogy egyből le is dolgozod.
2010. jan. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!