Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudok fogyni?

Miért nem tudok fogyni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, 175cm és 88kg. Két évvel ezelőtt ismételten elkezdtem fogyókúrázni, akkor 98-ról fogytam le elég rövid idő, közel 3 hónap alatt. Teljesen elégedett voltam magammal, fittnek éreztem magam. Azóta mit sem változott ez: napi szinten 2x30 percet futok, ugrabugrálok, tornázom, súlyt emelek (nem nehezekkel, 10 illetve 20 kilókkal, szóval nem izmot építek elsősorban), odafigyelek az étkezésemre, napi 4 liter folyadékot iszom, nyirokmasszázsra járok heti egyszer.


És mennyit fogytam azóta, hogy elértem a 88 kilómat? Semennyit. Egyszerűen nem mozdul lentebb a súlyom, de ott van a csüngő hasam, nagy combjaim, és még csak azt se mondhatom el, hogy legalább nagy darab lettem, izomember, mert nem, tényleg nem változik semmi.


A 2-es típusú diabétesz határán álltam, mikor 110 kiló voltam egy rövid ideig betegség miatt (fél évig), akkor lefogytam, és ez meg is szűnt. Se vérben nem találtak semmit, se férges nem vagyok. Eszem gyümölcsöt, de nem indokolatlanul sokat, mert hát abban is van cukor. Eszem zöldséget, ügyelek a zsírbevitelre is (nem zsíros kenyeret eszem, hanem azért némi olaj salátára, meg tojás alá, de oda is inkább kókuszzsír illetve extra szűz olívaolaj), szénhidrátokat szinte teljesen száműztem, annyit viszek be, amennyi van egyéb ételekben. A kiadagolt menük kistányérnyi méretűek, így a napi kalóriabevitelem a ~3000 ajánlott helyett (ami a súlyom tartásához lenne elegendő) közel 1200-1500.


Egyszerűen nem látom, hogy ez hol lehetséges, hogy mégsem mozdul meg a súlyom, de ha elkezdenék enni rendesen, pl. járnék McDonaldsba, nem vetném meg a pizzát, kenyeret, akkor meg egyből elkezdenék hízni. Kiábrándító leélni úgy egy életet, hogy ilyen egészséges szutykokat eszem, mozgok, de mégse tudok lefogyni.


Mások csinálják ezeket a "30 day challenge"-eket, gyönyörűen látszik rajtuk a különbség. Mit rontok el?



2014. nov. 8. 09:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Igen, és természetesen férfi vagyok, nem nő.
2014. nov. 8. 09:50
 2/7 anonim ***** válasza:
orvosnál voltál már?
2014. nov. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én végig atz hittem, hogy nő vagy, az írádodból tökre úgy jön le:D

Na, de a lényeg, hogy én is így vaygok. És igen, első, voltam orvosnál, endokrinológus, nődoki, cisztán kívűl semmit se találtak, amire felírtak nekem egy kis fogamzásgátlót, hadd hízzak el mégjobban.

Engem is kiábrándít, egész életemben diétázom, nem eszem soha azt és annyit amennyi jól esne, és mégis 65-70 kiló körül mozgok és rohamosan hízok, ahogy abbahagyom a diétát. Ez van, ezt kell elfogadni, de baromira utálom és irigylem azokat akik ehetnek akármennyit és nem híznak...

2014. nov. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Részvétem, kérdező és 2. hozzászóló... Milyen a Ti testetek (de a pajzsmirigyeseké is), honnan tud a semmiből energiát szerezni? Mert azt értem, hogyan lehet sok evéssel nem hízni, rossz felszívódás, extra gyors anyagcsere, de ilyen 1200-1500-zal aktív férfiként nem fogyni... Ennyitől én mozogni se tudnék, annyira kevés lenne, s én alacsony, harmincas nő vagyok (attól még nehéz lefogynom, de híznom még nehezebb, legalábbis egy pont fölött).

Személy szerint bizonyára nagyon komolyan elkezdenék kísérletezni az étrenddel, mielőtt feladnám. Nem akarok abban hinni, hogy nekem nem megy.

De a kalóriadeficit tényleg nagyon alapvető dolog, megfoghatatlan, miért nem megy. De hátha mégis segítene némi étrendváltoztatás. Pedig a makrotápanyagok aránya így vakon se látszik rossznak, kérdező... Persze a szénhidrátot lehetne csökkenteni a zsír javára, de nem biztos, hogy segítene, bár ki tudja. Az egészséges szutykok alatt azt érted, hogy nem élvezed ezt a táplálkozási módot? Mert én nem élvezném, nekem sok zsír kell, a szénhidráthoz nem annyira ragaszkodom. A zsír jobban is laktat, mint a szénhidrát, bár a fehérje állítólag még jobban.


Nem megy mindenkinek közel sem egyformán egyszerűen, ezt magamon is tapasztalom. Egyesek azt hiszik, oly egyszerű heti 1 kilót fogyni, ha betartasz egy ésszerű diétát és mozogsz valamit. Ezzel nem értek egyet. Ha mindez durva szénhidrátcsökkenéssel párosul, még az sem hozza meg mindenkinek a gyors sikert, még extrém nagy felesleg esetén is lehet, hogy csigatempójú lesz a fogyás. Egyeseknek átkozottul nehéz. Igazságtalan, de ez van.


Sajnálom, hogy nem tudok lehetséges megoldást mondani, de annyira nem látom, hogy bármit elrontanál s nem értem, miért csinálja ezt a szervezeted. Az anyagcsere lassulhat, de ilyen sokat, mozgás mellett, miközben azért nem kifejezetten koplalsz? Nem reális. Mégis ez van.

2014. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A vércukorszintem határértéken belül van, így azt mondta az orvos, hogy nem vagyok diabéteszes. Nem tudom eldönteni, hogy kiábrándító-e, vagy sem, mert ha kaptam volna valami gyógyszert és wow, hirtelen ér valamit a diéta, akkor azt mondtam volna, hogy rendben, ennyit megér havi 10-12e forint gyógyszerre. De hát nem.


És igen, egészséges szutyok alatt azt értem, mikor már annyi salátát és répát eszem, hogy konkrétan gyűlölöm, dühhel eszem, szinte őrjöngve. 15 éves korom óta persze voltak megszakításaim, de rengeteg diétát kipróbáltam már. Ami másnak extrém fogyás, az nálam súlytartás volt. 4 napos diéta, leveskúra, vércsoport szerinti diéta, víznap, napi egyszer eszem de akkor sokat... Hosszú lenne a lista.


Feladni nem adom fel, csinálom, de tényleg nagyon rossz az, hogy már szinte motivációm sincsen, mert nem tudok eredményt produkálni. Mikor le tudtam adni 10 kilót, azt úgy értem el, hogy jóformán semmit nem ettem, csak üres répalevest, ami kb. annyi volt, mintha forró vizet ittam volna némi fűszerrel meg rágtam volna hozzá egy répát. Tele is tudtam enni magam, tudtam mozogni is, és fogytam is mellette. Most már ez se működik.


Mikor középiskolában heti 3x futottunk tornaórán, minden délután letekertem ~100km-t és még fociztunk is, akkor is a "versenysúlyom" 84 kg volt. Értem én, hogy vannak emberek, akik nagyobb darabnak születtek, átlagosnál többet kell tenniük a fogyásért, de fizikailag lehetetlennek érzem, hogy az ajánlott kalóriabevitel fele mellett napi legalább 500 kalóriát mozgással elégetve csak annyit érek el, hogy tartom a súlyomat. Sokszor úgy érzem, hogy jobban járnék azzal, ha zabálnék folyamatosan és legalább úgy jól érezném magam, mert a számomra "álom alakot" úgyse fogom tudni elérni.

2014. nov. 10. 14:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hú basszus, esküszöm, szóról szóra, mintha magamat olvasnám. Remélem egyszer találunk megoldást.

2. voltam.

2014. nov. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én is így voltam. Aztán kiderült mi a gond. Köszönhetően a drasztikus diétának nagyon szépen teljesen belassult az anyagcserém. Napi szinten ettem kb 30 g szénhidrátot és ezt tette velem. Amikor valakitől azt hallottam, hogy emeljem meg a szénhidrátot, tiszta hülyének néztem. De mivel nem volt más ötletem, megtettem. Megemeltem napi 80-100 g szénhidrátra és láss csodát beindult a heti egy kiló fogyás. Amit megtanultam az esetből: diéta kell, de tilos éheztetni a testet. Az én esetemben ez segített vagyis megtanultam, hogy a testem milyen makro- és mikrotápanyag mennyiségre reagál "jól". Aztán: napi két liter víz esetén vizes maradtam. Így azt is megemeltem minimum 4 literre. Érzem, hogy ez is segített. Illetve úgy gondolom, hogy ami kulcs volt még nekem, az a gyümölcs elhagyása.

Hosszú kísérletezgetés volt ez, de legalább most már tudom, hogy nekem mi segített.

2014. nov. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!