Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hatékony fogyás válogatott...

Hatékony fogyás válogatott étrenddel és mozgással? Tippek, javaslatok, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Üdv. Az utóbbi időben igen sokat felszedtem magamra túlevési sorozatoknak köszönhetően. Fogyni szeretnék, hogy ismét visszatérjek a normál súlyomhoz minél rövidebb időn belül.

160 cm vagyok és 50 kg (nő), körülbelül 8 kg-tól szeretnék megszabadulni.

A félreértések elkerülése végett: felnőtt ember vagyok, így van jogom és lehetőségem diétázni. A számok pedig csalókák - első ránézésre a célsúlyom kevésnek tűnhet, s az aktuális súlyom optimálisnak, ám a valóság más. Testfelépítésemnek és genetikámnak köszönhetően számomra a 42-45 kg az ideális testsúly.

Kérdésem a következő lenne: Mennyi időbe telik, hogy leadjak kb. 5-8 kg-ot? Sikerülhet 2 hónap alatt ha:

- napi max. 1200 kcal-t viszek be,

- napi 30 percet sportolok,

- napi 5-7 órát aktívan dolgozom (konyhai kisegítőként, főleg álló és "gyalogló" munkát végezve)?

Szeretnék még ezenfelül tippeket, javaslatokat, tapasztalatokat. Főként azzal kapcsolatban, hogy mit mozogjak, s hogyan oldjam meg, hogy kevés kalóriából teltségérzetet érhessek el.

Privát üzenetet is szívesen veszek, ha valakinek úgy kényelmesebb.

Előre is köszönöm.



2014. nov. 10. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Még annyi,hogy igyál sok vizet és felejtsd el a cukrot és a lisztet.
2014. nov. 11. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, cukrot amúgy sem fogyasztok. Még a kenyérrel kellene leállnom, ami nem könnyű, gyakorlatilag mindig ez akadályoz meg a fogyásban... Valószínüleg gluténfüggő vagyok.
2014. nov. 11. 08:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha eszel kenyeret, akkor cukrot is, meg más, gyors szénhidrátot. A cukor nem csak a kristálycukrot és a cukorkákat jelent, rengeteg élelmiszerben benne van, mesterségesen és természetes formában is.
2014. nov. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A legfontosabb baki abban van, hogy minimum 1200 kalóriát vigyél be! Főként azért, mert fizikai munkát végzel napközben. Pluszban ha gyorsan fogysz, átkapcsolsz jójóba.

Inkább indulj ki az 5-ből, az még az egészséges kategória, a nyolc már sok, mivel nincs rajtad 40 kg felesleg.

Nekem dietetikus háziorvos nénim javasolta, hogy a napi 30 perc, erőteljes gyaloglás már megoldást jelenthet, mint "sport" mozgás, természetesen az alap mozgáson kívül, mint: suliba menés, hazafelé jövés, ottani mászkálás, otthoni házimunka, stb.).

2014. dec. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!