Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalóriát számolok, mozgok,...

Kalóriát számolok, mozgok, mégsem fogyok, sőt inkább felfelé jönnek a kilók! Miért?

Figyelt kérdés

Heti 3x (H-Sz-Szo) szoktam ellipszis tréneren edzeni, valamint 2x hot iron edzésre járok (K-P).

Kalóriát számolok, a makroértékekre is figyelek. Csirkehúst eszem szinte kizárólag, nyers vagy magában a sütőben megpirított zöldségekkel (pl. kelbimbó). Kenyeret havonta 3-2x, más péksütit sem nagyon.

Olyan 1000kcal körül szoktam lenni, inkább kevesebb, de bőven jóllakok vele.


DE nem fogyok!!! 3 hónapja csinálom, és 1,5 kilóval vagyok nehezebb, pedig lenne miből leadni (160/78). Mit csináljak??? Van valami, amivel rá tudok segíteni a zsírégetésre? Mert így már kb. öngyilkossági gondolataim vannak minden alkalommal, mikor ráállok a mérlegre. És nem csak a kilók, de a cmk se mennek le, nem nagy a nadrágom, semmi...


2014. nov. 19. 09:14
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Megnézettem a pajzsmirigyemet, de 'csak' 6,9 az értékem, amire az orvos szerint még nem kell gyógyszer...
2014. nov. 19. 09:15
 2/27 anonim ***** válasza:

Ez valóban nagyon furcsa.

Sokat mozogsz, keveset eszel, már néhány hét után meg kellett volna indulni a fogyásnak, főleg így, hogy van is miből.

Biztos, hogy nem eszel túl keveset? Az 1000 kcal-nál kevesebb nekem borzalmasan kevésnek tűnik. Bár mondjuk akkor is fogynod kellett volna, csak nem túl egészséges.

Talán mégiscsak van ott a háttérben valami probléma.

Vagy rosszul számolod a kalóriákat? Másra nem tudok gondolni. Mert így mindenképpen fogynod kellett volna.

2014. nov. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Jáááájjjj, nem kell itt rögtön öngyilkososdit játszani. Fogalmad sincs, hogy mire van szüksége a testednek és most nem úgy válaszol ahogy te szeretnéd.

Értem én, hogy figyelsz a makroértékekre is, de ha az kevés, akkor fingnyit ér.

Tehát: 1000 kalória kevés! Felejtsd el a kalóriaszámolást. Amikor a eszel, a tested nem így gondolkozik, hogy "kaptam kilokalóriát, akkor most feldolgozom a kilokalóriát". Nem a kilokalóriát dolgozza fel hanem a fehérjét, szénhidrátot és zsírt. Ódzkodz a szénhidráttól mint a tűztől, meg is van az eredménye, a tested elkezdett mindent raktározni, mert érzi, hogy tápanyag hiánya áll fenn.

Légyszíves ezeket tartsd be:

- napi ötszöri evés

- naponta legyen meg a 70 gramm szénhidrát

- naponta legyen meg a 100 gramm fehérje

- zsírból tessék omega 3-at és omega 6-ot szedni, kókuszzsírt használni

- naponta igyál meg egyelőre 3 liter vizet

- csirkehúsból inkább csak mellfilé legyen

- zöldségekből inkább az alacsony cukortartalmúak legyenek: a répa, kukorica és borsó sokat tartalmaz.

- tejtermékekkel esetleg két-három naponta a laktóz miatt

- szénhidrát: csak összetett, fel nem dolgozott CH-k. Egyél barna rizst, puffasztott rizst, édesburgonyát.


A tápanyagmennyiségre figyelj, és oszd el a napi étkezéseidben.


Próbáld ki ezt. Adj a testednek két hetet, hogy reagáljon. Ki kell találnod, hogy mire fog a tested a legjobban reagálni, ehhez tesztelni kell. Ehhez meg idő kell.

Ha kellene még segítség, írj nyugodtan privátot.

2014. nov. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
ha napi 5x eszek, akkor rohamtempóban hízok. Szerintem mindegy mit eszek, mert az rámjön kilóban is. Az is baj lehet szerintem, hogy nagyon lassú az anyagcserém, de hiába iszom rostosat meg eszek gyümölcsöt, nem segít. Csak a rostos ivással is az a baj, hogy minden tele van cukorral, azt sem ihatom mindig :(
2014. nov. 19. 09:42
 5/27 anonim ***** válasza:
Azért lassú az anyagcseréd, mert alig eszel.
2014. nov. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Azért azt a pajzsmirigyet kicsit jobban ki kellene vizsgálni.

Normál érték 4,0-ig van, de egy egészséges embernek 2 körül van a TSH hormon értéke...szóval a 6,9 nagyon magas!


Egyébként én is hasonló problémával küzdök. 3 hónapja kezdtem az egészet. Nekem 1200 kkcal-t javasolt az orvos és max. 160 g szénhidrátot. Tudom is tartani, mozgok is. Az első 2 hét alatt lement 2 kg, azóta semmi :-(

2014. nov. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
28%

-azt írja egy nagyokos : napi ötszöri evés

-hát attól el is hízik simán ,minek ad az ilyen balfék tanácsokat,

2014. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon egyszeru a valasz: nem jol szamolod a kaloriakat. Leirnad hogy egy tipikus napot pontosan mit es mennyit eszel? (de minden falatot es kortyot!)


hany percet ellipszistrenerezel?

2014. nov. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Szerintetek mi a gond a napi ötszöri evéssel, ha betartja a napi megfelelő fehérje, zsír és szénhidrát mennyiséget?
2014. nov. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
A legjobb az az egészben, hogy valójában nem kell senkit hülyének nézni, balféknek nevezni. Egyszerű, hogy ki ért a témához: az aki jól néz ki. Aki plöttyedt testtel ül a gép előtt és okoskodik, az valójában bizonyítja a saját butaságát. De ez csak egy netes oldal, ahol idegenek válaszolgathatnak egymásnak. A lényeg az igazi élet, hogy milyen testtel ülsz a gép előtt.
2014. nov. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!