Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalóriát számolok, mozgok,...

Kalóriát számolok, mozgok, mégsem fogyok, sőt inkább felfelé jönnek a kilók! Miért?

Figyelt kérdés

Heti 3x (H-Sz-Szo) szoktam ellipszis tréneren edzeni, valamint 2x hot iron edzésre járok (K-P).

Kalóriát számolok, a makroértékekre is figyelek. Csirkehúst eszem szinte kizárólag, nyers vagy magában a sütőben megpirított zöldségekkel (pl. kelbimbó). Kenyeret havonta 3-2x, más péksütit sem nagyon.

Olyan 1000kcal körül szoktam lenni, inkább kevesebb, de bőven jóllakok vele.


DE nem fogyok!!! 3 hónapja csinálom, és 1,5 kilóval vagyok nehezebb, pedig lenne miből leadni (160/78). Mit csináljak??? Van valami, amivel rá tudok segíteni a zsírégetésre? Mert így már kb. öngyilkossági gondolataim vannak minden alkalommal, mikor ráállok a mérlegre. És nem csak a kilók, de a cmk se mennek le, nem nagy a nadrágom, semmi...


2014. nov. 19. 09:14
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
miért? a hot iron (máson látom) nagyon hatékony, hatásos edzés
2014. nov. 19. 19:45
 22/27 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy olvasd el a Perfect 10 Diet konyvet, ami a hormonproblemakkal es azok termeszetes orvosolasaval foglalkozik.


Ha az etrended alacsony zsirban (24 g zsir semmi), akkor a leptin nevu hormon nem mukodik jol. A leptin a pajzsmirigy egyik szabalyozoja. Amikor a leptin szint leesik, akkor tudja a pajzsmirigy, hogy ehinseg van es atkapcsol tartalekolo uzemmodba. Az anyagcsere lelassul, a zsirvesztes nehezebb lesz. Ismeros?


Egyel tobb zsirt! Es kevesebb finomitott szenhidratot (ugyanugy rontja a leptinerzekenyseget) - extrudalt kenyer? Dobd ki. Egyel tobb rostot es teljes erteku szenhidratot (pl. zabpehely). Es tobb zsirt! Legalabb 50-60 gramm korul. Es tobbet ezekbol, amik segitenek helyre billenteni az alulmukodott pajzsmirigyet:

hal, tenger gyumolcsei, tengeri so, hinar.


Es sokkal tobb zoldseget. Legalabb 2-3-szor annyit, mint amit a kaloriabazisba bevittel.

2014. nov. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Ez borzasztóan pici és abonettek, jaj :(

Én is azt mondom, hogy túl kevés a zsír. S ha már koplalsz, rendes ételt egyél, sok zöldséget s ne ilyen vackot, mint az abonett. Inkább ahelyett is tojást, ez csak ilyen gyors ötlet, nem tudom így hirtelen, mi hiányozhat, amit be kéne vinned, amúgysem tápanyagadatbázis a fejem.

Tényleg egyél jobban. A zöldségek nem dobják meg olyan vészesen a kalóriabeviteledet, de jók s tényleg nincs meg a minimálisan szükséges zsír, kósza olvasmányaim alapján (sosem mentem bele mélyen, mert én soha nem megyek 100g alá, nekem e téren nincs gond).

2014. nov. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
tapasztalatokat vártam. Nem tudom, mi a helyes. De az a lekezelő válasz, amit ide tudtál pötyögni, teljesen felesleges volt.
2014. nov. 20. 10:58
 25/27 anonim ***** válasza:

Ne is foglalkozz a diétával, hanem azonnal keress fel egy normális endokrinológust, mert olyan nincs, hogy 'csak' ennyi az értéked meg 'csak' annyi.


Eltérés van, és oktalan testsúlygyaraposdás! Ezek igenis jelei egy kezdődő betegségnek. Ne vegye félvállról az orvos, mert ha most elejét veszitek a dolognak, akkor később talán nem kéne tonnaszám gyógyszert szedni!!! Talán most még gyógyszer nélkül is helyre lehet rakni, később biztosan nem!


Bírom az ilyen dokikat! Látja, hogy gáz van, kezdődik a baj, de majd akkor foglalkozik vele, mikor már abnormális lesz az eredmény, Te meg 120 kiló???

2014. nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Kérdező! Mit tettél egészséged érdekében a kérdésed feltevése óta?
2014. nov. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

ugyan úgy folytattam a mozgás, az eredménye az lett, hogy felhíztam, már 90kg vagyok. Szerencsére kihisztiztem egy beutalót az endokrinológiára, kaptam gyógyszert, de a fogyás nem megy.

Annyit eszem, mint egy kismacska, munkahelyemen egész nap majdnem sétálok, itthon ellipszistréner, de a hot iront abbahagytam, mindenki lefogyott már csak én nem, nincs kedvem oda járni.


Na, most ilyenkor mi van?? Fordítva működöm???

2016. jan. 2. 00:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!