Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki szánna rám egy kis...

Valaki szánna rám egy kis időt? Ezek az arányok megfelelőek? Egészséges étrend egy tinédzsernek aki mozog is mellé? 14/L 167cm 59kg

Figyelt kérdés

Egy ideje megtetszett a vékony de mégis csinos testalkat így diétába kezdtem, napi 800-1000 max 1200 kalóriát ettem, de ez teljesen jó is volt tartalmazott reggel lassan felszívódó szénhidrátot,tízórára joghurtot és/vagy

gyümölcsöt ettem, ebédre mindíg valami

fehérjedús zöldségekben IS gazdag ennivalót

ettem, uzsonnára vagy zöldségfélét vagy

gyümölcsöt ettem, vacsorára pedig túrót vagy

kefírt esetleg valami zöldséget ettem

Nekem ez teljesen rendben volt, de a szüleim mindíg lebeszéltek róla- leghosszabb ideig 2hétig tartott 2kg minuszos eredménnyel- de mindíg azt mondják hogy fejlődő szervezet vagyok, és ne koplaljak mert a szervezetemnek kell az energia főleg hogy a tanulásra is tudjak koncentrálni.

Nos nekem pedig az nem megy hogy egyek kicsit többet, mert akkor nemtudok mértéket tartani és hányásig eszem magam, ezt kb az utóbbi időben eljátszottuk egy párszor 2-4 napig diétáztam, aztán zaba és így tovább..

De ebbe bele fáradtam...egy olyan étrendet szeretnék ami nem gátolja a fejlődésem, és melette fogyni is tudok heti 0,5-1kg-ot..

Hetente 3 alkalommal tornázom intenzíven 30-40 percet, tehát nem vagyok lusta mozogni

De a futásért nem rajongok ezért arra gondoltam beszerzek egy szobatrambulint és hetente a tornámat kiegészítem 3x30 perc ugrabugrával...

Erre az étrendre gondoltam:

Reggeli: 30-40Gramm zabpehely,2dl 1,5%os tej

Tízórai:2alma kockázva vagy 2 narancs

Ebéd: 2tojásból rántotta olaj nélkül vagy főve, és 10-15dkg zöldséggel (répa,zöldborsó kukorica )

Uzsonna: 1főtt répa vagy 10dkg kukorica megfőzve mivel csak ilyenek vannak otthon sajnos esetleg borsó

Vacsora: 150gramm natur joghurt 0,01%os zsirtartalommal, vagy, 10dkg túró

Átlagosan ilyeneket ennék, néha sovány húsfélét tojás helyett, s van amikor heti 1-2 alkalommal barnakenyeret zabpehely és tej helyett.

Ez így rendben van?

Kalóriában mennyi lehet?

Mivel mozgok is akkor feszes lesz a testem?

A szobatrambulin hasznos lehet, érdemes beszerezni?

Mivel nem vagyok túl tájékozott étkezést illetően ezért szeretném megkérni egy hozzáértő embert hogyha valami nem stimmel az étrenddel kapcsolatosan akkor jelezze és igyekszem átmódosítani!

A célom az hogy 48-50kg legyek de inkább 50 alá szeretnék menni..

Lehetséges ez egészséges úton?

A diétám gátolja a fejlődésemet?

A sportot diéta után sem szeretném abbahagyni..

Valamint nem szeretnék utánna újra zabálni...

Egy utolsó kérdés: szerintetek még fogok nőni 5-6centit? Esetleg többet vagy kevesebbet?

Nagyon-nagyon hálás lennék ha valaki tudna válaszolni a kérdéseimre, és természetesen szívesen meghalgatok bármilyen tapasztalatot/tanácsot fogyással kapcsolatosan.

Nem kérek a sértő kommentekből, csak kultúrált válaszokat adjatok ha lehet.

A normális válaszokat felszavazom :)

Legyen Szép estétek!


2014. dec. 10. 22:30
 1/5 anonim válasza:
Szia! Először is a szüleidnek igaza van, nem szabad koplalnia senkinek, főleg nem egy fejlődő leányzónak. Ez nagyon rossz hatással tud lenni a szervezetre, sőt gyakran ettől híznak az emberek. De ha mégis van rajtad sok fölösleg, amit le kell adnod akkor azt tanácsolom hogy figyelj arra mit eszel. A maximum 800-1000 kalóriád nagyon kevés. Neked olyan 1700 kcal a napi kereted. Szóval az étrended legyen mondjuk 1400 kcal, nem kevesebb. Fontos hogy ezeket miből viszed be! Egyél sok soványhúst (csirkemell, pulykamell, halak). Emellett kerüld a cukros üdítőket, édességeket, a gyorskaját. Egyél helyette sok zöldséget (brokkoli, répa, borsó stb.)és teljes kiőrlésű dolgokat, zabpelyhet, barnarizst! Túróból lehetőleg soványat (zsírszegényet) egyél. Ezekből étkezz nap 5x lehetőleg 3 óránként. Emellett végezz rendszeresen valamilyen sportot. Ne akarj egyszerre sokat fogyni. Ha csak egy ideig tartod be ezeket a dolgokat, és utána visszaállsz "zaba üzemmódra" akkor értelem szerűen visszajöhet könnyen a leadott felesleg. Tehát ne koplalj, mert csak ártasz magadnak vele, ne a kalória legyen a fókuszpontban, hanem az egészséges és megfelelő tápanyagok , és sportolj heti többször. Valamint én a tejet nem tartom egészségesnek a magas tejcukor tartalma miatt, de ez már tényleg csak szőrszálhasogatás. Szép napot :)
2014. dec. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szüleidnek igaza van, a koplalás nagyon káros, egészségtelen és hízékonnyá tesz.


A túl kevés kaja okozza a zabálási rohamaidat.


Ha csak ideig-óráig tartod a diétát, akkor nevezd inkább fogyókúrának, ami felesleges, a te módszereddel káros is.


167cm-hez 50 alatti súly nem ideális vagy egészséges. Szóval egészséges úton nem lehetséges.

Igen, a fejlődésedet is gátolja.


Ilyen étrenddel nem fogsz többet nőni.

2014. dec. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

Tejet, joghurtot, kefirt hagyd el, semmi értelmük nincsen. Neked talán még nem okoznak látványos gondot :)


Inkább egyél több húsfélét és zsiradékot, több zöldséget. Szénhidrátból kevés is elég, edzés miatt nem szükségszerű többet enni belőle.


Ami fiatal korban rossz lehet, az a kalóriahiány és a tápanyaghiány. Ezért nem joghurtot kell enni, hanem zöldséges, húsos (vegyes) ételeket.


Legyen szép napod!

2014. dec. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm hogy vettétek a fáradtságot és adtatok egy-két hasznos tippet, tanácsot.

Nem fogok többé koplalni, elfogadom magam olyannak amilyen vagyok és inkább tartom a súlyom.

Ráérek pár év múlva a fogyáson gondolkodni ha szükségem is lesz rá..

Legyen Szép Napotok!

2014. dec. 11. 14:39
 5/5 anonim válasza:
Bárcsak ilyen könnyű lenne
2017. okt. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!