Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jól számoltam a BMI-met?

Jól számoltam a BMI-met?

Figyelt kérdés

A max súlyom 165 kg volt, de 154 kg-ról van papírom (akkor mentem el háziorvoshoz). A kb. 186 cm-mel 44,51 BMI volt. Ahhoz, hogy a hasplasztikát támogassa a TB 10 BMI-t kellett fogynom, ami az esetemben 34-35 kg fogyást jelent. Jól számoltam?

Amúgy 104 kg vagyok most már, csak a hasam megereszkedett és jó lenne nyárig helyrehozni.


Előre köszönöm a válaszokat.



2014. dec. 27. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, jól számoltál, ha 35 kg-t fogytál volna csak a 154 ből, akkor is meg van a -10 BMI :)


Így meg már bőven, hiszen 30,06-os a BMI indexed :) és -14,45 az indexed.

Milyen módszerrel fogytál? :) Gratula.

2014. dec. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gratulációt és a választ.


Mivel többéves sikertelenség és sok év elpazarlása után sikerült csak, ezért az elején elég drasztikusan fogtam hozzá, május elején. 600 kalóriát ettem, legalábbis ez lett volna a terv, de az első 2 hónap elég döcögősen ment és többször bezabáltam, de így is fogytam 15 kg-t. Aztán július elején 1000-1500 kalóriára emeltem a tápanyagbevitelemet, illetve elkezdtem edzeni és tornázni. Azóta is ezt a diétát csinálom, de mára fixen 1500 kalóriát eszem, januártól 2000-re emelem.

Tehát lényegében kalóriát számoltam, a kalóriabázist használom kalóriaszámláláshoz.

A kalóriaszámláláson és a mozgáson kívül még a mentális oldalra is figyeltem, ugyan is nálam főleg azzal volt probléma. Tudatosan kerültem azokat a helyzeteket, illetve állapotokat amik lényegében automatikusan az ételre terelték a figyelmem/gondolataim. Olyan hobbikat kerestem amik lekötötték teljesen a figyelmem (pl. már fél éve rajzolok), felhagytam a céltalan internetezéssel, tévézéssel, felhagytam azzal, hogy, ha kimegyek a konyhába akkor automatikusan kinyissam a hűtőt vagy a szekrényeket édesség után stb.

2014. dec. 27. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!