Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hízok állandóan?

Miért hízok állandóan?

Figyelt kérdés
164 cm és 56 kg.Fél éve 51 voltam.Folyamatosan csak hízok pedig egyáltalán nem eszek sokat.Nem tudok fogyni,mert ha több napig kevesebbet eszek utána úgyis visszajön,és nem megy le semmi...
2010. febr. 7. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Naponta többször kell enni, kevesebbet. Ha kihagysz étkezéseket vagy éhezel (keveset eszel, ahogy írtad), a szervezeted tartalékolni kezd, és hiába nem eszel, nem fogysz. Ha utána elkezdesz normálisan enni, akkor még mindig tartalék-üzemmódra lesz állva, ezért hízol majd.

Javaslat:

Reggeli: szendvics teljes kiörlésű kenyérből, sonkával, sajttal, amit szeretsz, sok paprikával, paradicsommal, uborkával, salátával. Mértékkel edd, de lakj jól. Hozzá kávé vagy tea, természetesen cukor nélkül. A kakaó általában cukrozott.

Tízórai, ha szükséges: natúr joghurt (a gyümölcsösben cukor van) vagy gyümölcs: alma, narancs. A banán nem jó, az hízlal. Ha a natúr joghurtot nem szereted, akkor turmixold össze gyümölccsel, lehet fagyasztott epret, meggyet stb. kapni, tehetsz bele fahéjat.

Ebéd bármilyen hús (de a legjobb a panírozás nélküli csirke és hal), salátával vagy párolt zöldséggel. (Salátához: az öntet hízlal, ha muszáj, keveset egyél az öntetből, vagy öntet helyett használj tejfölt vagy natúr joghurtot. Ezekbe lehet fűszereket aprítani, pl. kapor, vagy reszelni bele sajtot, uborkát. A majonéz hizlal.) Ebből a normális határon belül bármennyit ehetsz. Pl. nem fogysz jobban, ha fél szelet húst eszel, de éhezel, mintha 2 szeletet eszel, és az elég. Természetesen nem lehet 5 szeletet bezabálni. Salátából, zöldségből korlátlanul lehet enni.

Uzsonna: mint a tízórai. Gyümölcsöt mértékkel egyél, mert gyümölcscukor van benne. Ugyanakkor nagyon fontos enni, mert kell a rost, a vitamin és a cukor is, ami benne van.

Vacsi: mint az ebéd vagy mint a tízórai. 6 után ne nagyon egyél.

Lehet enni tojást is, az nem hizlal, csak ha kenyérrel eszed. A kenyeret meg csak reggel lehet.

Lehet enni sajtot mértékkel, és próbálj nem zsírosat, pl. mozarella. Felvágottak közül is inkább sonkaféléket.

Hús nem hízlal, csak a panír. A zsíros hús sem tragédia, de inkább szárazabbat válassz. A zsírok kellenek a zsírban oldódó vitaminokhoz.

Kerülendő: gyorsétterem, cukros üdítő (a 100%-os is), minden, amiben cukor (fruktóz, glükóz stb.) van, lehetőleg az édesítő is (csak akkor használd, ha nagyon muszáj, az is hízlal, a legjobb a nyírfacukor, de elég drága: www.nyirfacukor.hu). Kerülendő minden, amiben fehér liszt van, minden, ami élesztős.

Főzeléket ehetsz, ha nincs berántva, és csak kevés teljes kiörlésű liszttel van habarva. Ezt mértékkel edd.

Sült krumpli, fehér rizs szintén tilos.

Próbálj mozogni is.

Remélem, segítettem.


Ha ilyen kajálás mellett is hízol, akkor menj el a házidokihoz, lehet, hogy a pajzsmirigyeddel van gond, vagy valami hormonális probléma. (Pl. fogamzásgátlót nem szedsz? Ha igen, akkor kérj másikat a dokitól, de azt most azonnal, mert valószínű attól van.)

2010. febr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van valami olyan ételtípus ami hízlal. Én pl. az előző válaszoló által leírt diétától valószínűleg híznék, ugyanis engem minden hízlal ami hús. A rizstől viszont fogytam, van rizsdiéta is, bár én nem ezt csináltam. Esetleg az is lehet, hogy nem attól hízol amit eszel, hanem amit iszol. A papírdobozos gyümölcslevek ugyanis ugyanúgy hízlalnak mint pl. a kóla. Hiába (van ráírva a dobozára) hogy 100%-os, akkor is tele van mesterséges cukorral. Igyál inkább gyümölcsteát édesítőszerrel és ásványvizet. Jah, és ami nagyon beválik: húsleves, zöldségleves, egyéb rántás nélküli levesek sok zöldséggel, kevés tésztával. Ezektől be is laksz és mivel könnyen emészthetőek, hamar fogyni is fogsz.
2010. febr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Sokat eszel és/vagy keveset mozogsz.
2010. febr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

keveset eszek...

eddigieknek köszönöm

2010. febr. 10. 17:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem elég keveset. Ezt hangsúlyozom. Azt javaslom, hogy egy átlagos napodat vizsgáld meg. Írd fel, hogy miből mennyit ettél, hány grammot. Mennyit mozogtál. Az eredményt írd le nekünk.
2010. febr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még azt hozzátenném, hogy különbözőek vagyunk genetikailag. Ne azt nézd, hogy más milyen sokat eszik és mégis vékony. Lehet, hogy te nehezebb helyzetben vagy, de megoldható bármi.
2010. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
tényleg nézesd meg a pajzsmirigyedet
2010. febr. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
menj dokihoz.
2010. febr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

16.52 Elég hihetetlen hogy hústól és nem rizstől híztál...

Amúgy: 100 %os kóla gratulálok...xD

2010. febr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!