Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Heti 1,5 kg egészséges?

Heti 1,5 kg egészséges?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék,mint minden második lány. Nemsokára 17 éves vagyok és a 169 centimhez 70 ( :[ ) kiló. Magyarul van rajtam egy jó...12-13 kg felesleg.

Tudom mit kell csinálnom rengeteget olvastam róla,zöldségek,egészséges ételek,torna,futás,töbszöri étkezés ,ne koplaljak stb. És szerintem nekem a napi 900-1000 kalóra bőven elég lenne.

A kérdésem az hogy ha ilyen módszerrel fogynék heti 1,5 kilót az egészségesnek mondható még? Olvasgattam hogy 0,5 -1 a normál,de nemtudom,szerintem ez a másfél még nem vmi drasztikus,de szeretném ha mondanátok véleményt szerintetek jó e még. És ha mondjuk elkezdek igy fogyni, és pl már csinálom 3-4 hétig, a sokadik hetekben is lehetséges hogy heti ennyitől megszabadulok,vagy akkora már csak heti alig fél kiló fog lemenni épp azért mert már sok lemegy ?(vagyis bízok benne hogy lefog menni)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2010. febr. 8. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Azért heti 0,5-1 kiló a max amit zsírból le lehet adni, mert egy kg zsír leadásához 9000kcal deficitet kell elérni. Ha 1000 kcal étrenden vagy ami nagyjából a te esetedben jó, és egyébként a szervezeted kb. 1500kcal-t éget naponta, akkor az heti 3500 kcal leadását jelenti. Ez 0,4 kiló. Ha mozogsz is mondjuk napi 1-1,5 órát, rendesen, akkor az még napi 500 kcal kb. és akkor így kb. 0,8kg-nál vagy hetente. Na már most ha kevesebbet ennél, hogy magasabb legyen a különbség, akkor az anyagcseréd lassulni kezdene, és nem a zsírt bontaná a szervezet, hanem az izomzatot. Ha többet mozogsz napi 1-1,5 óránál 1000kcal mellett, akkor szintén ez a helyzet. Szóval ez így működik... Ha valaki heti 1 kilónál többet fogy az izomzatot is veszít, ez biztos... Persze ha 200 kiló akkor nem... De 100 kiló alatt így megy.

Az étkezéseknél meg nagyon fontos, hogy legalább napi 70gramm fehérjét (1g/testsúlykilogramm) egyél! Ez az izmok "üzemanyaga" így biztos lehetsz benne, hogy zsírt égetsz. A legjobb fehérjeforrás a rostoncsirkemell. Napi 5-6 kis étkezés, hogy pörögjön az anyagcsere... egyél 2-3 óránként. Sok folyadék, üdítő nem, mert azok cukrosak. Sok zöldség, de nem főzelék, mert az lisztes...

2010. febr. 9. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Ha olvastad is, hogy heti fél kiló a normális (=egészséges), akkor mi a kérdés? Miért nem hiszed el a hozzáértőknek?

A heti másfél kiló rengeteg (lenne), de majd rájössz, hogy zöldség ide vagy oda, nem olyan könnyű még fél kilót sem fogyni.

Az 1000 kcal nagyon drasztikus diéta.

Ráadásul amint túlléped az 1000-ret, azonnal visszahízol mindent, még többet is. 1000 kalórián pedig nem élhetsz életed végéig, remélem, ez világos.

2010. febr. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Neked max 9 kg a felesleged, többet nem kell fogyni. Azok fogynak akár heti 2 kg-t is, akiknek nagyon sok (több mint 20 kg) feleslegük van, de előbb-utóbb nekik is beáll a heti 1 kg-ra. Mivel neked nincs nagy felesleged (még 10 kg sincs), így szerintem maradj meg a heti 1 kg-nál.
2010. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2010. febr. 14. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!