Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha egy héten egyszer eljárok...

Ha egy héten egyszer eljárok aerobikozni 1 órát, az segít valamennyit fogyni? Ha minden héten elmegyek fogyhatok vele? Mennyit?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Heti egy óra az nagyon kevés... A semminél több, az biztos. Az is lényeges, hogy hogyan étkezel. Állítólag 70% a kaján múlik, 30% a mozgáson. Szerintem többre mész, ha otthon tornázol napi fél órát DVD-re, utaznod sem kell, amivel rengeteg időt megspórolsz, plusz szinte ingyen van. (Nekem nagyon bejött!)
2010. febr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Heti egy az semmi. A fogyáshoz legalább heti 3-4x mozognod kellene intenzíven min. 40 percet. Ha nincs pénzed terembe menni, menj ki és kocogj, vagy gyorsgyalogolj 40 percet. Persze fokozatosan, ne annyival kezdj.
2010. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Régebben heti 8 aerobikra jártam, akkor villámgyorsan elértem a célom. Télen mindig felszalad rám 5-6 kg, azt 3 hét alatt heti 3-4 aerobikkal szoktam orvosolni! De tényleg a táplálkozásra figyelj!!! Sok sikert!
2010. febr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A heti egy is jó valamire: elkezdi begyorsítani az anyagcserédet, tehát ha a kajálásra odafigyelsz, akkor igen, fogyni fogsz. A torna ugyani is többek között arra való, hogy beindítsa az anyagcserét, ezáltal beinduljon a fogyás. Én azt hallottam, hogy vagy heti 3-szer 40-60 perc, vagy heti 5-ször 20 perc a hatásos. De ismerek olyat, aki a heti 3-szor 40 percet úgy oldotta meg, hogy reggel is tornázott 20 percet, majd ugyanazon a napon este is 20-at. Munka és háztartás mellett (na meg gyerekek mellett) csak így tudta megoldani és szépen lefogyott így is.
2010. febr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, ezekkel a 20 percekkel, hogy mire a szervezet elkezdi égetni a zsírt, az legalább 20 perc. Ennyi kell az izmoknak a bemelegedéshez. Ezért szokták mondani, hogy a fogyáshoz legalább 40 perc intenzív mozgás kell. Hetente többször természetesen.

És oké, hogy a heti egy beindítja az anyagcserét, de mozogni nem csak a fogyi miatt kell, hanem hogy ne plöttyenjen, ne ereszkedjen meg a bőre, eltűnjön a narancsbőr stb. És ehhez heti 1 óra nem elég.

2010. febr. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. febr. 10. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!