Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az alábbi étrend szerintetek...

Az alábbi étrend szerintetek mire elegendő, fogyásra, súlytartásra, vagy esetleg hízásra?

Figyelt kérdés

Reggeli: 4-6 evőkanál cukormentes, teljes kiőrlésű müzli + 1 pohár gyümölcsös joghurt, amiben 121 kcal van

Tízórai: egy fél banán, 1 fél bögre 1,5%-os tej

Ebéd: 1 tányér leves (általában gyümölcs, hús, gulyásleves van itthon), 1 tányér második (ma pl. 3 db fornetti süti, 1 pohár pudding (cukor nélkül, 1,5-ös tejből, de általában inkább sült csirke van, párolt zöldségekkel)

Vacsora: 2-3 virsli, 1 paradicsom, 1 paprika (néha 50 gr mozzarella)

Plusz még eszek egy fél almát, 1 kivit, és 1 narancsot.

Naponta 30-40 percet tornázok, egy nap pihenővel.

Várom a véleményeteket erről :)


2010. febr. 13. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy 100 kilós sportolónak semmire nem elég, egy 40 kg-s 7 éves meg jól meghízik tőle...

Amúgy meg tele van zsírral meg cukorral. A gyüm.joghurt cukros, a banán a leckukrosabb gyümölcs, a tej tejcukor és tejzsír. A gulyásleves még lehet akár jó is, a fornetti sz@r úgy ahogy van, puddingban nem tudom hogy nincs cukor... párolt zöldség jó, sült csirke nem mert zsírban sül ki, a roston csirke sokkal jobb. Virsli okádék, zsírból, szójából, egy csomó hulladékanyagból van... Csirkemell sonkát kell enni, nem virslit. Mozzarella zsírszegényebb, mint a többi sajt, de a 25%-a akkor is zsír.

A tornázás meg kinek mit jelent... általában nem sokat ér.

2010. febr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A gyümölcsjoghurttal semmi gond nincs, igen van benne cukor, de ennyi cukor kell is! A müzli is oké. Még hatásosabb lenne, ha mondjuk Danone édesfehér joghurttal ennéd (ez kb. 100 kalóriás). Tízóraira szerintem a tejet hagyd el (a kalóriaértéke nem magas, viszont egészségtelen), banán akkor nem hízlal ha még kicsit zöldes a héja. ha nincs banán, akkor egyél helyette más gyümit. Ebédnél a pudingot hagyd ki, a levesek közül a gulyás eléggé hízlalós, a sült csirkével nincs baj, ha az összes zsírt kiiktatod, akkor a zsírban oldódó vitaminoknak hűlt helye marad és gondolom nem szeretnél vitaminhiányos lenni. A vacsora szerintem kicsit sok, elég lenne 1, de max 2 virsli is. Amúgy annak alapján amiket leírtál, biztosan fogsz fogyni -már csak a sok mozgás miatt is, szóval hajrá! :))))
2010. febr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elég nagy butaság volt a részemről, hogy leírtam, hogy ez volt a mai ebéd, mert egyébként tényleg nem szokott nálunk sütemény lenni (legutoljára szilveszterkor volt). A puding az én ötletem volt, azért, hogy kevesebb sütit együnk. Azért nincs benne cukor mert édesítővel ízesítettük, de a közeljövőben nem csinálunk, a szokásos sült csirke jön majd holnap is.

A fél pohár tejről nem mondok le, megpróbáltam, de ha nem iszom, akkor töredezik a körmöm.

Tavasszal majd a gyümölcsjoghurtot házilag csinálom majd meg cukor nélkül. Most semmit nem érnék el vele, anyukám a gyümölcsöket cukorral fagyasztja le. Az édes fehér joghurt jó ötlet lenne, de már nem emlékszem mikor láttam utoljára azt a joghurtot. :)

2010. febr. 13. 17:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Figyelj ez egy nagyon jó étrend, nem tudom miért kell fikázni


A reggeli kiváló, a tizórai nagyon jó, az ebéd szuper, a vacsora állati jó. Ez persze szerintem :-) De tényleg ez az igazság és nem is eszel sok kalóriát , ennyi KELL ! Nem lehetünk szélsőségesek, hiába akar vki 500 kalóriás étrendet, 2 hét múlva találkozunk a sürgősségin és annyi


Ennyi energiára a szervezetednek szüksége van az biztos és külön dicséretre méltó, hogy nincs benne 0 értékű kaja, mint pl. meki, KFC, habos torta meg stb.


ÜDW ! :-)

2010. febr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez igy nem jo...csupa cukor meg szemet.

Reggeli: 1 db barmilyen gyumi majd 30perc utan barna kenyer valami sonka es 1 szelet mozzarella

A kovetkezo etkezessel varjal legalabb 3 orat de nem tobbett mint 4 es fel. aztan johet valami konnyu: natur jogi, egy keves sovany turo de nem sokat!!!

Ebed: valami fott etel de keruld a rantast habarast olajat es zsiros hust. azert nem irok konkretan semmit mert nem tudom hogy miket fozol. barmit lehet enni ha megfeleloen van elkeszitve (pl gombaval es hajdinaval meg toltott kaposztat is ehetsz).

Vacsi feltetlenul parolt vagy teflonban sutott sovany hus valami salival (ontet nelkul)

es este lefekves elott meg ehetsz 1-2 fott tojasfeherjet (legyen egy par megfozve es hutobe teve es akkor nem kell ezzel szarakodni este)

A lenyeg az adagokban van...a gyomrod akkora mint a 2 oklod es e szerint kell etkezni hogy ne taguljon ki. Eves kozben az elso sohaj (amire az emberek oda sem figyelnek) a gyomor tagulasanak kezdetet jelenti. ha eves utan meg ehesnek erzed magad varj 15 percet es elmulik...ido kell a szervezetnek mig reagal a kajara es eljut az agyadig a teltsegerzet.

A tornaval kapcsolatban nem tudom mmit irjak: ha olyan vagy akinek az elmult 10 evben a taviranyito emelegetese jelenti a tornat akkor neked hasznos az otthonedzes de ha hetente 5-szor Rubint Rekaztal Es Beres Alexandraztal es megsem fogysz akkor irany az edzoterem.

Heti 3 kardio es 3 sulyzos edzes de ezt majd ott megbeszeled az edzovel mert hosszu lenne leirni hogy mit mikor es hogyan csinalj.


Ja es este a gyumi felejtos!!!!!

2010. febr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

10:11-es vagyok

Elfelejtettem hogy ne egyel edesseget meg pudingot sem

a szervezet a fogyokura elso 14 napjaban csodakra kepes es ezt nem lenne jo elrontani holmi cukrozott szarral. ha nagyon kivannal valami edeset akkor vegyel proteinport es igyal abbol (olyat vegyel ami keves szenhidratot tartalmaz es sok benne a protein) ha nagyon fanatikus vagy akkor 300 ml tej helyett tegyel 150 ml vizet es 150 ml tejet (egy keves tej kell mert ugy finomabb )es igyad ebed es vacsi kozt valamikor de ugyelj hogy teljen el 3 orapl

reggeli: 7-kor

uzsi: 10-kor

ebed:13-kor

uzsi: 16-kor

vacsi:19-kor es lefekveskor tojasfeherje

2010. febr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem írtad hány éves vagy és mennyi kg, szerintem jó az étrended egy kis átalakítással, délelőtt nyugodtamn eheted amit írtál az ebédnél a levesnél egy kicsit figyelj oda arra hogy pl gulyáslevesnél vagy a krumplit edd vagy a húst egyszerűen kiszeded belőle amelyiket nem akarod enni, protein por meg tojásfehérje? szerintem semmiképpen ne egyél ilyeneket, Az esti gyümölcsöket edd meg délelőtt és uzsonnára. A mozgás oké.
2010. febr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a reggeli nem rossz, de lehetne jobb: teljes kiörl. magos kenyérből szendvics. Egész napra energiát adna, és nincs benne több kalória, mint amit leírtál. A gyüm. joghurt egészségtelen, olvasd el az összetételét. Vegyél natúrt (minél kevesebb adalékanyaggal) és turmixold össze fagyasztott gyümölccsel (én csak villával nyomkodom, úgy is jó) vagy amikor van, igazival. Bele fahéj, esetleg kevés méz (vagy édesítő, én mézzel szoktam, tudom, hogy hízlal, de legalább nem mű).

Tízórai: oké. Simán megihatod a tejet, semmi bajod nem lesz.

Ebéd: a legendákkal ellentétben a gulyásleves jó, mert nincs benne liszt, rántás. Gondolom, nem zsíros húsból csináljátok. De ilyen tartalmas leves mellé nem is biztos, h kell második. A csirke zöldséggel jó. A fornetti és a (mű)puding felejtős, de ha nem eszed minden nap, akkor belefér. A gyümölcsleves viszont lisztes-édes, azt hanyagolnám.

Vacsora tökéletes, és nem sok a 3 virsli, hiszen nem eszel kenyeret. Ja, és az egész almát megeheted! :)

2010. febr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok 176 cm és 64 kg. Fogyni max. 1-2 kilót szeretnék, de ha nem fogyok már az sem zavar, meg vagyok elégedve így is magammal. Viszont nem szeretnék meghízni, ezért kérdeztem rá az étrendre, de úgy meg lettem kavarva, hogy szinte már semmit sem lehet enni.....
2010. febr. 16. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!