Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy is van? Valaki elmagyaráz...

Hogy is van? Valaki elmagyarázná? Sokan csak a szénhidrátot figyelik, a kalóriát nem és fogynak.

Figyelt kérdés
Nem igazán értem. Aki sok zsírt fogyaszt, fehérjét, de kevés szénhidrátot, több kalóriát visz be és mégis fogy. Nem csak kcal deflicitben lehet fogyni?
2015. márc. 9. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Kalória értéke van a benzinnek, az asztalodnak, a fűnek stb. Mindez fikarcnyit se mond el arról mit csinál vele a szervezet.
2015. márc. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A zsír és a fehérje simán végigrohan a szervezeten, míg a szénhidrát általában elég időt tölt bennünk ahhoz, hogy a fenekünkre másszon.

Én egyébként mind a kettőt figyelem, nem csak a kalóriát.

2015. márc. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szenhidrat nagy inzulin reakciot valt ki (foleg a gyors felszivodasu egyszeru szenhidratok)mig a feherje es zsir nem. Az inzulin pedig tapanyag raktarozo hormon. Ezert konnyebb alacsony szenhidrattal fogyni. A kcal deficit szukseges de nem elegseges feltetel a fogyashoz.
2015. márc. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Jagello ***** válasza:
A telített állati zsírok sok tanulmány szerint károsabban befolyásolják a szervezet inzulinérzékenységét, tehát a zsírokkal nagyon okosan kell bánni. Azt hogy ki mit figyel és mennyi a tényleges kalória felhasználása azt csak vizsgálatokkal lehet felmérni. Ne felejtsük el, hogy a szervezet a káros anyagokat, savakat is a zsírsejtekben raktározza, egyfajta védekező mechanizmusként. Csak egy a sok dolog közül, hogy a szervezetet mik befolyásolják. Az inzulin aki az egyik fő szabályozó például a stressz is hihetetlenül befolyásolja. Innetől kezdve bonyolódik a kérdéskör, újabb hormonok lépnek be a képbe amik az inzulinérzékenységet ronthatják. Ahhoz, hogy átlásd rengeteget kéne foglalkoznod a témával, de úgy gondolom sokan csak vaktában kezdenek bele valamibe, lehet, hogy fogynak is, de a szervezetbe hiányállapotokat idézhetnek elő, a hormonháztartás felburításán kersztül sok minden lehetséges. A rost bevitelen nagyon sok múlik egyébként alapjába véve. Függ a bélműködéstől is az anyagcserétől, a nyirokrendszer állapotától. Tudom inkább összezavartalak, mint elmagyaráztam, de azért tettem, hogy lásd, nem olyan egyszerű ez a kérdés. Véleményem végezetül az, hogy a jó szénhidrátok( köles, hajdnia, barna rizs,bulgur) hihetetlen fontos részei kéne, hogy legyenek a táplálkozásnak. Sajnos amíg a magyarok csak a fehér lisztet és a fehér rizst helyezik előtérbe és 0 zöldséget esznek addig ilyen sok beteg, elhízott ember lesz.
2015. márc. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember azért hízott el, mert túl sok és gyors felszívódású szénhidrátot vitt be, így nyilván fogyni fog, ha csökkenti a mennyiségét.


A magas GI-es ételek étvágyfokozók is, így többet ettek tőle, mint amire szükségük volt; a csökkentés után az ilyen felesleges evések száma is csökken.

2015. márc. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm a válaszokat!

2015. márc. 9. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!