Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlatokat ajánlotok...

Milyen gyakorlatokat ajánlotok comb-fenék formálásra?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmmel elhatároztuk, hogy közösen elkezdünk egy edzésprogramot. Ő már régebben is csinálta, de most együtt újrakezdjük. Szóval az a lényeg, hogy minden nap csinálunk felülést, fekvőt, háterősítést és hasprést. Mindegyikből 5x10-et. Én emellett naponta, kétnaponta (ahogy az időm engedi) eljárok futni, átlagban 2-2,5km-t.

A hassal nincs gond, azt karban tartom ezekkel a gyakorlatokkal, de a fenekemet és a combjaimat szeretném formálni. Ehhez kellene pár otthon végezhető gyakorlat, mozgásforma.

Esetleg ha valaki tud olyan gyakorlatot, ami a lábat nem izmosabbá, hanem formássá teszi, azt is szívesen fogadom.( Mivel régebben balettoztam, a vádlim nagyon izmos, de nagy a súlyfelesleg rajtam, ezért nem izomnak, hanem feleslegnek látszik)

Előre is köszi a válaszokat:)


2015. márc. 14. 15:19
 1/6 A kérdező kommentje:

165cm magas, 85kg, 16 éves lány vagyok.

A cél, hogy minimum 15kg menjen le. Persze 20 kg-nak nagyon örülnék és ha elérem a 70kg-ot és nem vagyok elégedett, akkor tovább csinálom a 65kg-ig.

2015. márc. 14. 15:28
 2/6 anonim ***** válasza:

Na, álljunk meg egy kicsit..


Ha fogyni szeretnél, akkor alap a szálkásító diéta, erre keress rá.


"Esetleg ha valaki tud olyan gyakorlatot, ami a lábat nem izmosabbá, hanem formássá teszi, azt is szívesen fogadom"


Izom=forma.. szóval neked izom kell, azt pedig súlyzós edzéssel és tömegnövelő étrenddel tudsz elérni. Egy ideig a saját testsúlyos (guggolás, kitörés) is működhet, de hamar el fogsz jutni arra a szintre, hogy ez nem ad elég terhelést.

De tekintve hogy te fogyni szeretnél, nyilván a tömegnövelő étrend nem opció, hisz neked szálkásító étrend kell. Azért mindenképp eddz, ha szerencséd van, ha nem eszel túl nagy kalóriamínuszban, akár zsírt is adhatsz le izmosodás közben (kezdőknek az elég könnyen megy, ráadásul van miből). Erre azért ne vegyél mérget.


És nem, haspréssel és társaival nem tudod "karban tartani" , ha zsírt akarsz róla "leszedni", akkor szálkásító diéta kell (újra elmondom), helyi zsírégetés nincs, és gyakorlatokkal nem tudod eltüntetni a zsírt.


És nem kell minden nap edzeni, kezdőnek heti 3 a megfelelő, teljes testes edzés ráadásul.

2015. márc. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Értem, nem jól csinálom. De akkor csak a gugolással és a helyes égkezéssel tudnék fogyni?

Az étrendem elég rendszertelen. Mostanában nem is nagyon eszem, egyszerűen nem tudok. Reggelizni nem szoktam, ami tudom hogy nagy hiba, de ekkor még nem befogadóképes a gyomrom. Az ebédem változó, mivel édesanyám nagyon zsírosan, magyarosan főz, leginkább azt eszem amit a hűtőben találok és összedobok egy szendvicset (teljes kiörlésű/rozs kenyér, margarin, felvágott, jégsaláta/paprika). Mivel laktózérzékeny vagyok, nem tudom hogyan kéne igazítanom az étrendemet az edéshez.

2015. márc. 14. 15:45
 4/6 anonim ***** válasza:
lépcsőzés, guggolás nagyon jó popsiformáló :)
2015. márc. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a lépcsőzést mindenképpen beiktatom:)
2015. márc. 14. 16:21
 6/6 anonim ***** válasza:
fegyencedzés könyv,heti 5x60perc szobakerékpár és neked egy 1500-1600 kalóriás szálkásító diéta,ez utóbbi a lényeg,ez a legfontosabb számodra,mert e nélkül edzhetsz csinálhatsz akármit nem fogsz változni.
2015. márc. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!