Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok tanácsot adni, hogy...

Tudnátok tanácsot adni, hogy hogyan legyen elég akaraterőm?

Figyelt kérdés

Már vagy 10-szer neki álltam fogyókúrázni, ha nem 11-szer, de egyiknél sem értem el kiemelkedő sikert...

Majdnem mindig ugyanaz: tartom a diétát, utána egyszer csak nasi hiány.. jó ezt még átvészelem, nem eszek semmi tiltottat. A 3. ilyennél már nem bírom megállni........


Ha nem ez, akkor meg neki áll fájni a gyomrom, szörnyű fájdalom és minden kínszenvedés és ha nem eszek valamilyen tésztafélét (nem a spagetti tésztára gondoltam) nem múlik a dolog. Csokit, vagy húst, vagy rizst eszek ugyanúgy marad a fájdalom.


Szörnyen felb*szkurál, hogy nem vagyok elég erős ahhoz, hogy leadjak 10 kilót. Az még nem is olyan sok. Kérlek segítsetek, akár egy pszihológussal vagy bármi kis apró tanáccsal mert utálom, hogy a nyomorék táncosok leszólnak a súlyom miatt. ..


16 éves lány, 169 cm és 62-63 kg


2015. ápr. 9. 20:32
1 2 3
 21/21 anonim válasza:

A többi hozzászólással nem foglalkozva, leírom az én véleményem és tapasztalataim.

Én a 3-4 óránkénti étkezést javaslom, nekem ez vált be. Napi 5-6 étkezés simán belefér. És 6 után nyugodtan ehetsz, a hangsúly azon van, hogy mikor fekszel le. Lefekvés előtt 2-3 órával legyen az utolsó étkezésed, hiszen gondolj bele, ha este 6 előtt, utána pedig csak reggel eszel, akkor teljesen kiéhezteted a szervezeted és sokkal többet fogsz enni reggelire, illetve szerintem a nap nagyrészében is.

Délelőtt/reggel különösen fontos a lassú felszívódású szénhidrát, mivel nem okoz hirtelen vércukorszint emelkedést, azaz tovább nem leszel éhes és lesz energiád.

Tehát reggelire nyugodtan egyél:

- 1-2 kisebb szelet teljes kiőrlésű kenyeret, (főtt tojással, avokádóval, cottage cheessel vagy túrót elkészítve körözöttként, stb stb.) zöldségekkel

- zabpelyhet is ehetsz nyugodtan (natúr, nem cukrozott változatot),hiszen teli van rosttal,vitaminokkal és bizonyítottan csökkenti a koleszterinszintet. De nem kell üresen fogyasztanod, ehetsz hozzá nyugodtan gyümölcsöt (pl nagyon finom tud lenni reszelt almával, fahéjjal, kevés gyömbérrel. Plussz ízesítésként használj természetes édesítőt, ha szükséges)

De lehet készíteni zabpehelyből zablepényt is, ami nagyon finom tud lenni kenyér helyett, és ugyanúgy eheted olyanokkal, amit az elsőként írtam.


Én általában ha reggelire sósat ettem, akkor tízóraira édeset kívánok, ha reggelire édeset, akkor később sósat.

Ezt kifogod tapasztalni, de tízóraira nyugodtan ehetsz rántottát zöldségekkel, vagy natúr joghurtot pár szem mogyoróval, mandulával, vagy kevés szárított gyümölccsel. Vagy akár elkészíthetsz egy finom smoothiet is. Itt nem lesz szükséged annyira szénhidrátra, hisz nemsoká ebédelsz, ami általában tartalmaz szénhidrátot. De a tízórai és reggeli felcserélhető. Ha reggel jobban esik a rántotta zöldségekkel, akkor egyél azt, és fogyassz tízóraira zabkását. :)

Nem olyan nehéz, hidd el ráfogsz jönni, hogy a szervezeted mikor a legenergikusabb, hogyan a legjobb neki.


Ebédre

Sovány hús (pulyka-,csirkemell,halfélék) – reggeli mellé is mehet csirkemell

Zöldségek :

brokkoli,spenót,gomba, répa stb

ritkábban: bab,lencse,kukorica,

Rizs (basmati,barna) vagy ritkábban teljes kiőrlésű tésztafélék


Uzsonna hasonlóféleképpen, mint tízóraira, én leginkább túrót vagy cottage cheeset szoktam sósan elkészítve, valamilyen zöldséggel enni. Magvakat elég napi 1x fogyasztani, nem nagy mennyiségben, tehát szerintem ha délelőtt ettél, akkor délután már ne, ha délután fogsz enni, akkor pedig délelőtt ne. :) Legyen mérték.


Vacsira:

hasonló, mint ebédre csak szénhidrát nélkül, tehát jó sok zöldség, sovány húsok, vagy tojás

- Eheted nyugodtan a tojásnak a fehérjéjét is, de ha nagy mennyiségben fogyasztasz tojást, akkor kerülendő, mivel növeli a koleszterinszintet. De ez csak akkor, ha különösen nagy a mennyiség. Napi 2-3 tojás még belefér, hacsak nem magas már most a koleszterinszinted, mert akkor figyelj erre oda és tényleg inkább csak a fehérjét fogyaszd.


Tehát a legfontosabb a fehérjebevitel, főként fehérje tegye ki az étkezéseid, illetve fogyassz megfelelő minőségű és mennyiségű szénhidrátot. Sok-sok zöldséget, kevesebb gyümölcsöt (napi 1-2 félét: almát,narancsot, kisebb banánt, bogyós gyümölcsöket (pl áfonya) és magvakat a megfelelő zsírbevitelhez.

Salátáidra mehet olíva vagy lenmagolaj, ezekből egy evőkanállal elég. Kerüld a cukros és zsíros ételeket, próbálj mindent párolva vagy sütőben készíteni inkább, ne olajban süss. :)

Fogyassz 2-3 liter folyadékot, főként cukormentes teákat (nagyon ajánlom a zöld teát) illetve a legjobb a víz, amit ízesíthetsz ízlés szerint citrommal. Cukor itt is kerülendő.

Ha nagyon édességhiányod van, akkor 1-2 kocka étcsoki, illetve nagyon sok finom diétás süteményrecept van neten, én a zabpelyheseket kedvelem a legjobban. (de ezeket sem kell túlzásba vinni)

És tartsd meg a jó szokásodat, mozogj rendszeresen!

Remélem tudtam segíteni!

2015. ápr. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!