Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék lefogyni, de...

Nagyon szeretnék lefogyni, de anyám kiborul tőle. Mit tudnék tenni hogy ne szóljon bele?

Figyelt kérdés
166 cm, és 63 kg vagyok 15 évesen. Anyukámnak mondtam hogy le szeretnék fogyni, de ő nem haggy. Vacsira amikor azt mondom hogy nem vagyok éhes, mindig oda kell ülnöm az asztalhoz, és ott meg azzal nyúz, hogyha nem eszek akkor nem netezhetek/tvzhetek.
2010. febr. 20. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Neharagudj de butuska az anyud. én is anyuka vagyok a lányom 16 évesen 66kg voltmert nem tudott sportolni baleset miatt, én állítottam össze a menüjét, csomagoltam a suliba és főztem neki boldogan a diétás kajákat és én is fogyoztam vele ami nem ártott, most 56kg és ő a legszebb az uszódresszében, szóval azt a pár kilót leadhatod nélküle is ha már ilyen,kezdj el sportolni,futni,otthoni torna. Amit csomagol a suliba csak a felét edd meg,ne kenjen rá vajat mond nem kívánod, ha menzás vagy próbálj keveset enni az ebédből és válaszd a kevésbé hizlalót a vacsit csináld meg magadnak a szendvicset csak zöldségekkel, ha fött kaja van merj kevesebbet vagy kérj olyat vacsira ami nem hizlal pl virsli vagy fött tojást,mellsonkát, kérd meg hogy vegyen rozskenyeret mert neked úgy izlik és azt egyél szóval legyél csalafinta.
2010. febr. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%
Igaza van édesanyádnak 15 éves vagy, fejlődő szervezet, és ha most nem eszed meg azokat a fontos tápanyagokat, amikre szükséged van, kihat a későbbi egészségedre, vagyis az immunrendszeredre. Tessék szót fogadni édesanyádnak, és egyáltalán nem vagy kövér.
2010. febr. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Edd meg a fele vacsit és akkor te is kevesebbbet ettél és is megnyugodott. Meg az sem mindegy, hogy mi a vacsora. Ha egészséges, akkor nyugodtan egyél belőle, ha épp nem, akkor csinálj magadnak egy adag salátát, gyümölcsöt és ettél is meg az asztalnál is ott vagy. Mozogj többet és akkor nyugodtan ehetsz, csak arra figyelj, hogy mit és mennyit.
2010. febr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is kb ilyen paraméterekkel rendelkezem és 15 éves is vagyok. Eddig azt hittem, hogy kövér vagyok, mert a mérleg 62 kg-ot mutatott, de mindenki mondta, hogy nem vagyok kövér, hanem izom van rajtam, nem hittem el. Végül elmentünk egy edzőterembe, ahol lemérték a testzsíromat, kiderült, hogy nagyon is megfelelő, szal tényleg nem vagyok kövér. Nem csak a kilókat kell nézni, annak semmi értelme, mérőszalag, testzsírszázalék, ilyeneket kell figyelembe venni.
2010. febr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 maundrel ***** válasza:
úgy tűnik ezek az anyukák már csak ilyenek... én is diétázom .. bár ez nálam annyiból áll hogy 5 X eszek egy nap kis adagot, figyelek a fehérjére, szénhidrátot délig eszem, és mellette sokat mozgok,de ez hétvégenként megdől mert az én drága édesanyám, minden hétvégén tortákat, süteményeket és egyéb nyalánkságokat csinál, amiből persze csak egy keveset eszik a többit próbálja az én torkomon letuszkolni. mintha direkt "szabotálna" . de én is csak annyit tudok tanácsolni hogy vacsorázz nyugodtan, de csak a felét edd annak amit eddig. így édesanyád is megnyugszik, viszont te is kevesebbet eszel mint eddig. viszont ha vmi szénhidrát gazdag vacsi van akkor készíts magadnak vmi mást.
2010. febr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Krisz85 ***** válasza:
Az attól függ mit kell enned vacsorára, ha szemét házikoszt kaját, akkor hamar legyél önálló azt javaslom... addig meg kihúzod valahogy. De ha azt szeretnéd, hogy a vacsorától ne hizz el, van még egy megoldás, időzítsd az edzéseidet (min 1 órás edzések)a vacsora kezdetéhez kb. VAgyis pont edzés után nyújtás , és vacsora, így gyakorlatilag redukáltad a vacsora káros hatását, mert bár lefekvés előtt is kell enni, de nem mindegy mit, és ha már házikoszt, akkor az talán edzés után a legkevésbé ártalmas. (amúgy bármikor)
2010. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
sztem meg anyadnak igaza van....nem kene sokat fogyokuraznod mert egy 15 eves szervezet meg ha egy picit van is folosleg,akk is feljodik.de ha annyira akarod akk en aztg javaslom h mozogj tobbet....semmi szamitogep meg ilyesmi.ha nincs a mozgasra lehetoseg akk mozdulj ki vhova....
2010. febr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

menj el heti 3x 20-30 percet futni

néhány hét alatt leadhatsz jónéhány kilót

abba nem szólhat bele

2010. febr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!