Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fegyencedzés lányoknak?

Fegyencedzés lányoknak?

Figyelt kérdés
L. Arra lennék kíváncsi, hogy a fegyencedzés fogyaszt? Fogyni szeretnék vagy 10 kg-ot. Mennyi idő alatt sikerülne ez? Ha most áprilisba kezdeném. Augusztusra nagyon fontos lenne, hogy változzak. Önbizalmat és szabadságérzezet is ad? Én legalább is úgy hallottam. Lécci valaki segítsen a válaszokkal! FONTOS LENNE!

2015. ápr. 18. 14:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Edzés erősít, fogyókúra fogyaszt.
2015. ápr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Étrend kérdése a fogyás.


Szerintem egy nő adhat annyit magára, hogy pl. a fegyencedzéssel formában tartja az izomzatát (nyilván az értékelésem/elvárásom a nőkkel szemben nem ennyiben tetőzik, de ez szerintem belefér egy normál életmódba)

2015. ápr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Minden mozgás fogyaszt, de önmagában nem elég. Az étrenden is sok múlik.

Én csinálom a fegyencedzést, meg mellette egyéb erősítő gyakorlatokat is, de emellett figyelek az étrendemre és rendszeresen futok is.

A fegyencedzés nagyon jó, mert segít az izomzatot fejleszteni/fenntartani, de önmagában zsírégetéshez kevés. A fegyencedzés akkor jó, ha a célod az erősítés, izomépítés is (bár személyes tapasztalatom szerint, önmagában még ahhoz is kevés).

2015. ápr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De ha csinálom a fegyencedzést és figyelek, hogy miből mennyit eszek, akkor se fogok fogyni? Ha mégis akkor mennyit és mennyi idő alatt?
2015. ápr. 18. 18:04
 5/14 anonim ***** válasza:
Csak kalóriamínusszal lehet fogyni. Ha te BMR-ed alá úgy kúszol be, hogy 500 kalóriát edzés közben égetted el, de egy picit sem ettél többet a maximumnál, akkor lehetséges. Amúgy nem.
2015. ápr. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tehát csökkentek a kalórián akkor fogyok is. De a fegyencedzés formálja az alakot? Én derékból, csípőből és combból szeretnék fogyni. Nem is baj ha nem vesztek 10kg-ot csak cm-ben sokat foggyak. Lehetséges ez?
2015. ápr. 18. 18:56
 7/14 anonim ***** válasza:

Formálja, de csodát ne várj. Erősíteni erősít, azzal nincs is gond, viszont ahhoz, hogy komoly eredményeket érj el nem csak 2-3 hónapra van szükséged. Aki súlyzós edzéseket végez, komolyabban igénybe veszi az izmait, és ezt csak azért jegyzem meg, mert ha pl. fekvőtámaszból csinálnál meg szabályosan 4x50-et, akkor attól nem lennél soha bodybuilder, viszont remekül formálnád vele pl. a mellkasodat és a bicepszedet (kéztartástól függően).


Szóval igen, megfelelő lehet alakformálásra is, viszont az első 3-4 fokozat annyira nem terhel le, hogy ha látsz is majd változást, szinte csak te fogod észrevenni, inkább csak a közérzeted lesz jobb tőle.


Amúgy meg ugyanolyan testedzés, mint a testépítés, szóval ha helytelenül étkezel, "csak csökkented a kalóriákat", akkor a kezdeti stádiumban fogsz csak fejlődni, utána stagnálni fogsz. Ne csak kevesebbet egyél, minőségi makrotápanyagokat.

2015. ápr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szálkásító edzés és aerob mozgásforma kell fogyáshoz.


Ahhoz hogy formásodj, IZMOT kell építened. Kezdők jó étrenddel és súlyzós edzéssel könnyen tudnak rekompozícionálni (egyszerre zsírt bontani és izmot építeni), de nem vagyok benne biztos, hogy a saját súlyod elegendő lesz ehhez. Kezdetben lehet, de hamar el fogsz jutni egy szintre, ahol már inkább súlyzós edzést kéne végezni (amit saját testsúlyossal jó kiegészíteni amúgy, egyáltalán nem vagyok ellene). De neked először is utána kéne nézni a testépítés alapjainak, mert látszik, hogy tudatlan vagy a témában (nem bántásból).


Az "Önbizalmat és szabadságérzetet " meg ne mástól várd, hanem magadtól. Kezdj el egy szálkásító diétát (egy jól megírt étrenddel!!! nem lehet eleget hangsúlyozni és mozogj) és meglesznek az eredményeid, ez fog önbizalmat adni, legyél produktív, próbálj sikerélményeket szerezni, és lesz önbizalmad.

2015. ápr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amúgy kijavítom az egyik hozzászólót: NEM a BMR alá kell bekúszni, a BMR alá sose menj. A TDEE-t alá kell bemenned.


[link]


Itt nagyjából valósághű értéket fogsz kapni. (a mértékegységet metric-re állítsd át).

2015. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát én ha BMR fölé megyek, már elég durván hízok (próbáltam már "számok szerint" étkezni, 12 kiló plusz után úgy döntöttem, hogy ez egy baromság), el se tudom képzelni hogy néznék ki, ha napi 2700 kalóriát kellene bevinnem. A 2g/tskg fehérje és 50g napi ch + sok zöldség pont elegendő változás ahhoz, hogy szép lassan tudjak fogyni. Ez pedig elvileg éheztetés - vagy ezek szerint mégsem. Genetika kérdése, én ha a TDEE-t venném alapul, még idén mehetnék szumózni.
2015. ápr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!