Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagy baj ha nem bírok többet...

Nagy baj ha nem bírok többet enni?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok, és szinte csak natúr joghurton és Jóreggelt kekszen élek kb 2-3 hónapja. Ez azóta van mióta fogyókúrázni kezdtem. Tisztában vagyok vele hogy ez az étkezés nem csak invariáns, hanem még kevés is. Mióta így étkezem karikásak a szemeim, egész nap aludnék,menstruációs problémáim vannak, és állandóan elégikus a hangulatom. De egyszerűen nem bírok többet enni.Az hogy az hogy csak ennyit eszek, nem direkt van, egyszerűen nem megy több. Az szervezetem pedig most egzekválja ezeket rajtam, hisz a közérzetem (mint az előbb írtam) pocsék. Ez kihat a közösségi életemre is hisz szeparáltam magam a barátaimtól is mivel nincs erőm velük lenni. A szüleim nem tudnak ezekről, de a karikás szemem és a fáradékonyságom miatt orvoshoz akarnak vinni, de én ezt nem akarom. Hogy agitáljam magam az evésre?

Előre is kösznöm a válaszokat! :)

14/L

ui. bocsánat a sok dumáért ;)


2015. ápr. 19. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Szedj multivitamint, arra biztosan szükséged van, és talán a B6 még étvágyat is csinál.


Milyen suliba jársz hogy ennyi idegen szót használsz?

2015. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, mondd meg, hogyan van az, hogy a legértelmesebbek küzdenek néha azokkal a problémákkal, amiket nem érdemelnének meg?


Bevallom, nekem nagyon tetszett az a mód ahogyan megfogalmaztad, leírtad a helyzetedet. Intelligens személyre vall, nem is gondolnám, hogy csak zsenge 14 éves ifjú vagy.


A témára térve.


A joghurt - keksz étrend a nyugati étrend mintapéldája. Tejtermék és gabona, nem túl tápanyagdús, de cserébe gyulladásfokozó, felborítják a hormonháztartásunkat, kifejezetten rosszak hosszú távon.


Egy kérdésem lenne, mégpedig az, hogy ezeken kívül mást nem is kívánsz enni?


Mert az nem is feltétlenül gond, ha keveset eszel, amennyiben az a kevés étel minőségi táplálék viszonylag magas tápértékkel (vitaminok, fehérje, ásványi anyagok) és biztosít elé energiát (főleg zsír).


Mert így lehet kevés de jó ételt enni.


Ezzel szemben a kekszben semmi sincs csak keményítő és cukor, egy sor káros növényi védekező anyaggal a gabonákból. A joghurtban meg gyulladásfokozó anyagok vannak. Mindkét ételféle a hízást segíti, megemelik az inzulinszintet (zsírraktározás biokémiája, hormonális szabályozása ezzel kezdődik).


Úgyhogy az étkezésed minőségén nem tudnál változtatni? Zöldségeket enni, húsokat? (és van még néhány jó tipp, meg receptek)

2015. ápr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Belőlem ennyi idősen a triviális és a poliominid goligon jött elég gyakran, de a Te verziód is tetszik, bár nem segíted az érthetőséget ama idegen szavakkal, amikkel szerintem a legtöbbünk nem találkozik jóformán soha. Ki használja az étrendjére az invariáns szót? :D


Nos. "Nagy baj ha..." és "karikásak a szemeim, egész nap aludnék,menstruációs problémáim vannak, és állandóan elégikus a hangulatom"... Komolyan kérdezed, nagy baj-e? Igen, az, nem működsz normálisan!!!

Menjen több. Azt nem tudom elhinni, hogy nem tudod magad rávenni arra, hogy egyél bármi normálisat. Ha ezek akadályoznak, NE ezeked edd eleve, nekem speciel eszembe sem jutna ilyeneket enni, annyi jobb opció van (most nem a joghurt ellen beszélek, nincs róla véleményem, én nem eszem, viszont nincs benne kb. semmi, ha azzal eltelíti magát valaki - bár nem tudom, az hogyan lehetséges, engem a kalória telít, nem egyformán, de anélkül tuti éhes maradok, ez elég normális szerintem -, akkor elég rosszat tesz magának tápanyagbevitel szempontjából).


Mondjuk felkelsz, s amikor megéhezel, megeszel egy rántottát zöldségekkel. Lehet mást is, ez csak egy példa volt. Ha jóllaksz vele és keveset eszel a továbbiakban, akkor is bevittél legalább valami tápanyagot, elég sokfélét, a példám elég jó kombó, max. nem elegendőt.

Lehet próbálkozni, hogy rájött, miket kell enned s innod, hogy tudj enni. Ugyan nálam főleg a kalória számít jóllakás szempontjából, azért vannak ételek és italok s étrendek, amik mellett igen kevés evéssel is elvagyok egész nap, ha nem figyelek oda.


Elég furcsa vagy. Amint rosszul érzem magam kissé vagy gyönge vagyok vagy fáj a fejem, s tudom, hogy keveset ettem, elkezdek enni, mert változtatni akarok eme áldatlan állapoton. Nekem nagyon furcsa, hogy ilyen durva jelek mellett is folytatod a kiegyensúlyozatlan s gondolom, koplalós fogyókúrát.

2015. ápr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel a fogyókúrával indult a probléma igazából a kérdés az, hogy miért nem tudsz többet enni.

Nem kívánod, vagy bűntudatod van tőle?

Bár eltudom képzelni, hogy a "nem megy több" mentális problémából fakad. Így viszont mindenképpen orvoshoz kell fordulnod.

Okos lánynak tűnsz, nem értem, hogy hogyan kezdhettél bele egy olyan diétába, ami ennyire káros az egészségedre.

2015. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogyha ilyen sok idegen szót írt le akkor attól intelligensebbnek gondolod magad? nagyon erőltetett
2015. ápr. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Oké valóban kevesebb idegen szót kellet volna használnom, csak itthon sokat használom, így ezt szoktam meg :D

Na de a témára visszatérve köszönöm a segítő jellegű kommenteket, mindenképp azon leszek hogy egészségesebben étkezzek. Tisztában vagyok vele hogy ez a fajta egyoldalú étkezés milyen következményeket von maga után (hormonháztartás felborul, anyagcsere lelassulása). Valójában ha valaki megkérdezné miért csináltam, nem tudnék rá értelmes választ adni. De miután ezzel az étrenddel nagy sikerélményem volt, már nem is foglalkoztam azzal mi lenne a helyes. Csak mentem a saját fejem után.

2015. ápr. 19. 19:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Remek, és most ugyanezzel a lelkesedéssel rángasd is ki magad a szrból, amiben csücsülsz, vagy ha nem megy, akkor kérj segítséget pszichológustól.


Nem szégyen, én is járok. Egy év alatt kigyógyított az anorexiámból, de havonta továbbra is megyek, és hihetetlen jót tesz. :)

2015. ápr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell azért változtatnod a fogalmazásodon, hogy másoknak megfelelj itt. Teljesen érthető, s még olvasmányos is volt amit írtál.
2015. ápr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!