Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Azert nem jo a gyors szenhidra...

Azert nem jo a gyors szenhidrat, mert ugye gyorsan szivodik fel, es ha epp nincs ra szükség, mert mondjuk ülve kiírok egy kérdést ide, akkor elraktarozodik?

Figyelt kérdés
Es mi a helyzet ha tudom, hogy mindjárt futni fogok 2 km-t? Akkor előtte nem ehetek meg mondjuk egy puncs szelet sütit?(az van itthon 😍) vagy bármit ami gyors szenhidrat. Vagy ez nem igy mukodik,hogy megeszem es leugralom? Akkor miert nem jo a gyors ch?

2015. ápr. 19. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon felviszi az inzulinszintet, amit a test ugyan lekezel, de jobb, ha nem visszük túlzásba. Nagyon visszaélve vele jöhet az inzulinrezisztencia, de a magas inzulinszint a zsírbontásnak se tesz jót, még ha a kalóriadeficit számít is leginkább.

Ha előtte/utána mozogsz, az jobb, igen, de speciel ha régen ettél előtte, akkor is esélyes, hogy leürültek a glikogénraktáraid... S normál, szénhidrátos étrendben odakerülhet a megevett szénhidrát. (A fiziológiai inzulinrezisztencia már trükkösebb, azt olvastam, extrém szénhidrátszegény étrendnél a test megtanulja, hogy ha jön némi szénhidrát, az az agyé, ezért is esik rosszul sokaknak, ha ketogénezés után hirtelen elkezdenek pizzát és csokitortát enni, kilengés felkiáltással.)

2015. ápr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
O koszonom! :) akkor simán belefér egy egy sütemény,ha mondjuk aznap meg semmi szénhidrátot nem fogyasztottam?(es lehetőleg délutan van)
2015. ápr. 19. 22:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazából a cukor soha nem fér bele a normális diétába, és ez nem lemozgás kérdése. Cukorra (abból is gyorsan felszívódó szőlőcukorra) egyedül edzés után van szükség, minden egyéb esetben magadra is kenhetnéd.
2015. ápr. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bármikor bármit megehetsz.


A cukros-lisztes süti olyan vércukorszint ingadozást fog okozni, ami a legtöbb embernél rontja az edzésteljesítményt, szellemi koncentrációt (az ilyen étkezés utáni leeső vércukorszint miatt).


Illetve te tudod, mennyi károsító tényezőnek óhajtod kitenni a szervezetedet. A cukor, a sok szénhidrát hosszú távon inzulin rezisztencia felé vezet, te tudod mennyire vagy érzékeny erre (vagy még te sem tudod).


A glutén rengeteg embert tesz enyhén vagy erősen beteggé. Te tudod mennyire vagy érzékeny.


Ha ilyet eszel azt nehezen ugrálod le, ugyanis a cukor, liszt miatt mindenképpen egy nagy inzulincsúcsot fogsz kapni, ami a véredben lévő tápanyagokat mindenképpen elraktározza. Most vagy az izomzatodat látja el glikogénnel a tested, már ha fel kell tölteni, ha viszont pihent a tested, akkor csak zsírba lehet raktározni. Az inzulin a zsírsavak raktározásáért felel, triglicerid szintézisért. Ha ugrálni kezdesz? Ha ugrálsz miközben a szervezeted az inzulin miatt alapvetően feltölt, raktároz, akkor kevesebb erőd lesz az edzéshez.


Pont az az érdekes a hízás folyamatával, a sok szénhidrátevéssel, hogy ahhoz képest hogy mennyi energia van potenciálisan jelen (pl. duci emberek teste egy erőgép lehetne) mégsem energikusak. Mert pont azok a folyamatok dominálnak, amik nem a hatékony munkáról, energia felszabadításról, zsírégetésről szólnak, hanem a hatékony raktározásról. Tehát hiába edzenek, nem használják el a tartalékaikat, sőt az edzéshez is kevesebb energiájuk van (mivel nem használják a tartalékaikat megfelelően).


Ezért szokás helyreállítani a metabolikus egészséget (jó étrenddel, nem sütivel) átállítani a szervezetet hatékony zsírégetésre, s közben egyre nagyobb fizikai terhelést adni az izomzatnak.


A végén akár az izomzat is zsírt használhat edzéskor, ilyen esetben eléggé hatékony zsírégetőnek tekinthető az emberi szervezet, logikus is, hogy fel tudja használni a saját zsírját, a testalkat is ilyen lesz.


De ehhez jó mitokondriális működés kell, stabil hormonrendszer..

2015. ápr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt írtam, JOBB, ha előtte/utána mozogsz. Attól még nem jó cukros sütit enni, de legalább fel fogod használni a szénhidrátot valami értelmesebb célra. Hogy belefér-e, az a saját döntésed. Fogyni tudsz vele, egészség szempontjából erősen kérdéses... Nekem súlytartáskor sem fog "beleférni" az ilyesmi soha. Bizonyára előfordul majd, nagyon-nagyon érdekes esetekben (s vigyázva, mert már elszoktam tőle), de alapvetően nagy ívben kerülni fogom. Nem gond, özön édességet ehetek, ha akarok (bár a testnek nincs szüksége rá), csak nem cukros-szénhidrátosat. De megértem, ha valaki nem vált drasztikusan életmódot. Van, akinek az túl nagy stressz is lenne. De lehet próbálkozni az ételek jobbításával. Durván más tápanyagtartalmú ételek tudják betölteni ugyanazt a szerepet, legalábbis én ezt tapasztaltam.
2015. ápr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a válaszokat! En is kerülöm, de ha van itthon csak meg kívánom, es mivel szoktam futni,felmerült bennem a kerdes...:)
2015. ápr. 20. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!