Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit takar az, hogy egészséges...

Mit takar az, hogy egészséges étrend?

Figyelt kérdés

Mindenhol kerestem, de ahány oldal, annyi vélemény. Pontosan mit jelent? Aki egészségesen étkezik, annak hogy néz ki egy napja?

Le akarok fogyni 15 kilót, reggelire általában kefírt és csirkemellet eszem, igyekszem kevés édességet és kenyeret enni, és jövő héttől kondiba járok, illetve márciustól úszok is. De nem tudom pontosan, mit eszik az, aki egészségesen étkezik? Illetve hányszor mozog? Én heti 2x tervezem kifejezetten sportolásra szánni az időmet, heti 2x 2 óra. Azért így, mert csak így fér bele az időmbe.


Tudtok tanácsokat adni?


2010. febr. 21. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A változatos étrend a lényeg. minden szabad enni, csak mértékkel... Azért édességeket, fehérlisztből készült terméket nem ennék túl gyakran. kerüld a zsírban tocsogó ételeket, zsír helyett olajat használj, azt se sokat. Minél több nyers zöldséget, gyümölcsöt fogyassz. Ha húsra vágysz, részesíts előnyben halakat ill. szárnyasokat, ezek is grillezve a legegészségesebbek. :) Nassolj aszalt gyümölcsöket, natúr magvakat (bár ezek nem épp kalóriaszegények, de nagyon egészségesek).


Heti 2x2 óra mozgás szerintem pont jó, meg persze ha lehetőséged van rá menj minél több helyre gyalog.


És a legfontosabb h élvezd az egészet, lebegjen a szemed előtt mindig h milyen jó egészségesen és jó sokáig élni ;)

2010. febr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel, annyit tennék hozzá, hogy nem szabad éhezni. Pl. reggelire egyél normális szendvicset teljes kiörl. kenyérből, ebédre lehetőleg húst és zöldségeket, salátát, vacsira is, csak akkor már kevesebbet. Tilos a cukros étel, üdítő, a fehérlisztes dolgok, tészták.


Sport: heti 2 elég az egészséghez, fogyókórához szerintem nem.

2010. febr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy nem eszem már jóideje fehér kenyeret, és a suliba gyalog járok, mert hegytetőn van. Az 15 perc oda, 15 vissza. Buszon csak azért ülök, mert 20 km-t nem akarok gyalogolni:)
2010. febr. 21. 17:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy kis igazítással az előzőekhez: magvak,csírák,hüvelyesek is kellenek nagyon jó a zabkása pl mézzel,gyümölcsel reggelire,ne használj mesterséges édesítőt sem, próbálj minnél kevesebb mű kaját enni ilyenek a gyümölcsös joghurtok is, rántásos ételeket kerüld,próbálj tudatosan vásárolni nézd meg mit tartalmaz minnél kevesebb E és egyébb jel legyen benne,én pl nem bírom a halat ezért sovány marha ill csike,pulyka,a hús. Nem olyan bonyolult hamar bele tanul az ember. Nem bírom a korpás kenyeret helyette tönkölyt vagy rozsost veszek.Müzliből csak a natur bioboltost,stb
2010. febr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!