Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tanácsra lenne szükségem,...

Tanácsra lenne szükségem, hogy milyen ételeket fogyaszthatok (és mikor), ha fogyni szeretnék? Leginkább izmot akarnék felszedni (de ahhoz először le kéne adnom pár kilót), tehát olyan ételekre gondolok, amelyek a testépítéshez is jók.

Figyelt kérdés

Tudom ..sok fehérje. Sok fehér húst eszem, de sajnos azt is elég hamar meg lehet unni.

Tornázni heti 4-5 alkalommal járok.


2015. ápr. 25. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

Az ember hús és zöldségevő.


Hogyhogy megunod a húst?


Azért egy állatot kinyírtak, hogy megehesd. Öld meg te az állatot, én biztos vagyok benne, hogy ilyen módon nem fogod unalmasnak tartani a húsevést.


De nagyon primitív konyhatechnológiával is több tucatnyi igen finom húsos és zöldséges ételt el lehet készíteni, nem tudom kinek mi és miért unalmas.. de eléggé furán hangzik amit írtál :)

2015. ápr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én is ezt szeretném (már csak az izomnövelés kell), de egyszerűen nem tudom megenni a húst.
2015. ápr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tojás, hal?
2015. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pedig nem fura, én a húsok közül a nagy kedvenceimet is végtelenül unnám, ha minden héten ennem kéne őket... Szárnyas pedig évi egyszer is sok. Vannak ilyenek. Ízlés s ki tudja még, mi.


Kérdező, fehérje szerintem elegendő kell, nem sok, bár ugye ki mit nevez soknak (vagy elégnek). A szükséges fehérjét akár hús nélkül is könnyen be lehet vinni, nekem csak úgy megy normális keretek közt, hússal túl sok megy be :D Inkább tojást eszem s a növényi fehérjék sem elhanyagolandók, változatosan nem annyira nehéz összehozni az összes aminosavat jelentékeny mennyiségben.


Normális ételeket kell enned (úgy értem, hús, tojás, zöldség, ilyesmik). Testépíteni és fogyni is sokféleképpen lehet, de a minőség és helyes összetétel fontos az egészség miatt. Amúgy pedig jobbára a kalóriamennyiség dönt, hogy fogysz, tömegnövelsz vagy súlyt tartasz.

2015. ápr. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
1/4.Köszönöm a válaszodat, de azt hiszem, nem igazán értettél meg. Sajnos nem minden húst fogyasztok szívesen,így leginkább csirkemellet eszem. Kíváncsi lennék, hogy te heti 7 napon keresztül szívesen fogyasztanál ebédre és vacsorára csirkét?! Igen, primitív konyhatechnológia a hús kirántása is, csak épp nem diétás.Lehet,hogy az én főzőtudományom még a primitív szintet sem éri el, de sajnos kevés ötletem van, hogy legyen a hús finom és diétás.
2015. ápr. 26. 14:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha nem eszel ebédre és vacsorára is húst... Jó, én kb. sosem eszem húst és ez se baj, de napi 2-szer tényleg nem kell, az egyik étkezés felvonultathat más fehérjét is.

Amúgy van, aki bírja napi többször a csirkét évekig, de annak mi köze a Te egyéni preferenciáidhoz? Nem MUSZÁJ folyton csirkét enned, ha nem esik jól, ne tedd.


Ha nem raksz rá/mellé egy csomó szénhidrátot, akkor szerintem eléggé diétás lesz a hús, persze ha zsírszegény az étrend, az nehezít, de akkor sem az étel a nem diétás, csak az étrend nem támogatja. A rendes húsnak élből íze van, de persze fűszerek is léteznek. Testépítősöket kell megkérdezni, ők sokszor nagyon unják a csirkét vagy nem bírják az özön rizst, de megvannak a technikák, amivel javítani lehet ezen. Ha minden kötél szakad, a szokványos diéták is elhagyhatók, nem muszáj hasonlóval testépíteni.

2015. ápr. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!